JANET YELLEN HABERLERİ

Janet Yellen haber, Janet Yellen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Janet Yellen - 02.11.2017
Trump, Fed Başkanı Adayını Açıkladı
Finans piyasalarının uzun zamandır merakla beklediği, 'ABD Merkaz Bankası (FED)Başkanı'nın kim olacağı sorusu sonunda yanıtını buldu. ABD  Başkanı Donald Trump, FED Başkanlığı görevine, FED Yönetim Kurulu üyelerinden Jerome Powell'ı aday gösterdi. Bir asırlık FED tarihinin ilk kadın başkanı olan Janet Yellen'in Şubat ayında görev süresi dolacak.
Janet Yellen - 02.11.2017
Küresel Piyasalar Yeni Fed Başkanı'nı Bekliyor
ABD basınında ye alan haberlere göre, Trump, bugün piyasaların beklentileri doğrultusunda Fed'in yeni başkanı olarak Powell'ı atayacak. Analistler, şu anki Fed Başkanı Janet Yellen'ın görev süresinin 3 Şubat 2018'de sona ereceğini hatırlatarak, Trump'ın, Fed'de 2012'den bu yana guvernör olarak görev yapan Powell'ı tercih etmesinde, Cumhuriyetçi olması ve para politikası bakımından mevcut Fed Başkanı Janet Yellen ile aynı çizgide durmasının belirleyici olduğunu kaydetti.
Janet Yellen - 02.11.2017
Bist 100 Endeksi Pozitif Gelişen Ülke Piyasaları İle Yükseldi…
BUGÜN NE BEKLİYORUZ? POZİTİF RİSK İŞTAHINA BAĞLI OLUMLU SEYRİN DEVAMI… BIST, yurtiçinde büyüme hikayesinin devam etmesi ve pozitif risk iştahı ile birlikte global piyasalardaki hisse al, tahvil sat modunun devam etmesiyle birlikte rekor seviyelere yükselmesinin ardından BIST 100 Endeksi'nin hem gelişen ülke piyasaları hem de kendi tarihsel iskontosuna göre iskontolu işlem görmesi paralelinde olumlu seyrini sürdürmesini beklemekteyiz. Ayrıca, ABD Başkanı Trump, yaptığı açıklamada bugün FED başkanını açıklayacağını belirtti. Janet Yellen, Jerome Powell ve John Taylor adaylar arasında yer alırken, mevut durumda piyasalarda ön plana çıkan isim Jerome Powell olarak görünmekte.
Janet Yellen - 02.11.2017
Trump, Fed Başkanlığına Powell'ı Seçti" İddiası
Piyasalarda dalgalanma beklenmiyor Trump'ın Fed'de 2012'den bu yana guvernör olarak görev yapan Jerome Powell'ı tercih etmesinde, Cumhuriyetçi olması ve para politikası bakımından mevcut Fed Başkanı Janet Yellen ile aynı çizgide durmasının belirleyici olduğu belirtiliyor.
Janet Yellen - 01.11.2017
Fed Faiz Oranını Değiştirmedi
Fed Başkanı Janet Yellen, toplantının ardından alınan kararları değerlendirmek üzere belki de son kez basın mensuplarının karşısına geçecek.
Janet Yellen - 31.10.2017
Küresel Piyasalar Fed'i Bekliyor
Trump, mevcut Fed Başkanı Janet Yellen'ın 4 yıllık görev süresinin Şubat 2018'de dolmasıyla boşalacak başkanlık koltuğu için Yellen de dahil olmak üzere 3 adayı değerlendiriyor.
Janet Yellen - 30.10.2017
Trump, Fed Adayını Perşembe Günü Açıklayacak
ABD Başkanı Donald Trump'ın Amerikan Merkez Bankası (Fed) Başkanı adayını perşembe günü açıklayacağı bildirildi. Beyaz Saray'dan yapılan açıklamaya göre, Trump, Fed'in başına atayacağı ismi, 2 Kasım Perşembe günü kamuoyuyla paylaşacak. Trump, mevcut Fed Başkanı Janet Yellen'in 4 yıllık görev süresinin Şubat 2018'de dolmasıyla boşalacak başkanlık koltuğu için Yellen de dahil olmak üzere 3 adayı değerlendiriyor.
Janet Yellen - 28.10.2017
Şimşek, Küresel Ekonomik Gelişmeleri Değerlendirdi Açıklaması
Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "ABD bütçesinin onaylanması, ABD Merkez Bankası (Fed) için Janet Yellen seçeneğinin ortadan kalkması ve Avrupa Merkez Bankası kararının tetiklediği olumsuz küresel bir dalga var.
