K.Maraş Babaanne İle Torunu Otomobilde Kilitli Kaldı
Haberler » Güncel » K.Maraş Babaanne İle Torunu Otomobilde Kilitli Kaldı - Haber

K.Maraş Babaanne İle Torunu Otomobilde Kilitli Kaldı

Kahramanmaraş'ta Otomobilde Kilitli Bırakılan 54 Yaşındaki Zeynep Salman ile Torunu 4 Yaşındaki Sefa Salman İçerde Havasız Kalınca Polis ile İtfaiye Alarma Geçti.

K.Maraş Babaanne İle Torunu Otomobilde Kilitli Kaldı

KAHRAMANMARAŞ'ta otomobilde kilitli bırakılan 54 yaşındaki Zeynep Salman ile torunu 4 yaşındaki Sefa Salman içerde havasız kalınca polis ile itfaiye alarma geçti.

Saat 17.00 sıralarında Kahramanmaraş Havaalanı'nda memur olarak çalışan 37 yaşındaki Durdu Battal mesai çıkışı 46 DU 157 plakalı otomobiline dayısının kızı Zeynep Salman ile Salman'ın torunu Sefa Salman'ı da alarak havaalanından ayrıldı. Ortahal bölgesine gelen Durdu Battal, kısa süreli alış veriş için otomobili park edip, içerde babaanne ile torununu kapıları kilitleyerek bıraktı. Bir süre sonra babaanne ile torunu havasız kalınca fenalaştı. Olayı fark eden vatandaşlar, otomobilin kapısının kilitli olduğunu anlayınca polis ve itfaiyeden yardım istedi. Bu sırada Zeynep Salman, otomobilde fenalaştı. Polis, torun Sefa Salman'ı el işaretleriyle yönlendirerek kapıyı açtırmaya çalıştı ancak küçük çocuk bunda başarılı olamadı. Bunun üzerine polisler, kapının kelebek camını kırarak Zeynep Salman'a su verdi.

Ekiplerin çabaları sürerken otomobilin yanına gelen Durdu Battal, kalabalığı görünce heyecanlandı. Hemen anahtar ile açtığı otomobilden çıkartılan babaanne ile torunu Yenişehir Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedaviye alındı, sağlık durumlarının ise iyi olduğu bildirildi. Olayın şokunu yaşayan Durdu Battal, "Havaalanında dayımın kızı ve torunu ile karşılaştım, aynı zamanda yan yana evlerde oturduğumuz için onları da evlerine götürmek için otomobile aldım. Kısa süreli alış veriş için markete giderken çocuk da otomobilden ayrılmasın diye kapıları kilitledim. Böyle olabileceği anlayamadım. Şükürler olsun ki, üzücü bir şey olmaması ise tesellimiz oldu" diye konuştu.

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler