Jirinovski'ye Terörist Suçlaması

Jirinovski'ye Terörist Suçlaması

Rusya Devlet Başkanı Adayı Liberal Demokrat Parti Lideri Vladimir Jirinovki, Rakibi Demokrat Parti Başkanı Andrey Bogdanov Tarafından Terörist Olmakla Suçlandı.

Jirinovski'ye Terörist Suçlaması

Rusya Devlet Başkanı Adayı Liberal Demokrat Parti Lideri Vladimir Jirinovki, rakibi Demokrat Parti Başkanı Andrey Bogdanov tarafından terörist olmakla suçlandı.

2 Mart seçimlerinde yarışacak devlet başkanı adaylarının katılımıyla devlet televizyon kanalı Rossiya'da bugün yayımlanan canlı tartışma programı gergin anlara sahne oldu. Program katılımcılarından Demokrat Parti Lideri Bogdanov, Liberal Demokrat Parti Lideri Jirinovski'nin daha önce Mayak Radyosu'nda yapılan canlı tartışma programından sonra kendisini ölümle tehdit ettiğini ileri sürerken, "Yakınlarıma, dostlarıma bir şey olursa sorumlu kişiyi kuduz köpek gibi kurşuna dizerim. Siyasi teröristlerle görüşmelere devam etmekten de vazgeçiyorum" diyerek stüdyoyu terk etti. Bogdanov, stüdyoyu terk etmeden önce başsavcı, adalet ve içişleri bakanlarını da devlet organlarında ve Duma'daki siyasi kışkırtmacılara karşı önlem almaya çağırdı.

Geçen hafta Zvezda kanalında yayımlanan bir tartışma programına konuk olan Jirnovski, aynı programa katılan Bogdanov'un temsilcisine hakaretler yağdırmış, program bitiminde ise kendisini tartaklamıştı. Öte yandan, Bogdanov tarafından Jirinovski'nin devlet başkanlığı adaylığının iptal edilmesi talebiyle Merkezi Seçim Komisyonu'na yapılan başvurunun ise geri çevrildiği öğrenildi.

(AK-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA