JANET YELLEN HABERLERİ

Janet Yellen haber, Janet Yellen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Janet Yellen - 15.09.2017
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı
Analistler, gelecek hafta ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararı ve sonrasında Fed Başkanı Janet Yellen'ın açıklamalarının piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacağını kaydederek, ABD Başkanı Donald Trump'ın vergi yasa tasarısı, Kuzey Kore gerilimine ilişkin gelişmeler ve Japonya Merkez Bankası kararlarının da takip edileceğini ifade etti.
Janet Yellen - 07.09.2017
Gündeme Dair
Günü kapatmak üzereyken zaten üzerinde yeterince belirsizlik olan Fed açısından yeni bir belirsizlik unsuru ortaya çıktı. Fed'in 2 numarası, Başkan Yardımcısı ve Yellen'ın da en büyük yardımcısı olan kişi Stanley Fischer, istifasını sundu. Federal Reserve'ün basın açıklamasında da yer aldığı gibi; Fischer'ın Başkan Yardımcısı olarak görev süresi 12 Haziran 2018'de doluyordu. Şubat 2018'de ise Janet Yellen'ın görev süresi doluyor.
Janet Yellen - 30.08.2017
Gündeme Dair
Fed Başkanı Janet Yellen'ın Jackson Hole konuşma metni Federal Reserve sitesinde yayınlandı ve para politikasına ilişkin bir ifadenin yer almadığı görüldükten sonra USD zemin kaybetmeye başladı.
Janet Yellen - 28.08.2017
Altının Onsu Son 10 Günün En Yükseğinde
AA Finans Analisti İslam Memiş, geçen haftanın son işlem gününde Jackson Hole toplantısında ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi'nin yaptıkları konuşmada para politikasına değinmediklerini belirtti.
Janet Yellen - 28.08.2017
Dolar/tl Haftaya Yükselişle Başladı
Cuma günü, Jackson Hole'de ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi'nin yaptıkları konuşmada para politikasından bahsetmemesinin ardından doların diğer para birimleri karşısında gerilediği görüldü.
Janet Yellen - 28.08.2017
Küresel Piyasalar Yeni Haftaya Sakin Başladı
ABD'nin Wyoming eyaletinin Jackson Hole kasabasında düzenlenen geleneksel yıllık merkez bankaları toplantısında konuşma yapan ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi'nin para politikalarına değinmemesi piyasalarda volatilitenin düşmesini sağladı.
Janet Yellen - 25.08.2017
New York Borsası Yükselişle Kapandı
New York borsası, haftanın son işlem gününü ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi'nin konuşmaları sonrasında yükselişle tamamladı.
Janet Yellen - 25.08.2017
Avrupa Borsaları İtalya Hariç Günü Düşüşle Kapattı
Avrupa borsaları, Fed Başkanı Janet Yellen'ın Jackson Hole toplantısındaki konuşmasının ardından günü, İtalya FTSE MIB 30 endeksi hariç, düşüşle tamamladı.
Janet Yellen - 25.08.2017
Yellen'ın Konuşmasıyla Dolar 3.45 Liranın Altını Gördü, Borsa Endeksi 110 Bini Aştı (2)
ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'ın merkez bankaları toplantısındaki konuşmasında "faiz artışına değinmediği" konuşmasının ardından dolar 3.45 liranın da altına gerilerken, Borsa İstanbul Endeksi yeniden 110 bin puanı aştı.
Janet Yellen - 25.08.2017
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı
Analistler, ABD'nin Wyoming eyaletindeki Jackson Hole'da dün başlayan ve bugün devam eden merkez bankaları toplantısında ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'ın yaptığı konuşmada para politikasına değinmemesine karşın doların diğer para birimleri karşısındaki düşüşünü hızlandırdığını kaydetti.
Janet Yellen - 25.08.2017
Yellen, Jackson Hole'de "Ekonomi Politikaları Sempozyumu"Nda Konuştu
WASHINGTON (AA) – ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen, "Finansal krizden sonra getirilen regülasyonlar bankacılık sistemini çok daha güvenli hale getirdi" dedi.
Janet Yellen - 25.08.2017
Dolar/tl 8 Ayın En Düşüğüne Geriledi
ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'ın Jackson Hole toplantısında yaptığı konuşmada para politikasına değinmemesine rağmen doların diğer para birimleri karşısındaki değer kaybı devam ediyor.
