Jüpiter Haberleri

Jüpiter haber, Jüpiter son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Jüpiter - 14.03.2018
Nasa, Pi Sayısı Günü'nü "Gökyüzünde Pi" Etkinliğiyle Kutluyor
İkinci soruda da güneş sisteminin en büyük gezegeni Jüpiter'in moleküler hidrojen tabakasındaki helyumun yüzde 10'unun yağmur olarak alt katmanlara aktığı belirtilerek, 20 bin kilometre çapındaki katmanda ne kadar hidrojen kaybı olduğu soruluyor.
Jüpiter - 09.03.2018
Dikkat Çekici Bir Gün
Bugün ne yapılabilir ? Bugün Jüpiter geri harekete dönerken, aynı anda birden fazla uğraş içerisinde ve çok heyecanlı, coşkulu davranabiliriz.
Jüpiter - 08.03.2018
Heyecan Artıyor
Bugün ne yapılabilir ' Bugün Yay burcuna ilerleyen Ay, günlük temalara hız ve heyecan getirmekte. Fikirlerimizde ve inançlarda daha ateşli ve tartışmacı olabiliriz. Biraz daha temkinli olalım. Yeni fikirler ve yaklaşımlar içindeyiz ve düşüncelerimizi yayma konusunda şanslı sayılırız. Bugün uzaklarla ilgili işler açısından da çok şey yapabiliriz. Nelerden kaçınmalı ' Ancak abartılı ve aşırıya kaçabilecek tutumlara dikkat edelim. Bugünlerde Jüpiter iyice yavaşlarken, gizli kalan konular, içerisinde tutku ve aşırılık barındıran durumlar dikkat çekebilir.
Jüpiter - 06.03.2018
Sezgilerimizle Hareket Edebiliriz
Bugün ne yapılabilir ' Gökyüzünde su elementi güçlü bir şekilde vurgulanırken hislerimizle karar vermeye eğilimliyiz. Doğru kararlar verebiliriz ancak yine de objektif olmak pek kolay olmayabilir. Bugün gizli saklı şeylerle daha çok karşılaşabiliriz. Duygusal yönden son derece kararlıyız. Ay'ın Jüpiter'e doğru yönelmesi daha çok şey yapma arzusu getirmekte.
Jüpiter - 05.03.2018
Haftanın Tarihine Bakış
1979- ABD uzay aracı Voyager I, Jüpiter ve Uranüs'ün Satürn gibi halkalara sahip olduğunu keşfetti.
Jüpiter - 04.03.2018
Özellikle Yükselen Burcunuzu Okumalısınız
Düşünceler ve inançlar açısından oldukça hareketli ama aynı zamanda kafa karıştırıcı olabilecek bir döneme giriyoruz. Haftanın ilk günlerinde yan yana gelen Güneş ve Neptün parlak ve çekici ama aynı zamanda yanıltıcı olabilecek koşullara işaret ediyor. Bugünlerde sanılarla hareket etmemeli, daha gerçekçi bir yol izlemeye gayret etmeliyiz. Özellikle iş hayatında ve sorumluluklar alanında ihmalkar ve gevşek davranmamak gerekiyor. Neyse ki 6'sında Merkür, 7'sinde Venüs Koç burcuna ilerleyerek yenilikler, yeni haberler ve bizi uyandırabilecek farkındalıklar getiriyor olacak. 9'undaki son dördün ise, kendi görüş ve inançlarımızda baskın olma isteğimize ve bu nedenle de girişebileceğimiz tartışmalara, abartılı durumlara işaret edebilir. Aynı gün Jüpiter'de geri dönüyor olacak.
Jüpiter - 02.03.2018
Önemli Değerlendirmeler
Bugün ne yapılabilir ' Bugün Başak burcunda gerçekleşen dolunayın ardından önemli değerlendirmeler ve sonuçlar elde edebiliriz. Karşılıklı işler, denge ve anlayış getiren koşullar içindeyiz. Düşüncelerimizi daha verimli şekilde ortaya koyabiliriz. Sezgilerimizi de işin içine katarak daha yaratıcı olabiliriz. Mesleki konularda dikkat gerektiren işlerde olumlu sonuçlar elde edebiliriz.   Nelerden kaçınmalı ' Merkür ve Jüpiter'in uyumu eğitsel konulara, genel olarak görüşme ve anlaşmalara pozitif bir tutum getirmekte.
Jüpiter - 19.02.2018
95 Yeni Öte Gezegen Keşfedildi
Öte gezegenler araştırmaları gök bilimde görece yeni bir alan. Güneş Sistemi dışında Güneş'e benzer bir yıldızın yörüngesinde hareket eden ilk gezegen 1995 yılında keşfedilmişti. O günden bu yana farklı teleskoplar, 3 bin 600'e yakın öte gezegen izi tespit etti. Bunlar arasında Dünya'ya benzer sert kaya oluşumlu gezegenlerin yanı sıra Jüpiter gibi gaz devleri de yer alıyor.
