Jüpiter Haberleri

Jüpiter haber, Jüpiter son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Jüpiter - 22.03.2019
Jüpiter İlk Oluştuğunda Güneş'e 4 Kat Daha Uzak Mesafedeymiş
Jüpiter'in ilk oluştuğunda Güneş'e şimdi bulunduğu konumdan 4 kat uzakta olduğu bildirildi.
Jüpiter - 19.03.2019
Gök Taşının 22 Milyon Yıllık Yolculuğu Türkiye'de Son Bulmuş
EGE Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ozan Ünsalan, bir grup bilim insanıyla, Bingöl'ün Sarıçiçek köyüne 2015 yılında düşen gök taşının izini sürdü. Doç. Dr. Ünsalan, nadir görülen bu göktaşının Mars ve Jüpiter arasındaki 4 Vesta asteroidinin güneyindeki kraterden 22 milyon yıl önce koptuğunu tespit ettiklerini söyledi.
Jüpiter - 15.03.2019
Bifo Gürer Aykal'a Özel Konser Verdi
Gustav Holst'un "Savaşı Getiren Mars", "Barışı Getiren Venüs", "Kanatlı Haberci Merkür", "Neşeyi Getiren Jüpiter", "Eski Çağları Getiren Satürn", "Büyücü Uranüs" ve "Gizemli Neptün" isimli altı bölümden oluşan "Gezegenler Orkestra Süiti" ise konserin ikinci yarısında müzikseverlerin beğenisine sunuldu.
Jüpiter - 10.03.2019
Çin Uzaya İletişim Uydusu Fırlattı
Uzay konusunda yaptığı çalışmalarla dikkati üzerine çeken Çin, Ay'ın karanlık yüzüne insansız keşif aracını indiren ilk ülke olmuştu. Çin, Mars'a ilk keşif aracını gelecek yıl, Jüpiter'e ise 2029'da keşif misyonu yollamayı hedefliyor.
Jüpiter - 12.02.2019
Elon Musk'ın Geçtiğimiz Yıl Uzaya Fırlattığı Tesla Roadster, Dünya'ya Ne Zaman Çarpacak?
SpaceX lansmanından sonra, "Her ne kadar Mars'a ya da Mars ile Jüpiter arasındaki bir bölgeye doğru yönelse de Tesla, bir gün Dünya'ya dönecek" diyen astrofizikçiler haklı çıkabilir.
Jüpiter - 10.02.2019
2019 Astronomi Takvimi: Bu Yıl Gerçekleşecek 20 Önemli Gök Olayı
10 Haziran: Jüpiter, Dünya'ya en yakın konumunda 10 Haziran'da Dünya'ya en yakın konumuna gelecek olan Jüpiter, Haziran ayı boyunca geceleri çıplak gözle gözlemlenebilecek.
Jüpiter - 06.02.2019
2022'de Başlayacak Jüpiter Görevini Özetleyen Harika Animasyon
Avrupa Uzay Ajansı (ESA), 2022 yılının Mayıs ayında Jüpiter'in buzlarla kaplı uydularını ziyaret etme amaçlı bir görev başlatacak. Ajansın Juice adlı aracının gerçekleştireceği görev, göz alıcı bir animasyon ile tanıtıldı.
Jüpiter - 13.01.2019
Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sorunlarını Dile Getirdi
Manisa'nın Soma ilçesinde kömür madenlerinde çalışan EYT'lilerden bazıları ise baret taktı, üzerinde, 'Somamız, kömürümüz, helvamız, ne olacak halimiz' pankartları taşıdı. Yine, 'Şair olduk, yazar olduk, bir tek emekli olamadık', 'Emekleri yok sayılan topluluk' yazılı pankartlar taşındı. 'Edirne'den Kars'a, Jüpiter'den Mars'a', sloganına uygun olarak tasarlanan kostümler de yine katılımcılar tarafından giyildi.
Jüpiter - 11.01.2019
Çin Uzaya İletişim Uydusu Fırlattı
Çin, geçen hafta da Ay'ın karanlık tarafına gönderdiği Çang'ı-4 insansız keşif aracını yüzeye indirmeyi başarmıştı. Araç iniş sonrası ilk fotoğrafları dünyaya göndermişti.? Sıradaki insansız keşif aracı Çang'ı-5'i de bu yıl Ay'a göndermeyi planlanlayan Çin, gelecek yıl Mars'a ilk keşif aracını, 2029'da ise Jüpiter'e keşif misyonu yollamayı hedefliyor.
