Jules Verne Haberleri

Jules Verne haber, Jules Verne son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Jules Verne 30.1.2013
DAO Games'in Hedefi Oyuncu Odaklı Kaliteli Türkçe İçerik
Özellikle sosyal ağ ve DVO (devasa çevrimiçi) oyunlarının son derece popüler olması ve bu tip ücretsiz oynanabilen (Free-to-play) oyunlara harcanan toplam paranın ciddi miktarlara ulaşmasının yanı sıra ülkemizde mevcut internet nüfusundaki yükseliş ve kişi başına oyunlar için yapılan harcamanın da artması yatırımcıların gözünden kaçmıyor. Türkiye'nin giderek artan bir oyuncu potansiyeli olması ve oyuncu nüfusun 22 milyona yaklaşması da yapımcıların dikkate aldığı bir diğer etken. Karşılaştıracak olursak; Türkiye'de önemli bir yer tutan ve gittikçe gelişen sinema sektörünün 2012 ilk yarı hasılatı 225 milyon TL civarında seyrederken oyun için harcanan miktarın bunun neredeyse 2 katına çıkmış olması Türkiye'nin yeni oyun yatırımları için cezbedici bir pazar olduğunu kanıtlıyor. Dünyada da durum farklı değil. Sinema ve müzik endüstrisinden sonra en çok kar getiren sektör olarak işaret edilen çevrimiçi oyun sektörü dev yapımcıların da ilgisini çekiyor ve bilindik popüler oyunlarda birer birer "Free-to-Play" çerçevesinde yerlerini alıyorlar. Sektör böylesine hızla büyürken Ortadoğu'da büyüyen ve Avrupa'ya açılmak isteyen oyun firmalarının Türkiye üzerinden hareketle kendilerine pazarda yer aramaları da şaşırtıcı değil. DAO Games Türkiye odaklı hareket edecek DAO Games de bu ekonomik gerçekliğin ışığında hareket ederek oyuncu olmayan kitleyi bile kendisine bağlayabilecek farklı bir kavramla Türkiye pazarına giriyor. Özellikle Jules Verne ya da H.
Jules Verne 5.10.2012
Alev'liler İspanya'daydı!
Socrates Programı kapsamında yer alan Comenius; Erasmus, Lingua, Minerva'nın da yer aldığı 8 uluslararası eğitim programından biri olarak uygulanmakta. Socrates Programı; Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Avrupa Birliği ile İlişkiler Genel Müdürlüğü'nce kurulan Ulusal Ajanslar tarafından yürütülüyor. Ulusal Ajanslar, Avrupa Birliği'ne üye ve aday ülkelere maddi destekte bulunarak; AB eğitim ve gençlik programlarından yararlanmalarını sağlıyor. Bu programlarından biri olan Comenius; farklı ülkelerden, aynı yaş grubundaki öğrencilerin, ortak bir konuda çalışarak birbirlerinin kültürlerini tanıması amacıyla gerçekleştirilmekte. "Daha Yeşil Bir Avrupa Şehri Yaratmak İçin İddia"?" isimli Comenius Okul Projesi'nin 5. toplantısı; Türkiye'den, Özel ALEV İlköğretim Okulu, Almanya'dan, Hertzhaimer-Gymnasium Trostberg, Fransa'dan, Collège et Lycée Jules Verne, İspanya'dan, Ies Lorenzo Hervas Y Panduro, İtalya'dan, Istituto Comprensivo I Darfo, Polonya'dan, Gimnazjum NR 1 Imienia Jana Pawla II, Portekiz'den, Escola de Crato, Romanya'dan, Colegiul Tehnic de Comunicatii "Augustin Maior", Yunanistan'dan, 2nd Gymnasio d'Alexandroupolis'in katılımlarıyla İspanya'da gerçekleşti.