Jüpiter - 19.02.2018
Tarihte Bugün Ne Oldu?" Diye Merak Edenlere Eşsiz Bir Kaynak!
Galileo, 7 Ocak 1610'da Jüpiter'in uydularını keşfetti ama onları yıldız sandı.
Jüpiter - 07.02.2018
Beklentilerimiz Yüksek
Bugün ne yapılabilir ' Gün boyunca başarıya odaklı kalabiliriz. Ay, Jüpiter'e yaklaşırken, karşımıza çıkan fırsatları değerlendirmek zor olmayacak.
Jüpiter - 05.02.2018
Bilim İnsanları İlk Kez Galaksi Dışında Yeni Gezegenler Keşfetti
The Astrophysical Journal dergisinde yayınlanan araştırma sonucuna göre keşfedilen gezegenlerin Dünya'ya 3.8 milyar ışık yılı uzaklığında olduğu ve gezegenlerin boyutlarının Ay'dan Jüpiter'e kadar farklılık gösterdiği söylendi.
Jüpiter - 05.02.2018
Su Karakuş'la Haftanın Burç Yorumu (5 Şubat - 11 Şubat 2018)
Su Karakuş'la Haftanın Burç Yorumu ( 5 Şubat - 11 Şubat 2018)Jüpiter-Plüton güç birliği hafta boyunca etkili. Bu sekstil açının kendisi küçük ama anlamı büyük. Çünkü Plüton-B.
Jüpiter - 30.01.2018
Uzaylıların Dünya'da Ayak Bastığı 6 Yer
Sizce dünya dışında bir yaşam olabilir mi?Dünya dışı yaşam, Jüpiter'in uydusu Europada olduğu gibi buzla örtülü denizlerde ya da Mars'ta sayılarının oldukça yüksek olduğu düşünülen gaz dolu mağaralarda varlığını sürdürüyor olabilir.
Jüpiter - 24.01.2018
Dünya Benzeri Yaşam Koşullarına Sahip İki Gezegen Keşfedildi
Jüpiter'in uydusu Io'da da, gezegenlerde anlatılan aynı itme-çekme hareketi gerçekleşirken gökbilimciler bu eylemi gelgit sıcağı olarak adlandırıyor.
Jüpiter - 15.01.2018
Araştırma: 2013'te Bulunan Uzaylı Taş Güneş Sistemi Dışından
Bilim insanları Hypatia'nın gövdesinde bulunan maddelerin dünyada bulunan herhangi bir maddeye benzemediğine dikkat çekiyor. Kramers, "Hypatia'nın soğuk bir çevrede, muhtemelen Dünya'daki sıvı azotun (-196 Celsius) altındaki sıcaklıklarda oluştuğunu tahmin ediyoruz. Güneş sistemimiz düşünüldüğünde, çoğu göktaşı Mars ve Jüpiter arasındaki asteroit kuşağından geliyor.
Jüpiter - 12.01.2018
Bakırlıtepe İçin 75 Milyon Liralık Yeni Teleskop Projesi
Söz konusu teleskobun uzay madenciliğinde de kullanılabileceğini dile getiren Kırbıyık, şunları kaydetti: "2,5 metre ayna çaplı teleskop buna da yarayacak. Çünkü sadece uzaya seyahat değil, bir de yeni bir kavram gelişiyor uzay madenciliği diye. Mars ve Jüpiter arasındaki asteroidler maden açısından zengin gök cisimleridir.
Jüpiter - 12.01.2018
Çin Uzaya Navigasyon Uydusu Fırlattı
Beyaz kitapta ayrıca, Çin'in 2020'ye kadar Mars ve Jüpiter'in keşfi ile dünya dışı hayat gibi konularda araştırmalar yapmaya başlayacağı kaydedilmiş, Çinli bilim adamlarının Mars'a araştırma yapmak için gönderilecek insansız uzay aracının kavramsal tasarım çalışmasını bitirdiği belirtilmişti.
Jüpiter - 29.12.2017
Parasal İşlere Dikkat
Bugün ne yapılabilir ? Bugün Ay Boğa burcunda ilerlerken Mars ve Jüpiter’le karşı karşıya geliyor.
Jüpiter - 26.12.2017
Fetullah Gülen'den "Kılıcın Hakkını Verin" Mesajı
Darbeden 39 gün önce alınan gizli tanık beyanı: "TSK'ya 'yeşil', polise 'mavi' denir" Gerekçeli kararda, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen "FETÖ/PDY çatı soruşturması" sırasında 6 Haziran 2016 tarihinde, 15 Temmuz darbe girişiminden tam 39 gün önce beyanı alınan örgütün TSK (mahrem hizmetler) imamlarından gizli tanık "Jüpiter"in beyanında, "FETÖ üyesi olduğu, örgüt tarafından Kara Harp Okulu başta olmak üzere askeri okullara öğrenci sokmakla görevlendirildiği, halen kendisine bağlı örgüt üyesi 2 teğmenin sorumlusu olduğu" yönünde ifade verdiği belirtilerek, başta kendisine bağlı örgüt üyeleri olmak üzere, TSK içindeki örgüt mensuplarından tanıdığı çok sayıda örgüt üyesine ilişkin somut bilgiler verdiği ve ifadesi sırasında, 'Fethullah Gülen, vaazının içinde Kapadokya kelimesini kullandığında TSK'yı kastettiği örgüt jargonunda bilinir.
