Jeotermal Haberleri

Jeotermal haber, Jeotermal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Jeotermal - 03.09.2020
Son dakika haberleri | Hidroelektrik santral yatırımları yılın ilk yarısına damga vurgu
Bu dönemde faaliyete başlayan biyokütle, jeotermal ve atık ısı santrallerinin kapasitesi 29 megavat olurken 10 megavatlık da lisanslı güneş enerjisi santrali devreye alındı.
Jeotermal - 01.09.2020
KAEÜ Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezinde yeni projeler hayata geçiriliyor
Merkez bünyesine tahsis edilen 824 dönümlük tarım alanında örnek üretim parselleri oluşturulduğunu vurgulayan Ayrancı, şunları kaydetti: "Merkezimiz tarımsal faaliyetlerinin yanı sıra üniversitemizin ihtiyaç duyduğu birimlerine iş gücü, alet, ekipman ve iş makinesi desteğinde de bulunmaktadır. Kırşehir ve İç Anadolu Bölgesi ile ilgili tarımsal konularda projeler üreterek bu projeleri hayata geçiriyoruz. Bunu yaparken ulusal ve uluslararası kuruluşlar ile iş birliği imkanlarını geliştirerek birlikte projeler yürütüyor ve tarımsal yayım, yayıncılık ve enformasyon faaliyetlerinde bulunuyoruz. Bu faaliyetlerin sonucunda da veri bankası ve dokümantasyon merkezi oluşturuyoruz. Üniversitemizin jeotermal ve tarım alanındaki pilot üniversite seçilmesinin ardından bölge çiftçisine katkı vermek için kaba yem, ceviz ve alternatif ürün ekimi ile ilgili yeni projeleri hayata geçiriyoruz.
Jeotermal - 28.08.2020
EPDK, biyokütle santrallerini yerinde inceleyecek
EPDK'den yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Yenilenebilir enerji, sürekli devam eden doğal süreçlerde var olan enerji akışından elde edilen enerji türü. Yenilenebilir enerji kaynaklarının en büyük özelliği, enerji üretiminin çevresel etkilerinin azaltılmasına yardımcı olmalarıdır. Ülkemiz açısından yenilenebilir enerji kaynaklarının diğer bir faydası ise bu kaynakların yerli kaynak olmaları sebebiyle enerjide dışa bağımlılığın azalmasına katkı sağlamaları. Elektrik üretiminde en yaygın olarak kullanılan yenilenebilir enerji kaynak türleri ise: güneş, rüzgar, hidroelektrik, jeotermal ve biyokütle.
Jeotermal - 28.08.2020
İstanbul'da jeotermal saha ihaleleri
İstanbul'daki 16 jeotermal kaynak ve dogˆal mineralli su arama ruhsatlı saha ihaleye çıkarıldı.
Jeotermal - 27.08.2020
Sakarya'da jeotermal saha ihaleleri
Sakarya'da üç jeotermal kaynak arama ruhsat sahası ihaleye çıkarıldı.
Jeotermal - 25.08.2020
Vali Yırık, Karakoçan ilçesini ziyaret etti
İlçede yapılan jeotermal sondaj çalışması sonucu bulunan termal su kaynağını da yerinde inceleyen Yırık, yürütülen çalışmaları inceledi.
Jeotermal - 25.08.2020
Elektrik üretimi haziranda yüzde 3,2 azaldı
Bu kaynakları sırasıyla rüzgar, jeotermal, biyokütle, taş kömürü, asfaltit, güneş ve fuel-oil izledi.
Jeotermal - 19.08.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası Açılış Töreni'nde konuştu: (2)
"Enerjide de dışa bağımlı bir ülkenin siyasi bağımsızlığı tartışmalıdır" Diplomasi, ekonomi, üretim ve sürdürebilir kalkınmada başarının temel şartının enerjide bağımlılığı en aza indirmek olduğunu dile getiren Erdoğan, şöyle konuştu: "Savunma sanayinde olduğu gibi enerjide de dışa bağımlı bir ülkenin siyasi bağımsızlığı tartışmalıdır. Enerjide dışa bağımlılık sadece cari denge açısından değil, aynı zamanda enerji güvenliği açısından da bir tehdit unsurudur. 'Güçlü enerji, bağımsız Türkiye' idealiyle 3 yıl önce Milli Enerji ve Maden Politikamızı hayata geçirdik. Dışa bağımlılığımızı azaltmak için yerli ve yenilenebilir enerjinin enerji sepetimizdeki payını artıracak yatırımlara hız verdik. 2019 yılında elektriğimizin yüzde 62'sini yerli ve yenilenebilir kaynaklardan ürettik. 2002 yılında yenilenebilir kaynaklardan elektrik üretimimiz yüzde 26,3 iken, bu sayı 2019'da yüzde 48'e, bu yılın temmuz sonu itibariyle de yüzde 49,2'ye yükseldi. 2019 yılında güneş enerjisinden elde ettiğimiz elektrikle yaklaşık 4,1 milyon hanenin elektrik tüketimini karşıladık. 2002'de 12 bin 305 megavat olan yenilenebilir enerji kurulu gücümüz, 2020 Temmuz sonu itibariyle 46 bin 679 megavata çıktı. Daha önce termik santraller ve hidroelektrik santralleri Türkiye'nin baz yükünü karşılarken bugün rüzgardan, güneşten, jeotermal, biyokütle gibi yenilenebilir enerji kaynaklarından istifade ediyoruz.