Jules Verne 2.10.2012
Dünyanın Merkezine "Yaklaşmak" İçin Bir Milyar Dolar Bütçe
Gökhan Menge - - İnsanoğlunun Ay'a gitmesinden bu yana insanlığın en önemli adımlarından bir tanesinin Mars'a gönderilen Curiosity olduğunu söylemiştik. Merakla uzak gezegenleri insan ırkının keşfetmesini bekliyoruz tabii ki. Fakat uzaklara gitmeden evvel daha kendi gezegenimizin bile yüzeyi dışında neredeyse hiç bir yerini incelemedik. Pek çok ulustan bilimadamları da Jules Verne'in ünlü hikayesindeki gibi olmasa da Dünya'nın merkezine bir yolculuk planlıyorlar.
Jules Verne 3.7.2012
Vitamin Üyeleri Yaz Tatilini Sanatla Renklendirecek
İstanbul Modern Yaz Sanat Atölyeleri'nde çocuklar, oyun çadırları kuracak, şato maketleri boyayacak, ayakkabılar tasarlayacak, masallardan yola çıkarak tiyatro oyunları sahneleyecekler. İstanbul Modern'in kütüphanesinde yaptıkları çalışmalarla, ortak resimler de yapacak olan çocuklar, yaşam biçimlerinin farklı mekanları nasıl belirlediğini, İstanbul Modern'in koleksiyonunda yer alan sanat eserlerini inceleyerek, araştırarak müze tasarımları geliştirecekler. Aydınlatma aksesuarları, kostümler, takılar, kuklalar, gölge oyunları ve heykellerle keyifli bir yaz tatili yaşayacak olar çocuklar, masallardaki şatolardan yola çıkarak, ülkemizdeki sarayların tarihini ve mimari yapılarını öğrenecekler. Ayrıca, James Matthew Barrie'nin "Peter Pan" adlı kitabında geçen "Düşler Ülkesi"nin bir maketini de yapacak olan çocuklar, Jules Verne'in "Denizler Altında 20.
Jules Verne 3.7.2012
Vitamin Üyeleri, Yaz Tatilini Sanatla Renklendirecek
Ayrıca, James Matthew Barrie'nin "Peter Pan" adlı kitabında geçen "Düşler Ülkesi"nin bir maketini de yapacak olan çocuklar, Jules Verne'in "Denizler Altında 20.
Jules Verne 11.6.2012
Çocuklara Yaz Sanat Atölyeleri
İstanbul Modern, 2 Temmuz – 31 Ağustos 2012 tarihleri arasında çocuklar için sanatla dolu bir program hazırladı. Resim, heykel, fotoğraf, animasyon, yerleştirme, performans, edebiyat ve mimarlık alanlarındaki uygulamalarıyla Yaz Sanat Atölyeleri'nde 7-12 yaş grubu çocuklar, her gün farklı ve eğlenceli bir etkinliğe katılıyorlar. 7-12 Yaş Grubu için Yaz Sanat Atölyeleri'nde hayal gücünün sınırlarını zorlayan, müzedeki eserleri yorumlayan ve duygularını sanat aracılığıyla ifade eden çocuklar, atölyelere beş günlük ya da günübirlik olarak katılabiliyorlar. Programda, sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki seçenek sunuluyor. Beş günlük atölyeleri tamamlayan çocuklara katılım belgesi veriliyor. Hafta içi her gün saat 09.00 - 13.00 arasında düzenlenen dört saatlik sabah atölyelerinde her hafta dönüşümlü olarak pazartesi günleri "Benim Oyun Çadırım" ve "Benim Şatom", salı günleri "Dinozorlar Yaşasaydı!" ve "Küçürü'nün Ormanı", çarşamba günleri "Olmayan Yer" ve "Denizler Altında", perşembe günleri "Cecü'nün Cüceleri" ve "Ayakkabı Fabrikası", cuma günleri ise "Resim Avcıları" ve "Gölge Resimler" başlıklı programlar yapılıyor. Bu atölyelerde çocuklar, evlerine götürebilecekleri oyun çadırları kuruyor, şato maketlerini boyuyor, ayakkabılar tasarlıyor, masallardan yola çıkarak tiyatro oyunları sahneliyor, İstanbul Modern'in kütüphanesinde araştırmalar yaparak ortak resim çalışmaları gerçekleştiriyorlar. Çocuklar, yaşam biçimlerinin farklı mekanları nasıl belirlediğini, İstanbul Modern'in koleksiyonunda yer alan sanat eserlerini inceleyerek araştırıyorlar. Masallardaki şatolardan yola çıkarak, ülkemizdeki sarayların tarihini ve mimari yapılarını öğreniyorlar. James Matthew Barrie'nin Peter Pan adlı kitabında geçen "düşler ülkesi"nin bir maketini yapan çocuklar, Jules Verne'in Denizler Altında 20.
