JOHN KERRY HABERLERİ

John Kerry haber, John Kerry son dakika haberleri ve gelişmeleri.

John Kerry - 6.2.2018
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Gündemi Değerlendirdi
Eski ABD'nin Dışişleri Bakanı John Kerry'nin, "Türkiye'nin terör örgütü DEAŞ'tan petrol aldığı" yönündeki suçlamalarını anımsatan Çavuşoğlu, Kerry'den söz konusu iddialara ilişkin delilleri istediğini birkaç defa kendisine hatırlattığını anlattı.
John Kerry - 23.1.2018
ABD Başkan Yardımcısı'nın İsrail Meclisindeki Konuşması
Obama dönemi ile karşılaştırma Öte yandan The Jerusalem Post gazetesi ise Pence'in Knesset'teki konuşmaları ile Barack Obama başkanlığındaki eski dönem ABD yetkililerinin hitaplarını karşılaştırdı. Pence'in konuşmasına yer verilen haberde, "Pence, 'Kudüs, İsrail'in başkenti' diyerek daha önce hiçbir ABD yetkilisinin söylemediklerini dile getirdi." ifadeleri kullanıldı. Obama dönemindeki yetkililerin aksine Pence'in konuşmasında bir kere bile "yerleşim birimi" kelimesini kullanmadığına ve bunun büyük bir gelişme olduğuna işaret edildi. Bu noktada eski ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'in Aralık 2016'da yaklaşık 1 saat süren konuşmasında yerleşim birimleri nedeniyle İsrail'i eleştiren sözleri hatırlatıldı.
John Kerry - 13.12.2017
Tek Gezegen Zirvesi'nin 12 Eylem Kararı Açıklandı
Geçtiğimiz Haziran ayında Paris İklim Değişikliği Anlaşması'ndan çekildiğini açıklayan ABD  Başkanı Donald Trump zirveye katılmazken ABD federal hükümeti, Paris'teki Amerikan Büyükelçiliği'nde ikinci en yüksek diplomat tarafından temsil edildi. ABD'nin eski Dışişleri Bakanı John Kerry, Amerikan hükümetinin yokluğunu "utanç verici" olarak niteledi.
John Kerry - 12.12.2017
Paris'te Tek Gezegen Zirvesi
ABD'nin eski Dışişleri Bakanı John Kerry, ülkesinin Paris İklim Anlaşması'ndan çekilmesinin bir utanç olduğunu söyleyerek anlaşmadan ABD halkının değil Başkan Donald Trump'ın çekildiğini belirtti.
John Kerry - 29.11.2017
İsrail ve Mısır, ABD'yi İran'ı Bombalamaya Zorladı"
Eski ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, İsrail ve Mısır'ın 2015'te Barack Obama yönetimini "İran'ı bombalamaya zorladığını" söyledi.
John Kerry - 20.11.2017
Katar-Mısır İlişkilerine "Üçüncü Taraf" Engeli
Katar Savunma Bakanı Atiyye sözlerini şöyle sürdürdü: "Mısır'da uzlaşıyı Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) değil askerler reddetti. ABD eski Dışişleri Bakanı John Kerry, Katar'dan Muhammed Mursi, Müslüman Kardeşler İhvan Rehberlik Konseyi Başkan Yardımcısı Hayrat Şatır ve Darbe Karşıtı ve Meşruiyete Destek İçin Ulusal Koalisyonu liderleriyle iletişime geçilmesini istedi.
John Kerry - 8.11.2017
İsrail, Filistin Yönetimi ile Barışmak İstemiyor"
ABD'nin eski Dışişleri Bakanı John Kerry, İsrail hükümetinin Filistin yönetimi ile barışmak istemediğini belirtti.
John Kerry - 7.11.2017
Yemen'deki Olaylar
"Eski ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin İran yanlısı Husilerin otoritesini sağlamlaştırmak ve Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'yi devirmek amacıyla krizin çözümü için yol haritası hazırladığını" iddia eden Alimi, "Hadi'nin, Obama yönetimi ve Kerry'nin yol haritasına karşı duruşu ile Suudi Arabistan'ın güçlü desteği olmasaydı Yemen, İran'ın eline düşmüştü.
John Kerry - 2.11.2017
Rus Bilgisayar Korsanları, Sadece ABD Seçimlerini Hedef Almadı"
Mart 2015-Mayıs 2016 tarihlerini kapsayan listeye göre, hedeflerin çoğu ABD, Ukrayna, Rusya, Gürcistan ve Suriye'de bulunuyor. ABD'de elektronik postaları hedef alınan kişiler arasında, dönemin Dışişleri Başkanı John Kerry, eski Dışişleri Bakanı Colin Powell, dönemin NATO Müttefik Kuvvetler Komutanı Philip Breedlove ve seleflerinden General Wesley Clark bulunuyor.
John Kerry - 8.8.2017
Akıncı'ya Gelerek Sürpriz Yapmak İstemiş
Avukat Öztürk, "Balyoz darbe belgelerini daha önce Orhan Aydın isimli tanık, 2008'de ABD'li bir senatörün getirdiğini, bu belgelerle ilgili İstanbul'da çalışma yapıldığını, daha sonra belgelerin Dikmen'de bir konuta getirilerek, burada eklemlendiğini ifade etti. O ABD'li senatör John Kerry'ydi.