Janet Yellen - 25.08.2017
Yellen'ın Konuşmasıyla Dolar 3.47 Liranın Altına İndi, Borsa Endeksi 110 Bini Aştı
ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'ın merkez bankaları toplantısındaki konuşmasında "faiz artışına değinmediği" konuşmasının ardından dolar 3.47 liranın da altına gerilerken, Borsa İstanbul Endeksi yeniden 110 bin puanı aştı.
Janet Yellen - 25.08.2017
New York Borsası Yükselişle Açıldı
New York borsası, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi'nin Jackson Hole Sempozyomu'nda yapacağı konuşmalar öncesinde yükselişle açıldı.
Janet Yellen - 25.08.2017
Borsa Günün İlk Yarısında Yükseldi
Analistler, Jackson Hole'da ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi'nin açıklamalarının piyasaların odak noktasında olacağını ifade etti.
Janet Yellen - 25.08.2017
Altının Gramı 144 Liranın Üzerinde
Toplantıda bugün konuşma yapacak olan ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi'nin açıklamaların altın fiyatlarının yönü üzerinde belirleyici olabileceğini dile getiren Memiş, piyasaların genel beklentisinin merkez bankası başkanlarının para politikalarına dair yeni bir sinyal vermeyeceği yönünde olduğunu söyledi.
Janet Yellen - 25.08.2017
Avrupa Borsaları Yükselişle Açıldı
Analistler, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi'nin Jackson Hole toplantısında yapacağı açıklamaların piyasaların odak noktasında olacağını belirterek, bugün ayrıca Almanya'da Ifo endekslerinin takip edileceğini kaydetti.
Janet Yellen - 25.08.2017
Dolar/tl Güne Yatay Başladı
Analistler, Jackson Hole'de ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi'nin yapacağı konuşmaların takip edileceğini belirterek, merkez bankalarının politikalarına yönelik ip uçlarının döviz kurlarında sert hareketlere neden olabileceğini kaydetti.
Janet Yellen - 25.08.2017
Borsa Güne Yatay Başladı
Analistler, bugün Jackson Hole'da konuşma yapacak ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi'nin piyasaların odak noktasında olduğunu ifade etti.
Janet Yellen - 25.08.2017
Viop'ta Endeks Kontratı Güne Yükselişle Başladı
Analistler, bugün Jackson Hole'da konuşma yapacak ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi'nin piyasaların odak noktasında olduğunu belirtti.
Janet Yellen - 25.08.2017
Piyasalar, Yellen ve Draghi'nin Konuşması Öncesi Pozitif
Küresel piyasalarda gözler, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi'nin açıklamalarına çevrildi.
Janet Yellen - 25.08.2017
Jackson Hole...
Fed Başkanı Janet Yellen ve ECB Başkanı Mario Draghi konuşmaları öncesinde sınırlı kazançlarına tutunan USD konusunda, yatırımcılar iki gündür zayıf gelen konut piyasası verileri ve hükümetin kapanma riski nedeniyle temkinli olmaya devam ediyor.
Janet Yellen - 24.08.2017
New York Borsası Yükselişle Açıldı
New York borsası, ABD Merkez Bankası'nın her yıl düzenlediği Jackson Hole Sempozyomu başlarken yükselişle açıldı. Açılışta, Dow Jones Sanayi Endeksi 44,06 puan (yüzde 0,20) artışla 21.856,15 puana, S&P 500 Endeksi 4,37 puan (yüzde 0,18) primle 2.448,41 puana ve Nasdaq Teknoloji Endeksi 18,99 puan (yüzde 0,30) kazançla 6.297,40 puana yükseldi. Analistler, piyasaların yönünü bugün başlayan Jackson Hole Sempozyomu'nda ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi'nin yarın vereceği mesajların belirleyici olacağını belirtiyor.
Janet Yellen - 24.08.2017
Avrupa Borsaları Güne Yükselişle Başladı
Analistler, piyasaların bugün ABD'nin Wyoming eyaletindeki Jackson Hole'de yapılacak geleneksel yıllık merkez bankaları toplantısına odaklandığını belirtiyor. Bugün İngiltere'de açıklanacak büyüme verilerinin de takip edileceğine değinen analistler, avro/dolar paritesinde yaklaşık bir aydır devam eden yatay seyrin, Jackson Hole toplantısında Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi ve ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'ın açıklamaları ile yerini sert dalgalı bir seyre bırakabileceğini ifade etti.
Janet Yellen - 24.08.2017
Borsa Güne Yükselişle Başladı
Analistler, bugün başlayacak Jackson Hole toplantısından gelecek haber ve açıklamaların takip edileceğini belirtiyor. ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi'nin vereceği mesajların piyasaların yönü üzerinde etkili olabileceğini ifade eden analistler, bugün İngiltere'de büyüme başta olmak üzere açıklanacak verilerin takip edileceğini kaydetti.