Jüpiter - 18.12.2017
Astroloji Etkinliğinde Buluştular
  "TÜRKİYE'Yİ GÜZEL GÜNLER BEKLİYOR"   2017 yılında gezegenlerin Türkiye üzerinde ağır etkileri olduğunu da belirten Özkol, 2018 yılında Türkiye'yi nelerin beklediğini şöyle anlattı:   "2018 yılında dünyayı kasıp kavuran bir gezegen enerjisi var. Özellikle 5 tane tutulma var. Aslan burcunda gerçekleşecek olan tutulma, Türkiye üzerinde sert rüzgarlar estirebilir fakat bunun bir ucu dünya siyaseti ile paralel gittiği için dünyada yaşanan olayların ülkemiz üzerinde siyasi baskıları çok fazla. Türkiye'nin çok şanslı bir haritası var ve bir su grubu olan akrep burcu ile yükseleni de yengeç. Bu sene Jüpiter akrep burcuna geçtiği için Türkiye'nin lehine işleyecek.
Jüpiter - 18.12.2017
Dünyada 2017 Böyle Geçti (5)
21 Eylül - Güneş Sistemi'nde Mars ile Jüpiter arasındaki asteroit kuşağında daha önce eşine rastlanmamış, birbirlerinin yörüngesinde dönen iki gök cismi keşfedildi.
Jüpiter - 05.12.2017
Europa'nın Tabaka Tektoniği Canlı Yaşamına İmkan Verebilir
Jüpiter'in uydusu Europa'da yüzey altı okyanusunun tektonik özellikleri bakımından canlı yaşamının ortaya çıkmasını sağlayacak koşulları yaratabileceği ileri sürüldü.
Jüpiter - 30.11.2017
Jüpiter'in Uydusu Fragmanı İzle
Yaşadığı ülkeden babası ile birlikte kaçmaya çalışan Aryan, sınıra vardıklarında ırkçı bir polis tarafından vurulur.
Jüpiter - 30.11.2017
Bu Hafta 9 Film Vizyona Girecek
Ellen Page, Diego Luna, Nina Dobrev, James Norton ve Charlotte McKinney'in rol aldığı bilim-kurgu ve korku karışımı film özetle şöyle: "Ölümden sonra neler olduğunu merak eden beş tıp öğrencisi, birbirlerinin kalbini deney yoluyla kısa süreliğine durdurarak, her biri neredeyse öldükleri bir anı deneyimler. Bu deney onlara ölümden sonra ne olduğuna dair ilk elden bilgi sağlar ancak deneyleri gittikçe daha tehlikeli bir hal almaya başlar. Zamanla gençlerin her biri geçmişteki günahları tarafından avlanmaya ve diğer tarafa geçmelerinin paranormal sonuçlarını yaşamaya başlar." "Jüpiter'in Uydusu" Kornel Mundruczo'nun prömiyeri Cannes Film Festivali'nde gerçekleştiren filmi "Jupiter'in Uydusu", zorluklarla Suriye'den Macaristan'a gelen mülteci bir gencin sıra dışı hikayesini konu ediniyor.
Jüpiter - 17.11.2017
Nasa'nın Juno Uydusu Jüpiter'deki Dev Fırtınayı Görüntüledi
Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) Jüpiter keşif uydusu Juno, gezegenin kuzey yarım küresinde meydana gelen dev fırtınayı kayda geçirdi.
Jüpiter - 17.11.2017
2018 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
Çam, emeklilikte yaşa takılanların da meydan ve sokaklarda haklarını aradığını dile getirerek "Emeklilikte yaşa takılanlar meydanlarda 'Edirne'den Mars'a, Jüpiter'den Kars'a, çıksın artık bu yasa.
Jüpiter - 08.11.2017
Nasa Jüpiter'in Yeni Görüntülerini Yayımladı
Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Juno uzay aracıyla çekilen Jüpiter'in yeni fotoğraflarını paylaştı.
Jüpiter - 01.11.2017
Teorik Açıdan "Olmaması Gereken" Bir Gezegen Keşfedildi
Gezegen oluşum teorilerine göre, küçük yıldızlar kolaylıkla kayalık gezegenler oluşturabiliyor ancak Jüpiter büyüklüğünde bir gezegenin oluşumu için yeterli materyali bir araya getiremiyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Jüpiter Haberleri | Jüpiter Haber - Haberler - Sayfa 7 - Jüpiter haberleri, son dakika jüpiter haber ve gelişmeleri burada. Dawn, Cüce Gezegen Ceres'i Alçak İrtifadan Fotoğrafladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.2.2021 13:01:53. #1.16#
title