Jet Fadıl'ın Son Vurgunu: 170 Milyon Dolar Topladı, Kayıplara Karıştı - Haberler
Haberi Paylaş

Jet Fadıl'ın Son Vurgunu: 170 Milyon Dolar Topladı, Kayıplara Karıştı

Haberler.Com - Haberler | Güncel

"Jet Fadıl" lakaplı Fadıl Akgündüz bu kez Maldivler'de "Müslümanlara özel ada" projesi iptal oldu. Akgündüz, topladığı 170 milyon dolarla kayıplara karıştı.

İstanbul'daki reklam panolarını 'Maldivlerde Müslümanlar'ın özel adası oluyor' afişleriyle donatan Fadıl Akgündüz'ün, günlüğü 99 Avro'dan satışa çıkardığı proje Mayıs ayı sonunda iptal oldu.

"MÜSLÜMANLARA ÖZEL ADA" PROJESİ İPTAL OLDU

"Jet Fadıl" olarak aılan Fadıl Akgündüz'ün Maldivler'de "Müslümanlara özel ada" projesinin iptal olduğu ortaya çıktı. Projenin ortağı Abdurrahman Akarsu, "Fadıl Akgündüz 60 bin kişiden 170 milyon dolar topladı. Biz de ödemeleri yapmadığı için sözleşmeyi feshettik. Dolandırıcılık davası açacağız" dedi.

ÖDEME YAPMADI, ORTAĞI SÖZLEŞMEYİ FESHETTİ

Bu yılın başında Fadıl Akgündüz İstanbul’daki reklam panolarını "Maldivler’de Müslümanlar’ın özel adası oluyor" başlıklı reklam afişleriyle donattı. Burası da İslami kesime hitap eden devre mülk olacaktı. Günlüğü 99 eurodan satışa başladı. Projenin Mayıs sonunda iptal olduğu ortaya çıktı. Fadıl Akgündüz ödemeleri yapmadığı için ortakları sözleşmeyi feshetti.

DOLANDIRICILIK DAVASI AÇILACAK

Projeye, Maldivler’deki ADK Grup adlı şirket ile birlikte ortak olan Abdurrahman Akarsu, “10 bin liraya satılması gereken yerleri para toplamak için bin liraya sattı. Para topladı ama bize olan yükümlülüklerini yerine getirmedi. Mahkeme kanalıyla sözleşmeyi feshettik. Ada ile artık Fadıl Akgündüz’ün ilgisi yok. Dolandırıcılık ve tazminat davası açacağız” dedi.

SİİRT'TEKİ OTOMOBİL FABRİKASINDAN, CAPRICE GOLD'A...

Fadıl Akgündüz 1990’ların başında Avrupa’daki mütedeyyin Türkler’den "Siirt’te otomobil fabrikası kuracağım" diye topladığı paralarla gündeme gelmişti. Akgündüz, İstanbul Beylikdüzü’nde konut yapmaya kalktı, 600 daireyi teslim edemedi, binlerce kişi mağdur oldu. 2011’de temelini attığı Bayrampaşa’daki İslami devre mülk otel "Caprice Gold" da hala teslim edilmedi.

HABERLERİN ARDINDAN AÇIKLAMA YAPTI

Maldivlerle ilgili bu haberler in ardından Akgündüz'den yazılı bir açıklama geldi. Projenin iptal edildiği yönündeki haberler i doğrulayan Akgündüz, ancak sorun yaşadıkları iddia edilen Türk firması ile bir ilgilerinin olmadığını belirtti. akgündüz, “Maldiv’li şirket yaptığımız ödemeler karşılığında bize devretmesi gereken hisseleri devretmediği için, konu uluslararası platformunda olduğundan hükümetin ilgili bakanlıklarına konuyu ilettik. Sorunun diplomatik kanalla çözülmesini takiben projeye devam edeceğiz” dedi.

Jet Fadıl'ın Son Vurgunu: 170 Milyon Dolar Topladı, Kayıplara Karıştı
Haberler.Com - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (85)
MALATYA SERDARI:SİİRTLİLİLERİDE KANDIRDI. ONLARA SÖZDE BELEDİYE BİNASI YAPTI. AMA KARŞILIĞINDA NE ALDI BİLİNMEZ.
AKP''Lİ:VALA PARELEL YAPI YAPMIŞTIR JETO MASUM OLABİLİR MİLLET HALA UYUYOR BU KACINCI SAHTAKARLIK
metehan:Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazınbi sonraki tahsilatta yakınlarda sayın saftirik vatandaşlar, faizsiz araba projesini başlatmış adamın paralarını verin, tahsilatı geciktirmeyin :D
500
title