Jokey Halis Karataş, Şike Ve Silahla Adam Yaralama İddialarını Yalanladı

Jokey Halis Karataş, Şike Ve Silahla Adam Yaralama İddialarını Yalanladı

Son Gazi Koşusu'nu Kazanan Jokey Halis Karataş Ablasının Eşi Ahmet Akbulut'un "Önce Beni Silahla Yaralattı. Sonra Eşime Boşanma Davası Açtırdı. Gazi Koşusu’nda Şike Var" İddialarını Yalanladı. Veliefendi Hipodromu'nda Türkiye Jokey Kulubü Yöneticilerinin De Katıldığı Basın Toplantısıda Kara...

Jokey Halis Karataş, Şike Ve Silahla Adam Yaralama İddialarını Yalanladı

Son Gazi Koşusu`nu kazanan Jokey Halis Karataş ablasının eşi Ahmet Akbulut`un ¨Önce beni silahla yaralattı. Sonra eşime boşanma davası açtırdı. Gazi Koşusu’nda şike var¨ iddialarını yalanladı. Veliefendi Hipodromu`nda Türkiye Jokey Kulubü yöneticilerinin de katıldığı basın toplantısıda Karataş iddiaların asılsız ve kasıtlı olduğunu söyledi.

Binlerce yarış kazandığını ve işlerinin yoğunluğu nedeni ile ailesini bile çok az gördüğünü ifade eden Karataş, ¨Öncelikle bu haberlerin gerçek dışı, kasıtlı ve kötü niyetli olduğunu, benim yıllardır çok çalışmakla elde ettiğim başarılarımı karalamaya yönelik olduğunu belirtmek istiyorum. Hakkımda iddialarda bulunan bu şahsı ablamla evliliği sırasında belki 5-6 kez gördüm. Bu kişi bizden intikam almak ve haksız çıkar sağlamanın tek yolunu ünlü bir kişi olmamdan dolayı sahsıma iftira atmakta bulunmuştur¨ dedi.

Ablasının aileden habersiz boşanma davası açtığını ifade eden Karataş, Ahmet Akbulut`un boşanma davasını kabul etmek için 40 milyar para talebinde bulunduğunu söyledi.

Akbulut`un ¨şike iddaları ortaya atınca Ganyan Bayimi elimden aldılar¨ ifadeleri ile ilgili olarak da Karataş, ¨Pendik`teki Ganyan Bayi ağabeyim Hüseyin Karataş`a ait. Müdürlüğünü ise Ahmet Akbulut yapıyordu. Tefecilere borçlanılmış. Borçlarını ben ödedim, ağabeyim de Türkiye Jokey Kulübüne iade etti. Akbulut`un şike iddalarını ortaya atmasından çok önce kapatılmıştır¨ şeklinde konuştu.

FOTO-FİNİŞ FOTOĞRAFLARI KANIT OLARAK GÖSTERİLDİ

Akbulut`un ortaya attığı, “Halis Karataş komiserleri bağlamış. Foto finişle biten bütün yarışları o kazanır. Cumhurbaşkanı Sezer’in katıldığı son Gazi Koşusu’nu da foto finişle kazandı¨ iddiası ise Türkiye Jokey Kulubü yetkillileri tarafından yanıtlandı.
TJK Genel Müdürü Turgay Kop, foto-finiş fotoğraflarını göstererek, ¨video-kamera sistemi ile bitiş çizgisinde saniyede bin 200 fotoğraf çekiliyor. Son teknolojilerle çalışıyoruz. Burada şike yapılması söz konusu değildir. İsteyen basın mensupları sistemin nasıl çalıştığını yerinde görebilir¨ dedi.

HAYATIMDA GANYAN OYNAMADIM

Basın toplantısında bir soru üzerine Jokey Karataş, ¨Namusum ve şerefim üzerine yemin ediyorum ki bir kere bile ganyan oynamadım¨ dedi. At sahiplerinin bahis oynaması ile ilgili soruyu ise Jokey Kulübü yöneticileri tarafından ¨yasal açıdan bir sınırlama yok, etik açıdan da bir sorun görmüyüruz¨ şeklinde yanıtladı.