Japon Heyeti Çorum'a Gelecek

Japon Heyeti Çorum'a Gelecek

Japonya'dan Tabix Japan Acentesi'nin 15 Yetkilisi, İlin Tarihi ve Turistik Yerlerini İncelemek Amacıyla Çorum'a Geliyor.

Japon Heyeti Çorum'a Gelecek

Japonya'dan Tabix Japan Acentesi'nin 15 yetkilisi, ilin tarihi ve turistik yerlerini incelemek amacıyla Çorum'a geliyor.

Konu hakkında bir açıklama yapan AK Parti MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Agah Kafkas, 21-29 Mart tarihleri arasında "Türkiye Tanıtım Programı" adı altında Japonya'dan Tabix Japan Acentesi'nin 15 yetkili ile Türkiye'yi ziyaret edeceğini ve program kapsamında heyetin 23 Mart 2007 Cuma günü Çorum'da olacağını bildirdi. Japon heyetinin, Cuma günü saat 10.30'da Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Mustafa İsen'i ziyaret edeceği, daha sonra milletvekili Agah Kafkas ile birlikte Çorum'a hareket edeceği ifade edildi.

Agah Kafkas, Çorum'a gelecek olan heyetin Mavi Ocak Restaurant'ta öğle yemeği sonrasında turistik alanlardan Boğazkale, Alacahöyük, Çorum Müzesi ve tarihi kazı alanlarını ziyaret edeceğini, ardından akşam saatlerinde Kapadokya'ya hareket edeceklerini açıkladı.

(ES-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA