Jeotermal Haberleri

Jeotermal haber, Jeotermal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Jeotermal - 20.01.2021
Garanti BBVA'dan "Garanti Portföy Temiz Enerji Karma Fonu"
Fonun temiz, yenilenebilir, alternatif enerji teknolojilerine katkı sağlayan ve alt sektörler olarak; gelişmiş malzemeler, yenilenebilir elektrik üretimi (güneş, rüzgar, jeotermal su gücü ve benzeri) enerji zekası (akıllı binalar, akıllı sayaçlar ve benzeri), enerji depolama ve dönüştürme (gelişmiş piller, elektrikli araçlar vb.
Jeotermal - 16.01.2021
Sanko Enerji Salihli JES Santrallerinin açılışı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapıldı
Erdoğan, jeotermal enerjide Türkiye'nin dünya sıralamasında dördüncü sırada olduğunu hatırlattı ve yenilenebilir enerji yatırımlarının önemine dikkati çekerek Sanko Grubu'na teşekkür etti.
Jeotermal - 16.01.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Manisa Enerji ve Tabii Kaynaklar Projeleri Toplu Açılış Töreni'ne canlı bağlandı: (2)
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu tesisin son teknoloji kömür yakma teknolojisinin yanı sıra baca gazı arıtma sistemiyle de temiz kömür teknolojilerinde örnek olacağını ifade ederek, şöyle devam etti: "Açılışını yaptığımız toplam 266 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçen Sanko Salihli JES-2, JES-3 ile Maspo Ala-2 jeotermal enerji santralleri toplam 84,5 megavat kurulu güce sahiptir.
Jeotermal - 16.01.2021
Bakan Dönmez, Manisa'daki 4 enerji tesisiyle 180 milyon dolarlık gaz ithalatının önüne geçeceklerini bildirdi Açıklaması
Yatırımlar hakkında bilgi veren Dönmez, şunları kaydetti: "Bugün toplam 1,37 milyar dolarlık yatırımla 1'i yerli kömür, 3'ü jeotermal santral olmak üzere 4 enerji tesisimizin açılışını, Soma ve Kırkağaç ilçelerimize doğal gaz arzını gerçekleştireceğiz inşallah.
Jeotermal - 16.01.2021
Erdoğan: "2002'de sadece 18 megavat olan jeotermal kurulu gücümüz, bugün 1613 megavata ulaşmıştır.
Erdoğan: "2002'de sadece 18 megavat olan jeotermal kurulu gücümüz, bugün 1613 megavata ulaşmıştır.
Jeotermal - 16.01.2021
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "Bugün biri yerli kömür, 3'ü jeotermal santral olmak üzere 4 enerji tesisimizin açılışını, Soma ve...
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "Bugün biri yerli kömür, 3'ü jeotermal santral olmak üzere 4 enerji tesisimizin açılışını, Soma ve Kırkağaç ilçelerimize doğal gaz arzını gerçekleştireceğiz.
Jeotermal - 15.01.2021
CHP Jeotermal Enerji Araştırma Komisyonu çalışmalarına başladı
CHP Doğa Hakları ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı bünyesinde oluşturulan "Jeotermal Enerji Araştırma Komisyonu" çalışmalarına başladı.
Jeotermal - 15.01.2021
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde pilot projeler için araştırma ve uygulama merkezi açılacak
Tarımsal üretimin gelişmesinde ve yaygınlaşmasında üniversitelerin önemli rol oynadığına işaret eden Rektör Karakaya, YÖK'ün Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi kapsamında KAEÜ'nün tarım ve jeotermal alanında pilot üniversite seçildiğini hatırlattı.
Jeotermal - 08.01.2021
Son dakika haberi... BAKAN PAKDEMİRLİ, İZTO'DA TARIM SEKTÖRÜNÜN TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU
İZTO BAŞKANI ÖZGENER, TARIMA DAYALI PROJELERİNİ ANLATTI İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener de Amacımız, Avrupa ve ülkemizin en büyük, topraksız, tam otomasyonlu, modern, ısıtma için jeotermal ve güneş gibi yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanan sera ve tarımsal sanayi kümelenmesini oluşturmak dedi.