Janet Yellen - 27.10.2017
Gedikli, Türk Lirasının Değer Kaybına İlişkin Açıklamada Bulundu
Gedikli, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Merkez Bankasının faizleri değiştirmemesi kararının ardından kademeli olarak sürdürdüğü yükselişle dün akşam 3,84 seviyesini gören doların dolar/TL, bu sabah 3,83 seviyesinin üzerinde seyrediyor. Euro/TL ise 4.4806'ya kadar yükseldikten sonra bu sabah 4.4523/4.4530 seviyesinde bulunuyor. Politico'nun dünkü haberinde, FED başkan adaylığında Janet Yellen'ın oyun dışı kaldığını yazmasından sonra küresel bazda dolar hızla değer kazandı ve gelişmekte olan piyasaları da baskı altına aldı.
Janet Yellen - 24.10.2017
Fed Beklentileri ve Jeopolitik Gelişmelerle Dolar 3.70 Liranın Üzerinde
Trump, dün gazetecilerin sorularını yanıtlarken, Fed başkanlığına kimi atayacağına ilişkin olarak, "Karar vermele çok, çok yakınım" dedi ve başkanlık için Fed Yönetim Kurulu Üyesi Jerome Powell ve Standford Üniversitesi Ekonomi Profesörü John Taylor'ı düşündüğünü açıkladı. Trump ayrıca, görev süresi Şubat ayında dolacak olan Başkan Janet Yellen, baş ekonomi danışmanı Gary Cohn ve Fed yönetim kurulu eski üyelerinden Kevin Warsh ile de görüştü.
Janet Yellen - 24.10.2017
Küresel Piyasalar İmalat Verilerine Odaklandı
ABD'de piyasaların en önemli gündemi, Başkan Donald Trump'ın ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanlığı için yaptığı görüşme ve açıklamalar olmaya devam ediyor. Trump'ın, Fed Başkanı adayını, 3 Kasım'da çıkacağı Asya gezisi öncesinde açıklaması bekleniyor. Fed Guvernörü Jerome Powell'ın başkanlığa en yakın isim olduğu konuşulurken, Fed Başkanı Janet Yellen ve Stanford Üniversitesi Ekonomi Profesörü John Taylor'un da şansı olan diğer isimler olduğu ifade ediliyor.
Janet Yellen - 21.10.2017
Fed Başkanı Yellen Açıklaması
ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen, "ABD ekonomisinin, Fed'in 'büyük durgunluğa' cevaben alışılmadık para politikası araçları kullanmaması durumunda bulunacağı noktadan, şu anda daha iyi bir yerde olduğuna yönelik güçlü kanıtlar var." dedi.
Janet Yellen - 20.10.2017
Borsa Günün İlk Yarısında 109.000 Puanı Test Etti
Analistler, öğleden sonra ABD Merkez Bankası (Fed) başkanı Janet Yellen'ın yapacağı sunum ve ABD'de açıklanacak 2'nci el konut satışları verisinin takip edileceğini belirterek, teknik açıdan BIST 100 endeksinin 110.
Janet Yellen - 20.10.2017
Borsa Güne Yükselişle Başladı
Analistler, bugün Avro Bölgesi'nde cari denge, ABD'de 2'nci el konut satışları ile ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'ın konuşmalarının takip edileceğini belirterek, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 110.
Janet Yellen - 20.10.2017
Dolar/tl, Güne Yükselişle Başladı
Analistler, devam eden Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi ve bugün bir sunum yapacak olan ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'ın açıklamalarının yatırımcıların odak noktasında olacağını kaydetti.
Janet Yellen - 20.10.2017
Viop'ta Endeks Kontratı Güne Yükselişle Başladı
Analistler, bugün Avrupa Liderler Zirvesi'nden gelecek haberler ve ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'ın yapacağı sunumun takip edileceğini belirterek, teknik açıdan endeks kontratında 134.
Janet Yellen - 20.10.2017
Küresel Piyasalar Yellen'ın Konuşmasına Odaklandı
Küresel piyasalar, haber ve veri trafiğinin etkisiyle karışık bir seyir izlerken, haftanın son işlem gününde ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'ın konuşmasının takip edileceği belirtiliyor.
Janet Yellen - 20.10.2017
Trump, Fed Başkanı Yellen ile Görüştü
ABD Başkanı Donald Trump, görev süresi birkaç ay sonra dolacak Fed Başkanı Janet Yellen ile ikinci kez atanma olasılığını görüştü.
