Kabine Toplantısı saat kaçta toplanacak? Kabine Toplantısı bugün ne zaman, saat kaçta toplanacak?
Advertisement

Kabine Toplantısı saat kaçta toplanacak? Kabine Toplantısı bugün ne zaman, saat kaçta toplanacak?

Kabine Toplantısı saat kaçta toplanacak? Kabine Toplantısı bugün ne zaman, saat kaçta toplanacak?
Haberler.com / Ramazan Eles - Haberler | Gündem

Kabine Toplantısı ile ilgili son dakika açıklamaları merak ediliyor. Vatandaşlar "kabine Toplantısı saat kaçta toplanacak? Kabine Toplantısı bugün ne zaman, saat kaçta toplanacak? sorularına yanıt ararken, koronavirüs önlemlerinin gündeme geldiği Kabine Toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıklıyor. Kabine Toplantısı belirli tarihlerde düzenleniyor. İşte kabine ile ilgili detaylar...

Kabine Toplantısı'nın bugün ne zaman yapılacağı merak edilen konular arasında. Dün yapılan Bilim Kurulu toplantısının ardından gözler Kabine Toplantısı'na çevrildi. Bugün yapılacak Kabine Toplantısı sonrası açıklanacak yeni kararlarla sadece ramazan değil, bayramda da kısıtlamaların sürdürülmesi bekleniyor. Kabine Toplantısı bugün saat 15:00'te başlayacak. İşte beklenen kısıtlamalara dair detaylar

KABİNE TOPLANTISI SAAT KAÇTA YAPILACAK?

Kabine Toplantısı 13 Nisan Salı günü yapılacak. Toplantı Cumhurbaşkanı'nın programına göre saat 15:00'te başlayacak. Bugün yapılacak kabine toplantısı sonrası açıklanacak yeni kararlarla sadece ramazan değil, bayramda da kısıtlamaların sürdürülmesi bekleniyor. Hedef vaka sayılarını 10 bin bandına indirmek. Öte yandan, toplantıda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın konuşmasında dikkat çektiği şekilde tüm Türkiye'nin "dinlendirilmesi" formülü ele alınacak.

TAM KAPANMA OLACAK MI?

Hürriyet'ten Erdinç Çelikkan'ın haberine göre vaka ve ölüm sayılarının azaltılması amacıyla ramazan ayı tedbirlerini görüşecek olan Bilim Kurulu'nun dünkü tavsiyeleri doğrultusunda bugün toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde alınabilecek yeni önlemler değerlendirilecek.

Kabinede vaka sayılarındaki artışın nedenleri, atılması gereken yeni adımlar, aşı tedarikinde gelinen nokta, yerli aşı çalışmaları tüm yönleriyle ele alınacak. Türkiye genelindeki koronavirüs tablosuyla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, brifing verecek. Uzun süreden beri ilk kez pazartesi yerine salı günü toplanacak olan kabinenin en önemli gündem maddesi yine koronavirüsle mücadele ve alınabilecek yeni tedbirler olacak.

'DİNLENDİRME' FORMÜLÜ

Toplantıda Ramazan Bayramı sonuna kadar tedbirlerin sıkılaştırılması, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın konuşmasında dikkat çektiği şekilde tüm Türkiye'nin "dinlendirilmesi" formülü ele alınacak.

Kısıtlama seçenekleri şöyle:

- Hastanelerdeki doluluk oranlarının artmasına paralel olarak iftar ve sahur vakitleri başta olmak üzere hareketliliğin azaltılması, vaka sayısının düşürülmesi amacıyla önümüzdeki bir aylık dönemde "toplu ziyaretler" yasaklanacak.

SEYAHAT KISITLAMALARI

- Özellikle Ramazan Bayramı'nda ilden ile geçişin önlenmesi amacıyla şehirlerarası seyahatlere kısıtlamaların getirilmesi, hafta sonu ve hafta içi belli saatlerde uygulanan sokağa çıkma yasaklarının iftar ve sahur saatleri dikkate alınarak sürelerinin değiştirilmesi gündemde olacak.

- Bununla birlikte kafe, restoran, lokanta ve AVM'lerin yemek bölümlerinin ramazan boyunca sadece paket servis şeklinde hizmet vermesi de konuşulan seçenekler arasında olacak.

KAMUDA KADEMELİ MESAİ

- Kamuda kademeli mesaiye geçişten toplu iftarların ve sahurların yasaklanması, aile ve akraba ziyaretlerinin kısıtlanması da düşünülen formüller arasında.

- Çok yüksek riskli illerde yüz yüze eğitime 8'inci ve 12'nci sınıflar haricinde ara verilmesi de düşünülüyor. Ramazanda yüz yüze eğitime ara verilmesiyle öğretmenlerin aşılama oranının arttırılması da amaçlanıyor.

- 65 yaş üstü ve 20 yaş altına dönük sokağa çıkma saatlerinde değişiklik yapılabileceği de belirtiliyor.

Manşet Haberler

title