Jeotermal Kaynak Arama Sahası İhaleleri

Erzurum, Kars ve Afyonkarahisar'da bulunan jeotermal kaynak ve doğal mineralli su arama sahaları ihale edilecek.

Jeotermal Kaynak Arama Sahası İhaleleri

Erzurum, Kars ve Afyonkarahisar'da bulunan jeotermal kaynak ve doğal mineralli su arama sahaları ihale edilecek.

Konuya ilişkin ilanlar, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, Erzurum'un Pasinler, Yakutiye ve Olur ilçelerinde yer alan toplam 9 bin 552 hektarlık 4 jeotermal kaynak ve doğal mineralli su arama saha ruhsatı, açık teklif usulüyle ihale edilecek.

Geçici teminat bedelleri 2 bin 100 lira ile 3 bin 600 lira arasında, muhammen bedelleri ise 70 bin lira ile 120 bin lira arasında değişen sahaların ihalesi, 14 Aralık Perşembe saat 10.00'da Erzurum Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı toplantı salonunda yapılacak.

Kars'ın Kağızman ilçesindeki bin 175 hektarlık jeotermal kaynak arama sahası için de açık teklif artırma usulüyle ihaleye çıkılacak.

Geçici teminat bedeli 750 lira ve muhammen bedeli 25 bin lira olarak belirlenen sahanın ihalesi, 5 Aralık Salı saat 14.00'te Kars İl Özel İdaresi İl Encümeni toplantı salonunda gerçekleştirilecek.

Ayrıca, Afyonkarahisar'ın merkez, Emirdağ, Sandıklı ve Sinanpaşa ilçelerinde bulunan toplam 14 bin 150 hektar alana sahip 6 jeotermal kaynak arama sahası açık teklif artırma usulüyle ihale edilecek.

Geçici teminat bedelleri bin 50 lira ile 2 bin 962 lira arasında, muhammen bedelleri ise 35 bin lira ile 98 bin 750 lira arasında değişen sahaların ihalesi, 13 Aralık Çarşamba saat 11.00'de Afyonkarahisar İl Özel İdaresi İl Encümeni toplantı salonunda yapılacak.

Kaynak: AA