Jeotermal Haberleri

Jeotermal haber, Jeotermal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Jeotermal - 06.03.2021
Harran Ovası'nın seraları "narin ellere" emanet
Tarım üretiminin önemli merkezlerinden Şanlıurfa, Karaali bölgesinde çıkarılan jeotermal kaynağın seracılıkta değerlendirilmeye başlanmasının ardından, burada yetiştirilen ürünlerle de adından söz ettiriyor.
Jeotermal - 05.03.2021
Jeotermal saha ihaleleri
İstanbul'da bulunan jeotermal kaynak ve doğal mineralli su işletme ruhsatlı 7 saha ihaleye çıkarıldı.
Jeotermal - 04.03.2021
Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar, canlı yayında konuştu Açıklaması
Birpınar, sözlerine şöyle devam etti: "Biz diyoruz ki iklim değişikliğiyle mücadelede Türkiye çevresini kirletmek istemeyen bir ülke. Ama bizim nüfusumuz fazla ve biz yenilenebilir enerji yapalım, rüzgar santralleri yapalım, jeotermal yapalım, arıtma tesisleri yapalım.
Jeotermal - 02.03.2021
Türkiye'nin elektrik tüketimi şubatta yüzde 2,46 azaldı
Üretimde rüzgar enerjisinin payı yüzde 10,22, yerli kömür santrallerinin payı ise yüzde 14,7 olarak kayıtlara geçti. Geri kalan üretim ise jeotermal, güneş, fuel-oil ve biyokütle kaynaklarından elde edildi.
Jeotermal - 25.02.2021
Encazip.com: 2020'de Türkiye'de yenilenebilirden elektrik üretimi yüzde 20 arttı
Rüzgar enerjisini, 12,7 terawatt saat ile jeotermal ve biyokütle izlerken, toplamda 10,9 terawatt saat üretimle güneş enerjisi üçüncü sırada yer aldı.
Jeotermal - 24.02.2021
Elektrik üretimi Aralık 2020'de yüzde 4,3 arttı
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun Aralık 2020'ye ilişkin "Elektrik Piyasası Sektör Raporu"na göre, lisanslı elektrik üretiminin yüzde 33,3'ü doğal gaz santralleri, yüzde 22,4'ü ithal kömür, yüzde 14,8'i hidroelektrik santralleri ve yüzde 13,5'i linyit santralleri tarafından yapıldı. Bu kaynakları sırasıyla rüzgar, jeotermal, biyokütle, taş kömürü, asfaltit, güneş ve fuel-oil izledi.
Jeotermal - 20.02.2021
Ağrı'da kurulacak 33 jeotermal sera ile istihdam ve üretime katkıda bulunulacak
Ağrı'da Diyadin Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulacak 33 sera ile üretim ve istihdama katkı sağlanması hedefleniyor.
Jeotermal - 13.02.2021
Jeotermal saha ihalesi
Kırşehir'de jeotermal kaynak işletme ruhsatlı bir saha ihaleye çıkarıldı.
Jeotermal - 10.02.2021
Erzincan'da jeotermal saha ihalesi
Erzincan'da bir jeotermal kaynak, doğal mineralli su ve jeotermal kökenli gaz işletme ruhsatlı saha ihaleye çıkarıldı.
Jeotermal - 06.02.2021
KAEÜ, projeleriyle ilgi çekiyor
Yaptıkları proje ve çalışmalarla bölgesinde adından söz ettiren bir üniversite olması için tüm çalışmaları titizlikle yürüttüklerini vurgulayan Karakaya, şunları kaydetti: "Üniversitemiz, devam eden ve yeni başlayan projelerle bir çok üniversitenin ilgisini çekmektedir. AYDEP milli birer projedir ve tüm çalışmalarımız, kalite süreci, pilot üniversite projeleri ve akademik çalışmalara aralıksız desteklenerek, geliştirilmektedir. Yükseköğretim Kurumlarında Ortak Uygulama ve Araştırma Merkezleri Yönetmeliği kapsamında üniversitemiz koordinatörlüğünde Jeotermal İleri Sera Teknolojileri ve Üretim Teknikleri Ortak Uygulama Araştırma Merkezi kurulması da ulusal düzeyde katkılarımızı arttıracaktır.
Jeotermal - 05.02.2021
Kırşehir'de jeotermal su kaynağı, geri dönüşümle beslenecek
Kırşehir Valisi İbrahim Akın, kent merkezinde kullanılan jeotermal suyun, kaynağına geri verilmesi için proje hazırlandığını söyledi.
