Juventuslu Futbolcu Zlatan İbrahimovic : "Fenerbahçe'de Oynamak Benim İçin Büyük Bir Fırsat"

Juventus'un Küme Düşme Tehlikesi Karşısında Kulüp Arayışına Giren Zlatan İbrahimoviç, Fenerbahçe'de Oynamak İstediğini Söyledi. Ünlü Oyuncu, Juventus'un Küme Düşmesi Durumunda Kendisini Gösterme Fırsatı Bulamayacağını Belirterek, Bir Sezon Fenerbahçe'ye Kiralanmasının Kendisi İçin Büyük Fırsat Ol...

Juventuslu Futbolcu Zlatan İbrahimovic :

Juventus`un küme düşme tehlikesi karşısında kulüp arayışına giren Zlatan İbrahimoviç, Fenerbahçe`de oynamak istediğini söyledi. Ünlü oyuncu, Juventus`un küme düşmesi durumunda kendisini gösterme fırsatı bulamayacağını belirterek, bir sezon Fenerbahçe`ye kiralanmasının kendisi için büyük fırsat olacağını söyledi. İbrahimoviç, DHA`ya yaptığı açıklamada, ¨Fenerbahçe yönetimi beni bir yıllığına kiralamak istiyormuş. Juventus küme düşme tehlikesinde olduğu için, benim açımdan Fenerbahçe`de oynamak büyük bir fırsat olur. Ayrıca Fenerbahçe`nin önümüzdeki yıl 100`üncü yılını kutlayacağını öğrendim. Bu vesile ile daha iyi futbol sergilemek isteyecektir. Ben Fenerbahçeye yararlı olacağıma eminim. Juventus ve Fenerbahçe arasında anlaşma sağlanırsa, Fenerbahçe gibi Türkiye`nin en büyük kulübünde oynamaktan büyük gurur duyarım¨ dedi.

İbrahimoviç`in, Fenerbehçe`ye kiralanması durumunda bir sezon için 60 milyon kron (1 milyon 200 bin YTL) alacağı bildirildi. İbrahimoviç, fenerbahçe Teknik Direktörü Zico`nun kendisini çok istediğini, futbol sanatını çok beğendiğini söyledi.

İbrahimoviç`in menajeri Mino Raiola, İbrahimovic`in mevcut şartlarla Juventus`da devam etmesinin mümkün olmadığını belirterek, ¨İbrahimovic, Juventus`da kalacaksa kesinlikle mevcut şartlarla olmaz. İbrahimovic`i ikna edebilmek için Juventus`un kesenin ağzını açması ve daha çok para teklif etmesi gerekir. Onun aldığı para, diğer yıldız oyunculardan daha düşük. İbrahimoviç durumundan memnun, ama şartlardan memnun değil. Şayet skandal olay yaşanmasıydı, 2010 yılına kadar anlaşma imzalayacaktı¨ diye konuştu.

İsveç`in Sydsvenska gazetesi de İbrahimoviç`in Fenerbahçe`ye kiralanma şansının yüksek olduğuna dikkat çekerek, İsveçli oyuncunun Anelka`nın yerini alacağını yazdı.


Kaynak: DHA