Jinekolog Haberleri

Jinekolog haber, Jinekolog son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Jinekolog - 12.03.2015
Uçakta Doğdu, Kabin Memuru Oldu
İSMİNİ UÇAĞIN KAPTANI KOYDU Almanya'da çalışan Manisalı Kemal Geldi ile evli olan Fatma Geldi, ilk kez 9 Eylül 1990'da Almanya'ya eşinin yanına giderken hamile olduğunda uçağa bindi. Ancak hamile olan Fatma Geldi, Türk Hava Yolları'nın İzmir-Frankfurt seferini yapan Boeing 727 tipi uçağında doğum sancısı başladı. Kaptan pilotluğunu Erkan Süzer'in yaptığı uçağın ön bölümü Fatma Geldi için boşaltıldı. Kabin ekibi ile beraber yolcular arasında bulunan yeni mezun bir jinekolog da doğuma yardımcı oldu.
Jinekolog - 18.12.2014
Anna'nın Esrarengiz Kayboluşu?
RAPOR TECAVÜZ BULGUSU YOK Burada sağlık kontrolünden geçirilen genç kızın her ihtimale karşılık bir jinekolog tarafından da muayene edildiği belirtildi.
Jinekolog - 29.11.2014
Muş'ta Meme Kanseri Farkındalık Çalışması Yapıldı
Muş Valiliği, Onkoloji Hastaları Yardımlaşma ve Sevgi Derneği ile Genç Birikim Derneği işbirliğinde ‘Meme Kanseri Farkındalık Çalışması’ konulu toplantı düzenledi. Muş’ta ‘Meme Kanseri Farkındalık Çalışması’ konulu toplantı yapıldı. Bir otelin konferans salonunda düzenlenen toplantıya Muş Valisi Vedat Büyükersoy ve eşi Zehra Kadriye Büyükersoy, İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Vahit Özmen ve eşi Jinekolog Opr.
Jinekolog - 26.11.2014
AP'nin Sakharov Ödülü
AP'nin Sakharov Ödülü- Avrupa Parlamentosu Sakharov Ödülü, Kongolu doktor Denis Mukwege'ye törenle verildiSTRASBOURG (AA) - Avrupa Parlamentosu'nun (AP) insan hakları alanında verdiği Sakharov Ödülü'ne layık görülen Kongolu doktor Denis Mukwege, ödülünü aldı.AP Genel Kurulunda düzenlenen törende AP Başkanı Martin Schulz, Sakharov Ödülü'nü Mukwege'ye takdim etti. Mukwege'ye ödülün yanı sıra 50 bin avro tutarındaki mükafat verildi.Mukwege, burada yaptığı konuşmada, "Bugün Avrupa, bütün dünyanın önünde bizimle dayanışma içinde olduğunu ifade etmiştir. Avrupa, Kongo'da saygın bir şekilde yaşamak için verdiğimiz mücadelede bizimle yürümek istiyor. Kongo'da adalet, huzur ve daha iyi bir gelecek için birleşelim ve Avrupa ile hareket edelim" dedi. Kadına yönelik şiddetle mücadelede gelinen noktayı değerlendiren Mukwege, "Kadın bedeni gerçek bir savaş alanı haline geldi ve şiddet bir savaş silahı olarak kullanılıyor" diye konuştu.Sakharov ödülünü büyük bir ümitle aldığını belirten Mukwege, AP'nin bu ödülü vererek Kongolu kadınların 15 yıllık mücadelesini gündeme getirdiğini vurguladı. Doktor Mukwege, törenden sonra düzenlenen basın toplantısında da ödülün aynı zamanda dünyada insanlığa karşı işlenen suçlara karşı kayıtsız kalmadıklarının göstergesi olduğunu belirtti. AP Başkanı Schulz da ödülün kadınların saygınlığı, adalet ve barış için mücadele veren Mukwege'nin dikkate değer çalışmalarını takdir etmek için verildiğini söyledi. Schulz, bir terör aracı olarak kullanılan kitlesel tecavüzlerden sorumlu olanların cezasız kalmaması için mücadele edilmesi gerektiğini vurguladı.AP'deki başkanlar konferansı, daha önce üçe indirilen adaylar arasında 21 Ekim'de yapılan oylamayla bu yılki ödülü, savaş ortamında kadınlara yönelik cinsel şiddete karşı mücadelesiyle tanınan Kongolu jinekolog Denis Mukwege'ye vermişti.