Jeotermal - 05.02.2021
Aksaray'da 8 jeotermal saha ihale edilecek
Aksaray'da bulunan 8 jeotermal kaynak arama sahası ihaleye çıkarıldı.
Jeotermal - 04.02.2021
Gumbel Group'tan güneş enerjisinde teşviksiz, ihalesiz, lisanslı model önerisi
YEKDEM kapsamındaki rüzgar, güneş, su, jeotermal ve biyokütleye dayalı yeni kurulacak elektrik üretim santrallerine yönelik fiyat alım garantisi, mevcut uygulamanın sona ereceği 30 Haziran 2021'den itibaren beş yıl boyunca devam edecek.
Jeotermal - 04.02.2021
Sındırgı Belediyesinden esnafa destek
Sındırgı Belediyesi iştiraki olan SınJet Jeotermal A.
Jeotermal - 03.02.2021
KAEÜ öğretim üyesi Erdoğan, İngiltere'de "hıyar külleme hastalığı"nı araştıracak
Erdoağan, tarım ve jeotermal alanında pilot üniversite seçilen KAEÜ'nün koordinatörlüğünde kurulan Jeotermal İleri Sera Teknolojileri ve Üretim Teknikleri Ortak Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde çalışmanın ilerleyen aşamalarının devam ettirilmesinin bölge ve ülke kalkınmasına katkı sağlayacak sonuçlar vermesini beklediklerini ifade etti.
Jeotermal - 03.02.2021
Sorgun'da jeotermal enerji ile ısıtılacak serada fide dikimi başladı
Yozgat'ta Sorgun Belediyesi ve özel bir şirket ortaklığıyla kurulan serada fide dikimi başladı.
Jeotermal - 02.02.2021
YEKDEM fiyatlarındaki değişikliğe PAGEV'den destek
1 Temmuz 2021'den 31 Aralık 2025'e kadar işletmeye girecek YEK belgeli üretim tesisleri için uygulanacak YEKDEM fiyatı kilovatsaat başına hidroelektrik üretim tesisi için 40 kuruş, rüzgar ve güneş enerjisine dayalı üretim tesisi için 32 kuruş, jeotermal enerjisine dayalı üretim tesisi için 54 kuruş ve biyokütleye dayalı üretim tesislerinde çöp gazı veya atık lastiklerin işlenmesi sonucu ortaya çıkan yan ürünlerden elde edilen kaynaklar için 32 kuruş, biyometanizasyon için 54 kuruş, termal bertaraf için 50 kuruş olarak belirlenmişti.
Jeotermal - 02.02.2021
Zorlu Enerji, "Birleşik Yenilenebilir Elektrik Üretim Tesisi" kuracak
Zorlu Enerji, Manisa'da bulunan Alaşehir Jeotermal Enerji Santrali'ne entegre olarak güneş enerjisinden elektrik üretmek üzere "Birleşik Yenilenebilir Elektrik Üretim Tesisi" kuracak.
Jeotermal - 02.02.2021
Sivas'ın ilk jeotermal serasında ürünler baş gösterdi
Sivas'ta Sıcak Çermik'in termal suyuyla ısıtılan ve soğuğuyla bilinen kentin ilk jeotermal serasında dikilen fideler domateslerini dökmeye başladı.
Jeotermal - 02.02.2021
Türkiye'nin elektrik tüketimi ocakta yüzde 0,62 arttı
Üretimde rüzgar enerjisinin payı yüzde 10,62, yerli kömür santrallerinin payı ise yüzde 14,6 olarak kayıtlara geçti. Kalan kısım ise jeotermal, güneş, fuel-oil ve biyokütle kaynaklarından elde edildi.
Jeotermal - 01.02.2021
YÖK'ün girişimiyle tarım ve hayvancılıkta Türkiye'nin ilk ortak araştırma merkezleri kuruluyor
Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) girişimiyle, üniversiteler güçlerini birleştirerek "hayvancılık sektöründe dijital teknolojiler", "gıda arzı güvenliğinde dijital teknolojiler" ve "jeotermal ileri sera teknolojileri" olmak üzere 3 stratejik alanda Türkiye'nin ilk ortak araştırma merkezlerini kuracak.
Jeotermal - 01.02.2021
Jeotermal kaynak ve doğal mineralli su arama sahaları ihale edilecek
Bolu'da jeotermal kaynak ve doğal mineralli su arama ile kum-çakıl işletme ruhsat sahaları ihaleye çıkarıldı.