Jeotermal - 07.01.2021
YÖK 100/ 2000 doktora projesi devam ediyor
Yurdun enerji kaynaklarını etkin kullanabilmesi ve var olan enerji ihtiyacının denizlerde yürütülen çalışmalarla sorunsuz bir şekilde tespit edilebilmesi adına da "Yeraltı Enerji Kaynakları Yönetimi (Derin Deniz Sondajı ve Üretim Teknikleri, Doğal Gaz Üretim/Depolama Teknolojileri, Jeotermal Rezervuar, Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliğinde Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi, Deniz ve Kara Sismik Ölçüm Teknolojileri dahil)", Deniz Jeolojisi ve Jeofiziği (Deniz Sismolojisi, Deniztabanı Deprem ve Tsunami Gözlem Teknolojileri, İnsansız Sualtı Araçları projeye eklenenler arasında.
Jeotermal - 07.01.2021
Sındırgı'da günlük 10 ton meyve ve sebze jeotermal enerjiyle kurutulacak
Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde yapımı süren kurutma tesisine getirilecek sebze ve meyveler jeotermal enerjiyle kurutularak yurt içi ve yurt dışına pazarlanacak.
Jeotermal - 03.01.2021
Türkiye'nin elektrik tüketimi aralıkta yüzde 3 arttı
Üretimde rüzgar enerjisinin payı yüzde 9, yerli kömür santrallerinin payı ise yüzde 15,1 olarak kayıtlara geçti. Kalan kısım ise jeotermal, güneş, fuel-oil ve biyokütle kaynaklarından elde edildi.
Jeotermal - 30.12.2020
Yöneticilik kariyerini bırakıp devlet desteğiyle kurduğu serada sebze üretiyor
Seranın sadece sıcaklık olarak değerlendirilmemesi gerektiğine değinen Suçsuz, şunları kaydetti: "Dünyaya göre ışık lüksümüz çok fazla. Türkiye'de çok çeşitli bölgeler var; Isparta, Sandıklı buralar inanılmaz ışık alıyor. Bu çok önemli. Bu, Avrupa'da olmayan bir şey. Az bir ısıtma maliyetiyle, jeotermal veya başka bir şey kullanarak iyi seralar yapılabilir.
Jeotermal - 30.12.2020
Vali Kaldırım, Karapürçek ilçesinde temaslarda bulundu
Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Karapürçek ilçesinde salep tarlası ile jeotermal sahasını gezdi.
Jeotermal - 29.12.2020
Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Karapürçek ilçesindeki temasları sırasında Çeşmebaşı Mahallesi'ndeki jeotermal alana gelen Vali Kaldırım, ziyaretinin ardından AA muhabirleri ve foto muhabirlerinin yurt içi ile yurt dışında çektiği fotoğrafları inceledi.
Jeotermal - 29.12.2020
Son dakika haber: Erzurum'daki 25,4 milyon liralık yatırım bedelli istihdam projelerine destek
KUDAKA'dan yapılan açıklamada, Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında, "Erzurum Aziziye Belediyesi Biokütle Enerji Destekli Jeotermal Domates Serası Projesi", "Palandöken Belediyesi Hayvan Atığı Biyogaz Dönüşüm Tesisi" ve "Erzurum 1.
Jeotermal - 29.12.2020
Elektrik üretimi ekimde yüzde 5,1 arttı
Türkiye'nin lisanslı elektrik üretimi ekimde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5,1 artışla 24 milyon 502 bin 629 megavatsaat oldu.? Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun ekim ayına ilişkin "Elektrik Piyasası Sektör Raporu"na göre, lisanslı elektrik üretiminin yüzde 33,6'sı doğal gaz santralleri, yüzde 21,2'si ithal kömür, yüzde 18,3'ü hidroelektrik santralleri ve yüzde 14,4'ü linyit santralleri tarafından yapıldı. Bu kaynakları sırasıyla rüzgar, jeotermal, biyokütle, taş kömürü, asfaltit, güneş ve fuel-oil izledi.
