Juventus'a Yeni Deplasman Forması

Juventus'un yeni çevre dostu formaları, kulübün mirasından aldığı ilhamla yenilikçi tasarımlarla geliyor.

Juventus'a Yeni Deplasman Forması

NIKE FOOTBALL, JUVENTUS'UN 2012/13 SEZONUNDAKİ DEPLASMAN FORMALARINI TANITTI


2012/13 sezonunda Juventus, ünlü kulübün sürekli başarıya olan iştahı ve azmini ön plana çıkaran siyah deplasman formalarıyla sahaya çıkacak. Formalar, İtalyan şampiyonların anlı şanlı geçmişi ve onlardan gelecekte beklenen başarılardan ilhamını alıyor. Forma üstü, şort ve çoraplardaki ayrıntılar, kulübün temelini oluşturan değerlere saygı gösterisi niteliğinde.

Bisiklet yaka, 1941-42 İtalya Kupası'nı (Coppa Italia) kazanan Juventus'un o dönemdeki formasından ilham alınarak tasarlandı. Yakanın içinde yer alan "Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta" (Kazanmak önemli değil, her şeydir) yazısı, kulübün mottosu. Formaları tamamlayan siyah rengindeki çorapların üzerinde beyaz 'Juventus' yazısı yer alıyor.

Geri dönüştürülmüş plastik şişelerden üretilen kumaşın kullanıldığı yeni deplasman formaları, Nike'ın bugüne kadarki en çevre dostu formaları özelliğini taşıyor. Her forma (üst ve şort), ön üç kadar geri dönüştürülmüş plastik şişe kullanılarak üretildi. Bu yenilikçi üretim yöntemi, geleneksel polyester üretimine kıyasla enerji tüketiminde %30 oranında tasarruf sağlıyor. 2010 yılından beri Nike'ın yüksek performanslı milli takım ve kulüp formalarının üretimi için yaklaşık 115 milyon adet geri dönüştürülmüş plastik şişe kullanıldı.

Daha önceki formalara kıyasla %23 daha hafif ve %20 daha güçlü örgü yapısına sahip olan formalar, oyuncuları sahada kuru ve serin tutmaya yardımcı olmak için teri vücuttan arındıran Nike Dri-FIT teknolojisiyle üretildi. Kol altından bele kadar inen küçücük, lazer kesimli deliklerden oluşan havalandırma bölgeleri oyuncuların rahatlığı için hava dolaşımına izin vererek vücut ısısını düzenlemeye yardımcı oluyor.

Nike Pro Combat içlikleri ise formaları tamamlamak amacıyla oyuncular tarafından giyiliyor. İçlikler, daha fazla rahatlık sağlarken oyuncuları yaralanmalara karşı daha fazla koruyor.

Juventus'un deplasman formalarına eşlik eden spor giyim serisi, Juventus tutkusunu her zaman stil sahibi ve zarif bir şekilde saha dışında taşımak isteyen taraftarlar için tasarlandı.