Jules Verne 25.5.2012
Dünya Turnu Tamamlıyoruz!
Neomarin Çocuk Kültür Merkezi "80 Günde Devr-i Alem" etkinlikleri son dönemine giriyor. Jules Verne'nin "Seksen Günde Devr-i Âlem" adlı klasiğinden esinlenerek oluşturulan, 21 Şubat 2012 günü başlayan bu uzun yolculuk kıtalar, kültürler ve okyanusların keşfiyle noktalanacak.
Jules Verne 14.5.2012
Dev Festival, Birbirinden Renkli Şov Gruplarını Ağırlıyor!
Geçtiğimiz yıl yurt içi ve yırt dışından beş milyon ziyaretçi ağırlayan festival, bu yıl da milyonları kucaklayacak. Festival süresince İstanbul'un onlarca noktasında, alışveriş merkezlerinde ve mağazalarda birçok etkinlik gerçekleşecek. Bu etkinliklerin bir kısmını ise profesyonel eğlence grupları gerçekleştirecek. Amerika'dan İspanya'ya kadar pek çok ülkeden gelecek olan gruplar İstanbulluları ve yabancı konuklarını coşturmaya hazırlanıyor. Çiçeklerin arasında yaşayan fantastik canlıların şovu Tiny People ve 10 kişilik bir perküsyon grubuyla farklı bir müzik gösterisi sunan Zalinde açılış grubu olurken Jules Verne hikayelerinden çıkan kostüm ve araçlarla gezici müzisyenlerden oluşan The Flying Madmen 14 kişilik kadrosuyla, muhteşem kostümleri ile oyuncak müzisyenlerden oluşan The Toy Brigade, ormanın derinliklerinden çıkıp konuklarımız olacak Orman Cinleri'nin gösterisini yapan Boblins ve meraklı karakterlerin rengarenk kıyafetleriyle eğlenceli gösteriler yapan Curious Noses festival boyunca 100'ün üzerinde modern alışveriş merkezinin yanı sıra Taksim, Nişantaşı, Şişli, Bakırköy, Fatih, Bahariye ve Bağdat Caddesi gibi İstanbul'un cazibe noktaları olan alışveriş caddelerinde konukların karşısına çıkarak sürpriz gösteriler yapacak.
Jules Verne 10.5.2012
Neomarin Çocuk Kültür Merkezi Dünya Turu Sürüyor
Jules Verne'nin "Seksen Günde Devr-i Âlem" adlı klasiğinden esinlenerek oluşturulan, 21 Şubat 2012 günü başlayan bu uzun yolculukta, 27 Nisan ile birlikte yeni bir rota çizildi.
Jules Verne 29.4.2012
Yeniden Evlendiler!
Çiftin basın sözcüsü Cindi Berger, 42 yaşındaki Carey ve 31 yaşındaki Cannon'ın, Paris'te Eyfel Kulesi'nde evlilik yeminlerini tazelediklerini, Jules Verne restoranında romantik bir akşam yemeğiyle de kutlama yaptıklarını söyledi.
Jules Verne 16.4.2012
Uluslararası İzmir Film Festivali
Georges Melies'in Jules Verne'in "Dünyadan Aya" isimli eserinden esinlenerek yazdığı ve yönettiği filmin onarılarak renklendirilmesi sonrası çıkan 15 dakikalık kopya törende izleyicilere sunulacak.
Jules Verne 16.4.2012
Uluslararası İzmir Film Festivali
Georges Melies'in Jules Verne'in "Dünyadan Aya" isimli eserinden esinlenerek yazdığı ve yönettiği filmin onarılarak renklendirilmesi sonrası çıkan 15 dakikalık kopya törende izleyicilere sunulacak.