Jeotermal - 28.12.2020
Jeotermal enerji sektörü 2021'de hız kesmeyecek
Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği (JESDER) Başkanı Ufuk Şentürk, Türkiye'de jeotermal enerji kurulu gücünün kasım sonu itibarıyla 1638 megavata ulaştığını belirterek, 2021'de kurulu güçte yüzde 20 artış hedeflediklerini bildirdi.
Jeotermal - 27.12.2020
Zorlu Enerji 1,2 milyon fidanı toprakla buluşturacak
Zorlu Enerji, rüzgar, hidroelektrik, jeotermal ve güneş enerjisi alanlarında yatırım yapıyor.
Jeotermal - 26.12.2020
Rektör Karakaya: "Üniversitemiz sürekli gelişerek, ilerlemiştir"
Program kapsamında "Jeotermal ve tarım" alanında hazırlanan projelerle Kırşehir'e ve üniversiteye önemli kazanımlar sağlandığını ifade eden Karakaya, 2017 yılından bugüne doktora bölümleri sayısının iki kat arttırdıklarını, yüksek lisans bölüm sayısının da 40'ı geçtiğini vurgulayarak, şunları kaydetti: "Üniversitemiz, göreve geldiğimiz günden bugüne kadar sürekli gelişerek, ilerlemiştir.
Jeotermal - 25.12.2020
Karen Enerji, en hızlı büyüyen ilk 100 şirket arasında 44'üncü oldu
Şirket, Aydın Germencik'te 7, KÇS Aydın şubesi'nde 2, Kiper'de ise 1 olmak üzere toplamda 10 jeotermal santrali işletirken, Karen Kahramanmaraş Elektrik Üretim AŞ'ye ait Karaman'daki Balkusan Barajı ve hidroelektrik santrali (HES) tesisleriyle ile de yılda yaklaşık 1600 gigavatsaat enerji üretimi gerçekleştiriyor ve toplamda bünyesinde yaklaşık 400 kişiyi istihdam ediyor.
Jeotermal - 25.12.2020
Afyonkarahisar'da jeotermal sahalar ihale edilecek
Afyonkarahisar'da jeotermal kaynak arama ruhsatlı beş saha ihale edilecek.
Jeotermal - 19.12.2020
Tofaş tedarikçilerini ödüllendirdi
• Orau Orhan Otomotiv Kontrol Sistemleri Sanayii A.Ş İşbirliği Geliştirme Kategorisi • Denso Otomotiv Parçaları Sanayi A.Ş • B Plas Bursa Plastik, Metal, İnşaat, Enerji, Madencilik, Jeotermal ve Turizm Sanayi ve Ticaret A.
Jeotermal - 19.12.2020
Tofaş, tedarikçilerini ödüllendirdi
Açıklamaya göre ayrıca, Kalite Kategorisi'nde A-Plas Genel Otomotiv Mamulleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., İnci Gs Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş., Orau Orhan Otomotiv Kontrol Sistemleri Sanayii A.Ş.; İşbirliği Geliştirme Kategorisi'nde Denso Otomotiv Parçaları Sanayi A.Ş, B Plas Bursa Plastik, Metal, İnşaat, Enerji, Madencilik, Jeotermal ve Turizm Sanayi ve Ticaret A.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Jeotermal Haberleri | Jeotermal Haber - Haberler - Sayfa 4 - Jeotermal haberleri, son dakika jeotermal haber ve gelişmeleri burada. Elektrikte kurulu güç, 96 bin megavata ulaştı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 6.5.2021 15:05:38. #1.16#

title