Jeotermal - 19.08.2020
Ilgın jeotermal seracılığa hazırlanıyor
Jeotermal kaynağını 8 asırdır şifa için kullanan Ilgın, bu kaynağını jeotermal seracılıkta kullanmak için hazırlıklara başladı.
Jeotermal - 19.08.2020
Yenilenebilir enerjiye temmuzda 4,1 milyar liralık destek
Enerji portföyündeki yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarını en üst seviyede kullanmayı amaçlayan Türkiye, YEKDEM kapsamında rüzgar, hidroelektrik, jeotermal, biyokütle ve güneş enerjisi kaynaklarından elde edilen elektriğe kilovatsaat başına alım garantisi uyguluyor.
Jeotermal - 18.08.2020
Rize'de jeotermal kaynak arama sahası ihalesi
Rize'de jeotermal kaynak arama ruhsat sahası ihale edilecek.
Jeotermal - 14.08.2020
Aydem Yenilenebilir Enerji, halka arz için başvuruda bulundu
Aydem Yenilenebilir Enerji'nin ana faaliyet konusunu, hidroelektrik, rüzgar, jeotermal ve çöp gazı gibi yenilenebilir kaynaklardan elektrik enerjisi üretimi ve üretilen elektrik enerjisinin satışı oluşturuyor.
Jeotermal - 13.08.2020
TÜRKŞEKER Genel Müdürü Mücahit Alkan, KAEÜ'yü ziyaret etti
Ziyaretin ardından Senato Salonunda düzenlenen toplantıda, KAEÜ'nün pilot üniversite kapsamında hazırladığı jeotermal ve tarımla ilgili projeler hakkında Alkan'a bilgi verildi.
Jeotermal - 13.08.2020
AK Parti Grup Başkanvekili Turan, domates hasat şenliğine katıldı Açıklaması
"Yeni projelerimizi büyük bir heyecanla hayata geçireceğiz" Ezine peyniri, Bayramiç beyazı gibi Çanakkale domatesinin de marka olduğunu dile getiren Turan, şunları kaydetti: "Yeni projelerimizi büyük bir heyecanla hayata geçireceğiz. En kısa zamanda Ayvacık'ta jeotermal enerjiyi kullanmaya başlayarak seracılığı artıracağız.
Jeotermal - 13.08.2020
"Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" araştırması (2)
472.342.245 10 - B-Plas Bursa Plastik Metal İnşaat Enerji Madencilik Jeotermal Turizm Sivil Havacılık ve Tarım San.
Jeotermal - 10.08.2020
Yalova'da jeotermal sahaları ihale edilecek
Yalova'da 2 jeotermal kaynak arama sahası için ihaleye çıkılacak.
Jeotermal - 30.07.2020
Son dakika haberi... TKDK alacaklarının tahsiline ilişkin düzenleme
Yönetmelikle, jeotermal kaynaklı teknolojik seralar için ihtiyaç duyulan yerlerin tahsis amacı değişikliği taleplerine ilişkin düzenlemeye gidildi.
Jeotermal - 29.07.2020
Elektrik üretimi mayısta yüzde 17,8 azaldı
Bu kaynakları sırasıyla rüzgar, jeotermal, biyokütle, taş kömürü, asfaltit, güneş ve fuel-oil izledi.
Jeotermal - 29.07.2020
Enerji ihaleleri
Öte yandan, Balıkesir'in Susurluk ilçesinde 2 jeotermal sıcak su kuyusunun 29 yıllığına kiralanması için ihale gerçekleştirilecek.
Jeotermal - 28.07.2020
Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliğinde Değişiklik
Jeotermal ve kömüre dayalı üretim tesisleri Jeotermal kaynağa dayalı üretim tesislerinde birleşik yenilenebilir elektrik üretim tesisi kurulması kapsamında, santral sahası sınırlarına bütünleşik ilave alanda yardımcı kaynağa dayalı üniteler, tesisin iç ihtiyacının karşılanması amacıyla kurulabilecek.
Jeotermal - 28.07.2020
Kırsal kalkınma yatırımlarına hibe desteği verilecek
Yatırım konuları Buna göre, tarıma dayalı ekonomik yatırımlar kapsamında, tarımsal ürünlerin işlenmesine yönelik olanlar, tarımsal üretime yönelik sabit yatırımlar, karar kapsamındaki tesislerin enerji ihtiyacının karşılanmasında kullanılmak üzere yenilenebilir enerji kaynakları jeotermal ve biyogazdan ısı veya lisanssız elektrik üreten tesisler ile güneş ve rüzgar enerjisinden lisanssız elektrik üreten tesisler desteklenecek.
Jeotermal - 27.07.2020
Kırşehir'de jeotermal ısınma bedelleri açıklandı
Kırşehir'de, kış dönemi jeotermal ısınma birim fiyatlarının belirlendiği bildirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Jeotermal Haberleri | Jeotermal Haber - Haberler - Sayfa 8 - Jeotermal haberleri, son dakika jeotermal haber ve gelişmeleri burada. Sivas'ta iki jeotermal saha ihale edilecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 9.5.2021 08:18:06. #1.15#

title