Jinekolog - 15.11.2014
Kosova'da 2 Türk Jinekolog Gözaltına Alındı
Kosova'nin başkenti Priştine'de düzenlenen operasyonda yasadışı kök hücre nakli yaptıkları şüphesiyle 2 Türk vatandaşı gözaltına alındı.
Jinekolog - 12.11.2014
İnterpol, İspanya'dan Franco Döneminin Sanıklarını İstedi
İspanya'nın yerel ajanslarında yer alan haberlerde, söz konusu 19 sanık arasında diktatör Franco'nun son dönemlerinde bakanlık yapmış ve halen hayatta olan Jose Utrera Moline, Rodolfo Martin Villa, Fernando Suarez, Licinio de la Fuente, Jose Maria Sanchez Ventura Pascual, Alfonso Osorio Garcia, Antonio Carro Martinez ile emekli olan 7 polis, 1 asker,  2 hakim, 1 Savaş Konseyi üyesi ve 1 jinekolog da bulunuyor.
Jinekolog - 08.11.2014
Ağbaba: Mescid-i Aksa, Basılıyorsa Kürecik Kalkanı Sayesinde
CHP Malatya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Eğer bugün Mescid-i Aksa basılıyorsa, eğer bugün Gazze’de insanlar öldürülüyorsa bilin ki bu Kürecik’te kurulan füze kalkanının sayesindedir. AKP’nin gerçek yüzünü orada izledik.” dedi. CHP Malatya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, partisinin Malatya İl Teşkilatı tarafından düzenlenen ‘Yolsuzluk, Yoksulluk ve Demokrasi’ başlıklı konferansta, hükümetin tutarsız politikalar üretmesini eleştirdi. İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskınlarına değinen Ağbaba, AKP hükümeti döneminde Malatya’nın Akçadağ ilçesine Kürecik NATO Füze Savunma Sistemi’nin İsrail’i korumak amacıyla kurulduğunu ifade etti. Ağbaba, şöyle devam etti: “3.5 yıl önce yeni milletvekili olmuştuk, kucağımızda füze kalkanını bulduk. Hep beraber bu füze kalkanının AKP’nin en büyük yalanı olduğunu hep birlikte hem Türkiye hem dünya kamuoyuna anlattık. Oranın İsrail’i korumaya yönelik bir füze kalkanı olduğunu anlattık. Eğer bugün Mescid-i Aksa basılıyorsa, eğer bugün Gazze’de insanlar öldürülüyorsa bilin ki bu Kürecik’te kurulan füze kalkanının sayesindedir. AKP’nin gerçek yüzünü orada izledik.” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren Ağbaba, “O, sadece başbakan veya bir cumhurbaşkanı değil, onun birçok özelliği var. O aslında kadınların kaç çocuk doğuracağına ve nasıl doğuracağına karar veren bir jinekolog.
Jinekolog - 02.11.2014
İspanya'da Franco Dönemi Bakanlarını Arjantin Yargılayacak
Davada sanık olan diğer bakanlar şunlar: Fernando Suarez, Antonio Carro Martinez, Licinio de la Fuente, Antonio Barrera (hayatta değil), Jose Maria Sanchez Ventura Pascual ve Alfonso Osorio Garcia. Politikacıların yanısıra, eski İspanyol ordusu yetkilileri, hakimler ve bir jinekologun Buenos Aires federal mahkemesinde sanık sıfatıyla ifade vermesi bekleniyor.