Janet Yellen - 24.08.2017
Brent Petrol 52 Doların Üzerinde Seyrediyor
Küresel piyasalar, bugün ABD'nin Wyoming eyaletinde yer alan Jackson Hole'da yapılacak geleneksel yıllık merkez bankaları toplantısına odaklandı. Toplantıda ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi'nin vereceği mesajlar piyasaların yönünü belirleyecek.
Janet Yellen - 24.08.2017
Küresel Piyasalar, Jackson Hole Toplantısına Odaklandı
Bugün başlayacak ve yarın sona erecek Jackson Hole toplantısında ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi'nin vereceği mesajlar piyasaların yönünü belirleyecek.
Janet Yellen - 23.08.2017
Pre-Jackson Hole, Trump, NAFTA, PMI
Fed Başkanı Janet Yellen'in Cuma günü Jackson Hole'da yapacağı konuşma öncesinde USD'de küresel bazda işlem hacimlerinin ve trade'lerin düşük olduğu bir ortamda sınırlı toparlanma çabası vardır.
Janet Yellen - 22.08.2017
Altının Gramı 144 Liranın Üzerinde Seyrediyor
Piyasaların cuma günü Jackson Hole toplantısında konuşma yapacak olan ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'ın açıklamalarına odaklandığını belirten Memiş, bugün altının ons fiyatının 1.
Janet Yellen - 22.08.2017
Küresel Piyasalar Karışık Seyrediyor
Piyasalar, ABD'nin Wyoming eyaletinde yer alan Jackson Hole'da 24-25 Ağustos'ta yapılacak geleneksel yıllık merkez bankaları toplantısında ABD Merkez Bankası Başkanı (Fed) Janet Yellen ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi'den gelecek mesajları bekliyor.
Janet Yellen - 21.08.2017
Dolar 3.50 Liranın Altında
Yeni haftaya 3.51-3.52 liradan başlayan kur 3.50'nin altına geriledi. 3.4989 liradan işlem gören dolar karşısında Türk lirasının en çok değer kazanan para birimi oldu. Piyasalar, Jackson Hole toplantısını beklerken ve Fed Başkanı Janet Yellen ve Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi'nin konuşmalarına odaklandı.
Janet Yellen - 21.08.2017
Dolar/tl Haftaya Yatay Başladı
Analistler, bu hafta ABD Merkez Bankası Başkanı (Fed) Janet Yellen ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi'nin Jackson Hole sempozyumunda 24-25 Ağustos'ta yapacakları konuşmaların piyasaların odağında olacağını kaydetti.
Janet Yellen - 26.07.2017
Fed, Faizleri Değiştirmedi (2)
FED, enflasyonun yüzde 2'nin altında devam ettiğini ve orta vadede yüzde 2 dolaylarında yükseleceğini tahmin ettiklerini bildirdi. Açıklamada ayrıca, ekonomi için kısa vadeli risklerin aşağı yukarı dengeli olduğunu ve enflasyonu izlediği belirtildi.  FED Başkanı Janet Yellen'ın, kararın açıklamasının ardından basın toplantısı yapmayacağı daha önceden duyurulmuştu.
Janet Yellen - 26.07.2017
Fed, Faizleri Değiştirmedi (2)
FED, enflasyonun yüzde 2'nin altında devam ettiğini ve orta vadede yüzde 2 dolaylarında yükseleceğini tahmin ettiklerini bildirdi. Açıklamada ayrıca, ekonomi için kısa vadeli risklerin aşağı yukarı dengeli olduğunu ve enflasyonu izlediği belirtildi.  FED Başkanı Janet Yellen'ın, kararın açıklamasının ardından basın toplantısı yapmayacağı daha önceden duyurulmuştu.
Janet Yellen - 26.07.2017
ABD Başkanı Trump'tan Fed Başkanı Açıklaması
ABD Başkanı Donald Trump, ABD Merkez Bankası (Fed) başkanlığı için birkaç kişiyi değerlendirdiğini belirterek, mevcut Fed Başkanı Janet Yellen'in ve Başekonomi Danışmanı Gary Cohn'un bu isimler arasında yer aldığını söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Janet Yellen Haberleri | Janet Yellen Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Janet Yellen haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Janet Yellen kimdir, hayatı ve biyografisi. Altının Gramı Güne Yatay Başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.4.2021 00:36:20. #1.14#

title