Jeotermal Haberleri

Jeotermal haber, Jeotermal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Jeotermal - 20.11.2020
TÜBA'dan Jeotermal Enerji Teknolojileri Raporu
Türkiye'nin ulusal öncelikleri dikkate alınarak bilim politikalarının oluşturulması, bilim temelli danışmanlık hizmeti vermek misyonuyla program ve projelerini yürüten Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA), Jeotermal Enerji Teknolojileri Raporu'nu yayımladı.
Jeotermal - 18.11.2020
Başkan Çöl, şehir kabristanında incelemede bulundu
Belediyeye ait jeotermal seralarda üretilen çiçeklerin şehir içi peyzaj düzenlemesinin yanında kabristanda da kullanıldığını ifade eden Çöl, kabristan içerisinde bulunan yollarda peyzaj düzenlemesinin baştan sona yeniden yapıldığını ve bittiği zaman kabristanın her tarafının çiçeklerle süsleneceğini söyledi.
Jeotermal - 16.11.2020
Son dakika politika: AK Parti'li Turan: Azerbaycan tezkeresine tüm partilerin desteği kıymetli olacak
TBMM Genel Kurulu gündemine ilişkin de bilgileri paylaşan Turan, şunları kaydetti: "Yine enerji alanında önemli düzenlemeler içeren 'Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine başlamayı planlıyoruz. Teklifle, maden arama ve işletme ruhsatlarının verilmesi, birleştirilmesi, sürelerinin uzatılması, devir ve intikalleri ile çevreyle uyum bedeli iadelerine ilişkin müracaatlar dışında, vadesi geçmiş borç durumunu gösterir belge aranılması zorunluluğunun kaldırılması amaçlanıyor. Teklif, doğal gaz kullanımının ülke genelinde yaygınlaştırılmasına kolaylık sağlayacak, jeotermal sahaların ekonomiye daha hızlı kazandırılmasına imkan tanıyacak çeşitli önemli düzenlemeler içeriyor.
Jeotermal - 15.11.2020
Dikili Tarıma Dayalı İhtisas Sanayi Bölgesi yatırımcı kabulüne başladı
İzmir'in Dikili ilçesinde jeotermal enerji kaynakları ile ısıtılan, iyi tarım uygulamalarının yapılacağı organize sera bölgesi için yatırımcı başvurularının başladığı bildirildi.
Jeotermal - 10.11.2020
Yenilenebilir enerjide salgına rağmen rekor büyüme
Bu yılki artışla, dünyadaki toplam yenilenebilir enerji kapasitesi 2 bin 888 gigavata ulaşacak. Bu yıl itibarıyla dünyadaki toplam hidroelektrik kapasitesi 1324 gigavata, güneş enerjisi kapasitesi 710 ve rüzgar enerjisi kapasitesi de 655 gigavata yükselecek. Kalan 199 gigavatlık kapasite ise deniz üstü rüzgar, biyokütle, jeotermal ve diğer kaynaklardan oluşacak.
Jeotermal - 07.11.2020
Sandıklı'dan TBMM'ye 1500 çiçek gönderildi
Sandıklı Belediyesine ait jeotermal serada üretilen 1500 çiçek "Afyonkarahisar 2020 Sevgi Yılı" projesi kapsamında Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) gönderildi.
Jeotermal - 07.11.2020
Eskişehir'de 12 jeotermal kaynak arama sahası ihale edilecek
Eskişehir'de jeotermal kaynak veya doğal mineralli su arama ruhsatı verilen ancak ruhsat sahiplerince terk edilmiş 12 jeotermal kaynak arama sahası ihale edilecek.
Jeotermal - 07.11.2020
Son dakika gündem: Jeotermal seralarda üretilen çiçekler milletvekili ve bakanlara gönderildi
Son dakika haber: Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde bulunan jeotermal seralarda üretilen bin 500 adet çiçek Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) gönderildi.
Jeotermal - 06.11.2020
Jeotermal enerji üretim tesislerinin hava emisyonları takip edilecek
Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, jeotermal enerji üretim tesislerinden kaynaklanan hava kirliliğinin kontrol altına alınarak denetimlerinin ve takibinin daha etkin yürütülebilmesi amacıyla yapılan düzenlemelere göre, tesislere emisyon sınır değeri getirilerek, tesislerin emisyonlarının çevre...
Jeotermal - 04.11.2020
Jeotermal kaynak ve doğal mineralli su arama sahaları ihale edilecek
Bursa'da jeotermal kaynak ve doğal mineralli su arama ruhsat sahaları ihaleye çıkarıldı.
Jeotermal - 03.11.2020
Jeotermal kaynak ve doğal mineralli su arama sahaları ihale edilecek
Kocaeli'de jeotermal kaynak ve doğal mineralli su arama ruhsat sahaları ihaleye çıkarıldı.
Jeotermal - 02.11.2020
Encazip.com'dan Türkiye'nin yenilenebilir enerji potansiyeline ilişkin değerlendirme Açıklaması
Kırım, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'de yeterli miktarda rüzgar, güneş, nehir ve jeotermal potansiyeli olduğunu aktardı.
Jeotermal - 02.11.2020
Türkiye'nin elektrik tüketimi ekimde yüzde 5 arttı
Üretimde rüzgar enerjisinin payı yüzde 4,6, yerli kömür santrallerinin payı ise yüzde 16,9 olarak kayıtlara geçti. Kalan yüzde 5,3'lük kısım ise jeotermal, güneş, fuel-oil ve biyokütle kaynaklarından elde edildi.
Jeotermal - 30.10.2020
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki: "Türkiye'nin birliğini hala sindiremeyenler var"
Erciyes Kayak Merkezinde yapılacak jeotermal projesinin gidişatına da değinen Özhaseki, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in konuya ilgi gösterdiğini, 2200 metrelik sondaj makinalarının Kayseri'ye geldiğini kaydetti.
Jeotermal - 30.10.2020
Artvin'de jeotermal kaynak arama sahası ihalesi
Artvin'de bir jeotermal kaynak arama ruhsat sahası 3 yıllığına ihale edilecek.
Jeotermal - 27.10.2020
Elektrik üretimi ağustosta yüzde 4,2 arttı
Bu kaynakları sırasıyla rüzgar, jeotermal, biyokütle, taş kömürü, asfaltit, güneş ve fuel-oil izledi.
Jeotermal - 24.10.2020
Karabük'te jeotermal kaynak arama sahası ihalesi
Karabük'te jeotermal kaynak arama ruhsat sahası 3 yıllığına ihale edilecek.
Jeotermal - 21.10.2020
Enerji alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi, TBMM Sanayi ve Ticaret Komisyonunda kabul edildi (2)
Jeotermal akışkanın, doğrudan veya dolaylı olarak elektrik üretimi ve konut ısıtmasında kullanıldığı tesislerde gayrisafi hasılatının yüzde 1'i tutarında idare payı ödenecek.
Jeotermal - 17.10.2020
Adana'da jeotermal saha ihale edilecek
Adana'da jeotermal kaynak arama ruhsatlı saha için ihaleye çıkıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Jeotermal Haberleri | Jeotermal Haber - Haberler - Sayfa 6 - Jeotermal haberleri, son dakika jeotermal haber ve gelişmeleri burada. Enerjide acele kamulaştırma kararları.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 9.5.2021 13:12:26. #1.16#

title