Jinekolog - 21.10.2014
AP'nin Sakharov Ödülü
AP'deki başkanlar konferansı, daha önce üçe indirilen adaylar arasında bugün yapılan oylama ile bu yılki ödülü, savaş ortamında kadınlara yönelik cinsel şiddete karşı mücadelesiyle tanınan Kongolu jinekolog Denis Mukwege'ya verdi.
Jinekolog - 07.10.2014
Avrupa Parlamentosu, Sakharov Ödülü İçin Finalistleri Belirledi
Azerbaycan'da tutuklu yargılanan insan hakları savunucusu Leyla Yunus'u Yeşiller Grubu ve bazı Liberal parlamenterler aday gösterirken  Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde kurucusu olduğu Panzi Hastanesi'nde tecavüz kurbanı kadınları tedavi eden Jinekolog Denis Mukwege, Sosyalist ve Liberal grupların desteğine sahip.
Jinekolog - 24.09.2014
Doktorlar Hakkında İnternette Yorum Yapmak Serbest
Almanya'da Federal Mahkeme bir jinekologun doktorları değerlendiren “Jameda” adlı web sitesinde hakkında yayınlanan verilerin silinme isteğini reddetti.
Jinekolog - 23.09.2014
AP'nin Sakharov Ödülüne 13 Aday
Sosyalistler ve Demokratlar İlerici İttifakı Grubu (S&D) ile Liberal Grup (ALDE), savaş ortamında kadınlara yönelik cinsel şiddete karşı mücadelesiyle tanınan Kongolu jinekolog Denis Mukwege'yi aday gösterirken Yeşiller Grubu'nun adayı Azeri insan hakları savunucusu Leyla Yunus oldu.
Jinekolog - 20.09.2014
CHP Yalova Milletvekili İnce, Yatağan'da Açıklaması
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tüm kurum ve kuruluşları kontrolünde tuttuğunu, cumhurbaşkanı olmasına rağmen AK Partili kimliğiyle hareket ettiğini öne süren İnce, şöyle konuştu: "Parti kongrelerinde boy gösteren, kanunları dinlemeyen, bankacılık kanununu tanımayan, fetva vererek Diyanet İşleri Başkanı olan, çocuk sayısına karışarak jinekolog olan, aynı zamanda hakim ve savcı olan, başkomutan olan ve hatta başbakandan sorumlu cumhurbaşkanı olan bir cumhurbaşkanı var.
Jinekolog - 11.09.2014
Doktorları ve Kadınları İnternet Üzerinden Bir Araya Getiriyor
Kullanıcıların yarısı jinekologlar ile bu sitede tanışıyor İçil, sitenin lansmanı öncesi 1000 kişilik bir gönüllü kadın grubu ile test yayınları yaptıklarını ve bu kadınların %50'sinin jinekoloğa daha önce gitmemiş olduğunu söyledi.
Jinekolog - 12.08.2014
Tika'dan Özbekistanlı Doktorlara Eğitim
Bu çerçevede, Özbekistan Sağlık Bakanlığının, ülkede anne ve çocuk sağlığı alanında çalışmakta olan çocuk doktoru, neonatolog (yenidoğan uzmanı), doğum uzmanı ve jinekolog uzmanlar için 2013-2015 arasında Türkiye'de kısa süreli staj düzenlenmesine ilişkin talebi doğrultusunda, eğitim programı hazırlandığı kaydedildi.
Jinekolog - 03.06.2014
Kılıçdaroğlu: Yeni İstanbul'umuzda Fatih'ten Daha Zeki Birisi Var, Çünkü Otomobili Denizde...
- "AYNI ZAMANDA KENDİSİ BİLİYORSUNUZ BİR MUCİT"- Aynı zamanda kendisi biliyorsunuz bir mucit. Ne özellikleri vardı Erdoğan'ın jinekologdu, Merkez Bankası uzmanı, iyi bir ekonomist, iyi bir psikolog, vantrolog ve sonunda bir mucit.
title