Jules Verne 22.3.2012
Uzay İstasyonuna Büyük İkmal
"Jules Verne" adlı ilk ATV'nin 2008'de UUİ'ye yaptığı ilke seferin ardından 2011'de Alman matematikçi ve astronom "Johannes Kepler"in adını taşıyan ikinci uzay aracı da görevini başarıyla yerine getirmişti.
Jules Verne 2.3.2012
Avrupa Uzay Aracının Fırlatılması Ertelendi
"Jules Verne" adlı ilk ATV'nin 2008'de UUİ'ye yaptığı ilke seferin ardından 2011'de Alman matematikçi ve astronom "Johannes Kepler"in adını taşıyan ikinci uzay aracı da görevini başarıyla yerine getirmişti.
Jules Verne 27.2.2012
"80 Günde Devr-i Âlem"e Hazır mısınız?
Neomarin Çocuk Kültür Merkezi, ilk konsept projesi "80 Günde Devr-i Alem" ile 21 Şubat 2012'de hizmete girdi. Aralıklı günlerle ilerleyen dönemlere uzanacak olan ilk macera, pek çok değerli bilgiyi, birikimi, teknolojiyi, sanatı ve sanatçıyı çocuklarla buluşturacak. Fransız yazar Jules Verne'nin "Seksen Günde Devr-i Âlem" adlı klasik eserinden esinlenerek oluşturulan ilk konsept; Dünya'nın tarihi, politik, sanatsal, bilimsel, kültürel ve coğrafi gelişimini özetleyen bir seyir ve keşif niteliğinde olacak.
Jules Verne 17.2.2012
Uzay İstasyonuna İkmal
Avrupa Uzay Ajansı ESA'dan yapılan açıklamada, "Jules Verne" adlı ilk ATV'nin 2008'de mükemmel bir uçuş yaptığı ve bunu takiben 2011'de Alman matematikçi ve astronom "Johannes Kepler"in adını taşıyan ikinci uzay aracının da görevini başarıyla yerine getirdiği belirtildi.
Jules Verne 8.1.2012
Gemiyle 45 Günde Devrialem Rekoru
Breast Limanı'nda yüzlerce kişi tarafından coşkuyla karşılanan Peyron, dünyanın çevresini gemiyle, 48 gün, 7 saat, 44 dakika 52 saniye ile dolaşarak rekor sahibi Fransız gemi kaptanı Franck Cammas'ın rekorunu 3 gün farkla kırarak, dünyayı en hızlı dolaşan gemi kaptanlarına verilen Jules Verne Ödülünü kazandı.
Jules Verne 7.1.2012
Peyron Dünyayı 45 Günde Dolaştı
Banque Populaire V adlı gemisiyle Fransa'nın Breast limanına dün akşam gelen Peyron ve mürettebatı, 48 gün, 7 saat, 44 dakika 52 saniyelik eski rekorun sahibi Fransız gemi kaptanı Franck Cammas'ın rekorunu 3 gün farkla kırarak dünyayı gemiyle en hızlı dolaşan gemi kaptanlarına verilen Jules Verne Ödülünü kazandı.
Jules Verne 11.10.2011
İeü Akademik Yılı Açılışı
Çok sayıda başarı öyküsünün arkasında hayal kuran, başkalarının göremediklerini gören bireyler olduğunu söyleyen Demirtaş, sözlerini şöyle sürdürdü: "50 yıl önce çok hayal kuramazdık, çünkü dünyamız çok küçüktü bizim. Şimdi teknoloji, bilim, medya, özgür bilgi ufkumuzu açıyor. Benim çocukluğumun hayal kaynağı kitaplardı. Jules Verne'nin romanları 'Aya Seyahat', 'Denizler Altında 20 Bin Fersah' ilk aklıma gelenlerdir.