Jeotermal - 30.01.2021
Yenilenebilir enerjide yeni alım ve yerli katkı fiyatları belirlendi
Buna göre, 1 Temmuz 2021'den 31 Aralık 2025'e kadar işletmeye girecek YEK belgeli üretim tesisleri için uygulanacak YEKDEM fiyatı kilovatsaat başına hidroelektrik üretim tesisi için 40 kuruş, rüzgar ve güneş enerjisine dayalı üretim tesisi için 32 kuruş, jeotermal enerjisine dayalı üretim tesisi için 54 kuruş ve biyokütleye dayalı üretim tesislerinde çöp gazı veya atık lastiklerin işlenmesi sonucu ortaya çıkan yan ürünlerden elde edilen kaynaklar için 32 kuruş, biyometanizasyon için 54 kuruş, termal bertaraf için 50 kuruş olarak belirlendi.
Jeotermal - 29.01.2021
Mersin'de jeotermal saha ihalesi
Mersin'de bir jeotermal kaynak işletme ruhsatlı saha ihaleye çıkarıldı.
Jeotermal - 28.01.2021
KAEÜ'de jeotermal ileri sera teknolojileri çalışması
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversiteleri bünyesinde Jeotermal İleri Sera Teknolojileri ve Üretim Teknikleri Ortak Uygulama ve Araştırma Merkezi kurulduğunu bildirdi.
Jeotermal - 27.01.2021
Enerji sektöründe yabancı sermaye girişine Yapı Kredi imzası
Avrupa'nın enerji firmalarından Albioma S.A. ve ortaklarının, BM Holding'e ait Gümüşköy Jeotermal Elektrik Santrali'ni satın alması işleminde Yapı Kredi, BM Holding'in münhasır finansal danışmanı olarak rol aldı.
Jeotermal - 27.01.2021
Elektrik üretimi geçen yılın kasım ayında yüzde 7,3 arttı
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun Kasım 2020'ye ilişkin "Elektrik Piyasası Sektör Raporu"na göre, lisanslı elektrik üretiminin yüzde 33,2'si doğal gaz santralleri, yüzde 22,2'si ithal kömür, yüzde 14,2'si linyit santralleri ve yüzde 13,3'ü hidroelektrik santralleri tarafından karşılandı. Bu kaynakları sırasıyla rüzgar, jeotermal, biyokütle, taş kömürü, asfaltit, güneş ve fuel-oil izledi.
Jeotermal - 26.01.2021
Jeotermalle ısıtılan seralarda üretilen "Simav Eynal domatesi" sofraları süslüyor
Türkiye'nin önde gelen jeotermal merkezlerinden Kütahya'nın Simav ilçesinde seralarda üretilen domatesler özellikle büyük şehirlerde ilgi görüyor.
Jeotermal - 22.01.2021
CHP Jeotermal Enerji Komisyonu üyeleri, İzmir'de saha incelemesi yaptı
CHP Jeotermal Enerji Araştırma Komisyonu üyeleri, İzmir'de jeotermal sahalarında incelemelerde bulundu.
Jeotermal - 21.01.2021
"Suyun Yolculuğu" Toplantısı
"Suyumuz İçin Seferberlik Zamanı: Doğayı Koru, Suyuna Sahip Çık Türkiye" WWF-Türkiye Genel Müdürü Aslı Pasinli ise, Türkiye'de susuzluğun bireyler, iş dünyası ve karar vericiler için ortak bir risk olduğunu vurguladı. Pasinli, sözlerine şöyle devam etti: "Şimdi suyumuz için seferberlik zamanı... Doğada suyun doğduğu ve geçtiği doğal alanları koruyarak, tarımda sulama yöntemlerimizi iyileştirerek, acilen damla sulamaya geçerek, sanayide suyu kirletmeden, verimli kullanarak, temiz üretim yatırımlarını teşvik ederek suyumuzu koruyabiliriz. Jeotermal enerji üretiminde açığa çıkan yüksek kimyasal ve ağır metal içeren atık suların geri basılması yerine yüzeysel su kaynaklarına bırakılmasının önüne geçerek, denetimlerde sıfır tolerans yaklaşımını benimseyerek, kentlerimizde dağıtım kayıplarını ve kaçakları önleyerek, evlerimizde her damlayı tasarruf ederek, tüketim alışkanlıklarımızı değiştirerek suyumuzu korumayı birlikte başarabiliriz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Jeotermal Haberleri | Jeotermal Haber - Haberler - Sayfa 3 - Jeotermal haberleri, son dakika jeotermal haber ve gelişmeleri burada. Zorlu Enerji, 15,6 megavatlık ek kapasite için yatırım yapacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 9.5.2021 09:37:34. #1.16#

title