'Jessıca Alba'ya Benzetiliyorum!'

'Jessıca Alba'ya Benzetiliyorum!'

Son Haftaların Flaş Dizisi 'Küçük Kadınlar'da Dört Kardeşine Hem Annelik Hem Babalık Yapan Elif Rolündeki Ekin Türkmen, Pek Çok Dizideki Yan Rollerden Sonra İlk Kez Başrolde. Best Model Yarışmasıyla Hayatı Değişen Türkmen, Ünlü Yıldız Jessica Alba'ya Benzetilmekten Memnun.

'Jessıca Alba'ya Benzetiliyorum!'

SON HAFTALARIN FLAŞ DİZİSİ 'KÜÇÜK KADINLAR'DA DÖRT KARDEŞİNE HEM ANNELİK HEM BABALIK YAPAN ELİF ROLÜNDEKİ EKİN TÜRKMEN, PEK ÇOK DİZİDEKİ YAN ROLLERDEN SONRA İLK KEZ BAŞROLDE. BEST MODEL YARIŞMASIYLA HAYATI DEĞİŞEN TÜRKMEN, ÜNLÜ YILDIZ JESSİCA ALBA'YA BENZETİLMEKTEN MEMNUN.

Başrolde olmak nasıl bir his?

Başrolde olmam değil, iyi bir projenin içinde yer almam önemli. Bu diziden sonra yarın daha küçük bir rolüm de olabilir, benim için hiç önemli değil.

Aslında her şey Best Model Güzellik Yarışması'na katılmanızla başladı, değil mi?

Evet. Best Model finalistlerini Osman Sınav'la tanıştırdılar. Sınav "Bir dizi yapıyoruz, adı 'Ekmek Teknesi', oynar mısın?" dedi. 'Tamam' dedim.

Aklınızda oyunculuk var mıydı?

Yoktu. Denedim ve bir anda bu işi yapmak istediğime karar verdim. Osman Sınav'la tanışmam büyük şanstı. Savaş Dinçel ve Sermin Hürmeriç gibi sanatçılarla oynama fırsatım oldu. 'Ekmek Teknesi'nde oynamaya başladığım yıl Haliç Üniversitesi Konservatuarı Tiyatro Bölümü'ne de girdim.

Kendinizi ekranda beğeniyor musunuz?

Bu konuda kendime çok acımasız davranıyorum. Kendimi seyrederken çok eleştiriyorum. "Daha iyi olmalıydı" diye düşünüyorum. Güzel görünüp görünmediğime takılmıyorum. Oyunculuğumla ilgileniyorum.

'Tipimi genellikle Jessica Alba'ya benzetirler'

En beğendiğiniz oyuncular kimler?

Haluk Bilginer, Demet Akbağ ve Melisa Sözen'i çok beğeniyorum. Bennu Yıldırımlar'a da hayranım.

Sizi birilerine benzeten var mı?

Tipimi genellikle Jessica Alba'ya benzetirler. Daha küçükken saçlarım kıvırcık ve uzunken Julia Roberts'a benzetenler de olurdu.

'Eskiden beri ürün tasarımıyla ilgileniyorum'

Oyunculuk dışında uğraştığınız bir iş var mı?

Tasarım, çizim ve resimle uğraşıyorum. Bir mimar arkadaşımla 'Fol ve Yumurta' diye bir şirket kurduk. Özellikle ürün tasarımları yapıyoruz.

Tasarım merakı nereden geldi?

Hep vardı. Babam mimar. Dolayısıyla yetenek genetik olarak var. Ben eskiden beri ürün tasarımı yapıyorum. Bardak, masa, koltuk gibi şeyler tasarlıyorum, çizimler yapıyorum. Artık ders de alarak bu konuda profesyonelleşmek istiyorum.

Gece hayatına düşkün müsünüz?

İzmir'den yeni geldiğimde gece hayatına meraklıydım. İzmir'de en geç gece 12'de hayat biter. Ben Beyoğlu'nda gece 3'te kalabalığı gördüğümde buna inanamadım. Bu saatte insanlar neden uyumuyor diye şaşırmıştım.

En çok hangi tarz müzik ve kitap seversiniz?

Rock dinlerim. Daha çok oyunculuk, felsefe, psikolojiyle ilgili kitaplar okuyorum. Meditasyonla da ilgileniyorum. Şiir okurum, ama roman okuyamıyorum. Konsantrasyon sorunum var.