Jules Verne 18.8.2011
Görmeden 500 Kitap Okudu
Görme engelli Emre Turan, henüz 11 yaşında olmasına rağmen klasiklerin de aralarında bulunduğu 500 kitap okudu. Pendik Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, belediyenin düzenlediği okuma kampanyasına katılan Emre Turan'ın hikayesi, aynı zamanda bir başarı hikayesi. Nermin ve Tacettin Turan ailesinin erken doğumla dünyaya gelen ayrı yumurta üçüzleri Ece, Kaan ve Emre, erken doğumlarda görülen Rop hastalığından ötürü, doğumdan hemen sonra birkaç kez ameliyat oldu. Ece ve Kaan'ın görme yetilerinde yüzde 30 azalma görülürken, Emre ise görme yetisini tamamen kaybetti. Görme engeline rağmen okuma hırsıyla dolu olan Emre, Jules Verne, Ömer Seyfettin gibi yazarların bütün kitapları ile Suç ve Ceza, Fareler ve İnsanlar gibi klasik eserlerinde içinde bulunduğu 500 kitap okudu.
Jules Verne 18.8.2011
Görmeden 500 Kitap Okudu
Engelli Emre'den, Başkan Kenan Amca'ya nazire Emre'nin henüz 11 yaşında olmasına rağmen 500'den fazla kitap okuduğunu kaydeden Tacettin Turan, Jules Verne, Ömer Seyfettin gibi yazarların bütün kitaplarını, Suç ve Ceza, Fareler ve İnsanlar gibi klasik eserleri okuduğunu kaydetti.
Jules Verne 14.7.2011
Denizler Altında 30.000 Fersah Filmi
Denizler Altında 30.000 Fersah filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Denizler Altında 30.000 Fersah filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.
Jules Verne 12.7.2011
80 Günde Devr-i Alem Filmi
80 Günde Devr-i Alem filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. 80 Günde Devr-i Alem filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.
Jules Verne 5.7.2011
80 Günde Devrialem Filmi
Jules Verne’in klasik eserinden perdeye uyarlanan “80 Günde Devrialem”, köyünden çalınan kutsal bir objeyi geri vermek için Çin’e gitmeye çalışan Passepartout çevresinde gelişiyor.
Jules Verne 3.5.2011
Balyoz'un Nedeni Kanal İstanbul mu?
Emekli Tuğamiral Türker Ertürk'ten ilginç iddia
Jules Verne 1.12.2010
Sanat Limanında İki Yeni Sergi
İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı etkinlikleri kapsamında "Güzel Resim Geçmişe Aittir" ve "Altın Yollar" Sergileri Sanat Limanı'nda sanatseverlerle buluştu. Serginin açılışında konuşma yapan 2010 Avrupa Kültür Başkenti (AKB) Ajansı Görsel Sanatlar Yönetmeni Beral Madra, AKB Ajansı Yürütme Kurulu Başkan Vekili Erhan Altıok ve Fransız Kültür Merkezi Başkanı Jean Luc Maslim İstanbul'da gerçekleştirilen zengin içerikli programlara değindi, sergide emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu. GÜZEL RESİM GEÇMİŞE AİTTİR 1962 ile 1985 yılları arasında doğmuş 25 Fransız sanatçının yer aldığı "Güzel Resim Geçmişe Aittir" proje kapsamında atmış eser sergileniyor. Eserlerde, diyalog çerçevesinde bir neslin dinamizminin sunulması esas alınıyor. Değişken formatların sergilendiği ve sunumların farklı bağlamlarına uyarlanabilecek olan proje, aynı zamanda koleksiyoncuları, sanat eleştirmenlerini ve eserleri sergilenen sanatçıları biraraya getiriyor. ALTIN YOLLAR 2008-2010 yılları arasında süren "Altın Yollar" projesi, Jules Verne'nin izinde Karadeniz, Piri Reis'in izinde Akdeniz Rotası ve Evliya Çelebi'nin izinde Balkanlar'da süren ve Arif Aşçı, Özcan Yurdalan ile Serkan Taycan'ın vizöründen yansımaları sanatseverlerle buluşturuyor.
Şu an buradasınız: Jules Verne Haberleri | Jules Verne Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Jules Verne haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Jules Verne kimdir, hayatı ve biyografisi. Sinematek`te Sonbahar Keyfi Başlıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 15.7.2020 04:29:43. #1.15#
title