Jeffrey: "İslam Dünyasıyla İlişkileri Geliştirmek İçin Çalışıyoruz"

Jeffrey: "İslam Dünyasıyla İlişkileri Geliştirmek İçin Çalışıyoruz"

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ankara Büyükelçisi James Jeffrey, ABD Başkanı Barac Obama'nın İslam Dünyasıyla İyi İlişkiler Geliştirilmesi Yönünde Verdiği Mesajlardan Dolayı Geçtiğimiz Günlerde Maltepe Camii'ne Gittiğini Söyledi.

Jeffrey:

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ankara Büyükelçisi James Jeffrey, ABD Başkanı Barac Obama'nın İslam dünyasıyla iyi ilişkiler geliştirilmesi yönünde verdiği mesajlardan dolayı geçtiğimiz günlerde Maltepe Camii'ne gittiğini söyledi.

Antalya'da bulunan Türk - Amerikan Derneği (TAD) Yabancı Dil Kursu'nu ziyaret eden Büyükelçi James Jeffrey, gazetecilerin geçtiğimiz günlerde Maltepe Camii'ne neden gittiği sorusunu yöneltti. James Jeffrey ise "Özellikle bir kaç gün önce Sayın Obama İslam dünyasına bir mesaj gönderdi. Bu mesaj çok açık ve samimi bir mesajdı. Bu mesajın ardından ben de Maltepe Camii'ne gittim ve oradaki vatandaşlarla sohbet ettim." dedi.

Obama'nın İslam dünyası ile iyi ilişkiler istediğine dikkat çeken Jeffrey, "Sayın Obama İslam dünyasıyla ilişkileri geliştirmek için İslam ülkelerine ziyaretler gerçekleştirecek. Hangi ülkelere geleceğini henüz bilmiyoruz, bekliyoruz." diye konuştu.

Jeffrey, 'Davos gerginliği, Türkiye'nin Ortadoğu'da arubulucuk rolünü zedeledi mi?' sorusuna ise, "Bu konuda hem ben hem de Washigton'daki arkadaşlarımız ABD'nin resmi yorumunu açıkladı." diye cevap verdi. Jeffrey, daha sonra dil kursunu gezerek öğrenci ve hocalarla sohbet etti ve kursa ait anı defterine duygularını yazdı.

(CİHAN)

Kaynak: CHA