John Kerry - 13.6.2017
100 Barış Elçisi Oslo Barış Forumu İçin Biraraya Geldi
Katılımcıların dünyanın farklı yerlerindeki çatışma bölgelerinde edindikleri deneyimleri birbirleriyle paylaşacakları konferansa Endonezya, Türkiye, İran, Somali, Sudan gibi ülkelerden katılımcıların yanısıra Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, İran Dışişleri Bakanı Zarif, Endonezya Dışişleri Bakanı Retno Marsidi, Ürdün Dışişleri Bakanı Ayman Al Safadi ve ABD eski dışişleri bakanı John Kerry de katılıyor.
John Kerry - 13.6.2017
100 Barış Elçisi Oslo Barış Forumu İçin Biraraya Geldi
Katılımcıların dünyanın farklı yerlerindeki çatışma bölgelerinde edindikleri deneyimleri birbirleriyle paylaşacakları konferansa Endonezya, Türkiye, İran, Somali, Sudan gibi ülkelerden katılımcıların yanısıra Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, İran Dışişleri Bakanı Zarif, Endonezya Dışişleri Bakanı Retno Marsidi, Ürdün Dışişleri Bakanı Ayman Al Safadi ve ABD eski dışişleri bakanı John Kerry de katılıyor.
John Kerry - 12.6.2017
Netanyahu ve Sisi Gizlice Görüştü'
Netanyahu ile müsteşarları, Siyonist Blok lideri Herzog ve özel güvenlik biriminden oluşan özel bir uçağın geceleyin İsrail'in orta bölgelerinden Kahire'ye uçtuğu belirtilen haberde, aynı ekibin gün doğumundan önce İsrail'e geri döndüğü ifade edildi. Haberde, Sisi'nin yeni barış sürecini başlatmak için gerekli adımları atmaları yönünde Netanyahu ve beraberindeki ekibe baskı yaptığı vurgulanarak, Netanyahu ve hükümet ortaklarının barış konusunda siyasi kabiliyete sahip olmadığı anlaşıldığı için Herzog'un da bu görüşmeye katıldığının altı çizildi. Siyonist Blok lideri Herzog'un daha önce Şubat 2016'da gizlice yapılan bir başka görüşmeye de katılmayı kabul ettiği belirtilen haberde, Herzog'un Netanyahu'nun "ciddiyetsiz" tutumlarından dolayı Siyonist Blok'un İsrail hükümetine katılma çabalarının başarısızlığa uğradığı yönündeki sözlerine yer verildi. İsrail Başbakanı Netanyahu'nun, yine geçen yıl şubat ayında Ürdün'ün Akabe şehrinde eski ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Ürdün Kralı 2.
John Kerry - 10.4.2017
Haftanın Tarihine Bakış
2014- ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Rusya'yı Ukrayna'da gerilimi azaltmaması halinde bunun "ilave sonuçları" olacağı yönünde uyardı.
John Kerry - 28.3.2017
Rus Dışişleri Bakanı Lavrov: Operasyon Çıkarlarımıza Uyuyor
Sergey Lavrov, Amerika'nın operasyonun kurallara uyup uymadığı sorusu üzerine şunları söyledi: "IŞİD, El Nusra ve diğer terör örgütleriyle mücadelenin etkinliğini artıran her şey BM Güvenlik Konseyi'nin kararına da uyuyor. Bu terör tehdidinin tüm dünyadan yok edilmesine dayanan ulusal çıkarlarımıza da uyuyor. Suriye'de karada ve havada IŞİD'e karşı mücadelede bir çok aktör mevcut. Suriye ordusu, muhalif birlikler, Kürtler, Rusya Hava Kuvvetleri ve Rus uzmanlar da bunlara dahil… Aynı zamanda Suriye'nin davet ettiği İran birlikleri ve davet edilmeyen ABD koalisyonu, Türk askerleri ve diğer Avrupa ülkeleri var. Herkesin ortak kriterinin terörle mücadele olması gerektiğinin hepimiz farkındayız." AMERİKA VARILAN ANLAŞMALARI YERİNE GETİRMEDİ "Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bir buçuk yıl önce Eylül 2015'de BM zirvesinde tek ortak uluslararası terör karşıtı cephe kurulmasını teklif etmişti. Şimdi bu prensip hiçbir zaman olmadığı kadar gerekli. Tekrar etmem gerekirse, Suriye'de bulunan herkesin eylemlerini koordine etmesinden yanayız. Biz bu prensibi Obama Başkanlığı'nda Dışişleri Bakanı John Kerry ile oluşturmaya çalıştık, askeri uzmanları dahil ettik.
John Kerry - 20.3.2017
Haftanın Tarihine Bakış
2015- Suudi Arabistan öncülüğündeki Arap ülkeleri koalisyonu, Yemen'de ilerleyişini sürdüren Husilere karşı "Kararlılık Fırtınası" adlı askeri operasyon başlattı. 2015- İran'ın nükleer programına ilişkin müzakerelerin yeni turu, ay sonunda çerçeve anlaşmaya varılması hedefiyle ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif arasında İsviçre'nin Lozan kentinde başladı.
John Kerry - 20.2.2017
Mısır Cumhurbaşkanlığı Akabe Zirvesini Yalanlamadı
Mısır Cumhurbaşkanlığı "İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Akabe'de geçen sene Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, Ürdün Kralı 2.Abdullah ve Eski ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile gizli bir görüşme yaptığı" şeklindeki haberlere ilişkin bir yazılı açıklama yayınladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: John Kerry Haberleri | John Kerry Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - John Kerry haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. John Kerry kimdir, hayatı ve biyografisi. Trump, John Kerry'nin 2020 Seçimlerine Hazırlandığını Açıkladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.10.2020 22:46:21. #1.15#
title