Jüpiter - 29.12.2018
Çin Uzaya 6'sı Gözlem Amaçlı 7 Uydu Fırlattı
Mars'a ilk keşif aracını 2020'de gönderecek Çin, 2029'da da Jüpiter'e keşif misyonu yollamayı hedefliyor.
Jüpiter - 22.12.2018
Çin Uzaya İletişim Uydusu Gönderdi
Mars'a ilk keşif aracını 2020'de gönderecek Çin, 2029'da da Jüpiter'e keşif misyonu yollamayı hedefliyor.
Jüpiter - 14.12.2018
Jüpiter'in Yeni Fotoğrafları Paylaşıldı
Jüpiter'in sırlarını araştıran Juno uzay aracının, dev gaz kütlesinin kutup bölgeleri üzerinde çektiği fotoğraflar paylaşıldı.
Jüpiter - 11.12.2018
Cüce Gezegen Ceres Organik Madde Açısından Zengin Olabilir
Dawn, Mars ve Jüpiter arasındaki Astreoid Kuşağı'nda bulunan, 4,6 milyar yıl önce oluştuğu tahmin edilen cüce gezegen Ceres'de suyun varlığını ortaya çıkarmıştı.
Jüpiter - 10.12.2018
Voyager 2 Yıldızlararası Bölgeye Ulaştı
Asıl amaçları Jüpiter ve Satürn'den fotoğraf çekmekti Voyager 1 ve Voyager 2'nin asıl amacı, Jüpiter ve Satürn'ün çevresinde dolaşıp fotoğraf göndermekti.
Jüpiter - 07.12.2018
Çin, Ay'ın Karanlık Yüzüne Keşif Aracı Gönderdi
Çang'ı-5'i de gelecek yıl Ay'a yollamayı planlayan Çin, Mars'a ilk keşif aracını 2020'de gönderecek. Çin, 2029'da da Jüpiter'e keşif misyonu yollamayı planlıyor.
Jüpiter - 06.12.2018
Hareketlilik Artıyor
Bugün ne yapılabilir ' Bugün gece yarısından sonra Merkür düzgün hareketine dönüyor ve aynı zamanda Yay burcunda yeniaya doğru ilerliyoruz. Koşullar daha olumlu bir bakış açısının ve yeni haberlerin gelebileceğini açıklıyor. Bugün daha çok hazırlık yapmalıyız. Sıkışmış olan durumlar rahatlamakta ve iyimserlik artmakta. Nelerden kaçınmalı ' Bugün Ay-Jüpiter birleşimi daha umutlu ve canlı olabileceğimizi anlatmakta.
Jüpiter - 27.11.2018
Verdi, Haydn ve Mozart'ın Besteleri Bbdso Sahnesinde
BBDSO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre konserde, İtalyan opera geleneğinin temsilcilerinden Guiseppe Verdi'nin "Nabucco operası uvertürü" ile dahi besteci Wolfgang Amadeus Mozart'ın "Jüpiter" başlıklı son senfonisi olan 41.
Jüpiter - 26.11.2018
Kritik Bir Gün Olabilir
Bugün ne yapılabilir ' Haftanın ilk gününde Ay hassas Yengeç burcunda ilerlerken halkı ilgilendiren konularda endişeler gündeme gelebilir. Bugün aynı zamanda yabancılarla ilgili konular, uluslararası bağlamı olabilecek durumlar hakkında gelişmeler de olabilir. Beklenmedik haberler şaşırtıcı olabilir. Planlarımızda, kararlarda daha esnek olmaya bakalım. Nelerden kaçınmalı ' Akşam saatlerinde karşı karşıya gelen Ay ve Pluton duygusal alanda, ailevi konularda daha yorucu olabilir. Olaylara daha esnek bakmaya çalışmalıyız. Riskli durumlara da dikkat edelim. Yan yana gelen Güneş-Jüpiter ise kişisel bir konuda önümüzü açabilecek imkanlara işaret etmekte.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Jüpiter Haberleri | Jüpiter Haber - Haberler - Sayfa 5 - Jüpiter haberleri, son dakika jüpiter haber ve gelişmeleri burada. Jüpiter'in Isınmasındaki En Büyük Etki: Yıldız Rüzgarları.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.3.2021 13:42:38. #1.16#
title