Janet Yellen - 19.10.2017
Dolar 3.65, Euro 4.33 Lirada, Borsa Yüzde 1.41 Yükseldi
ABD Başkanı Donald Trump'ın, mevcut Fed Başkan Janet Yellen ile bugün yapacağı görüşme öncesinde, dolar dün 3.
Janet Yellen - 19.10.2017
Fed Başkanlığı ve Vize Sorunu ile Dolar 3.67, Euro 4.33 Lirada
ABD Başkanı Donald Trump'ın, mevcut Fed Başkan Janet Yellen ile bugün yapacağı görüşme öncesinde, dolar 3.
Janet Yellen - 18.10.2017
Fed Başkanlığı Gelişmeleriyle Dolar 3.67 Liranın, Euro 4.32 Liranın Üzerinde
ABD Başkanı Donald Trump'ın, mevcut Fed Başkan Janet Yellen ile Perşembe günü yapacağı görüşme öncesinde, dolar 3.
Janet Yellen - 17.10.2017
Fed Başkanlığı Gelişmeleriyle Dolar, Euro ve Borsa Yükseldi
ABD Başkanı Donald Trump'ın, mevcut Fed Başkan Janet Yellen ile Perşembe günü yapacağı toplantı öncesinde, dolar 3.
Janet Yellen - 17.10.2017
Fed Başkanlığına İlişkin Gelişmelerle Dolar 3.65 Lirada (2)
ABD Başkanı Donald Trump'ın, mevcut Fed Başkan Janet Yellen ile Perşembe günü yapacağı toplantı öncesinde, dolar 3.
Janet Yellen - 17.10.2017
Fed Başkanlığına İlişkin Gelişmelerle Dolar 3.66 Liranın Üzerinde
ABD Başkanı Donald Trump'ın, mevcut Fed Başkan Janet Yellen ile Perşembe günü yapacağı toplantı öncesinde, dolar 3.
Janet Yellen - 16.10.2017
Gündeme Dair
Washington'daki IMF toplantılarında küresel politika yapıcılar genel olarak geniş para politikalarının ve ekonomik teşviklerin arkasında durdular. Fed Başkanı Janet Yellen ise, enflasyonda artış beklediğini ve kademeli faiz artışlarının süreceğini belirtti.
Janet Yellen - 15.10.2017
ABD Ekonomisinde Bu Yıl Yaşanan En Büyük Sürpriz Enflasyon Oldu"
ABD Merkez Bankasi (Fed) Başkanı Janet Yellen, "ABD ekonomisinde bu yıl yaşanan en büyük sürpriz enflasyon oldu.
Janet Yellen - 14.10.2017
Başbakan Yardımcısı Şimşek Washington'da
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Uluslararası Para Fonu (IMF) Guvernörleri Aile Fotoğrafı çekimine katıldı. IMF-Dünya Bankası Yıllık Toplantıları ve G20 görüşmeleri kapsamında ABD'nin başkenti Washington'da bulunan Şimşek, "IMF Guvernörleri aile fotoğrafı" çekiminde yer aldı. Çekimlerde IMF Başkanı Christine Lagarde, ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, ABD Merkez Bankası Başkanı Janet Yellen ve İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney gibi isimler de bulundu.
Janet Yellen - 13.10.2017
Fed Başkan Yardımcısı'ndan Trump'a Öneri
NEW ABD Merkez Bankası (Fed) Başkan Yardımcısı Stanley Fischer, ABD Başkanı Donald Trump'ın, görev süresi şubatta dolacak Fed Başkanı Janet Yellen'i tekrar görevine ataması gerektiğini söyledi.
Janet Yellen - 05.10.2017
Fed Yönetim Kurulu Üyesi Powell Açıklaması
Powell, Şubat 2018'de görev süresi dolacak Fed Başkanı Janet Yellen'ın koltuğuna ABD Başkanı Donald Trump tarafından atanması beklenen 4 adaydan biri olarak öne çıkıyor.
Janet Yellen - 05.10.2017
ABD'de Faiz Artışı Beklentisi ve Jeopolitik Risklerle Dolar 3.57 Lira
ABD Merkez Bankası'nın (Fed) Aralık'ta faiz artışı yapacağı beklentilerinin güç kazanması ve Kuzey Irak referandumu sonrası gelişmelerin yarattığı jeopolitik risklerle yönünü yukarıya çeviren dolar yeniden 3.57 liranın üzerine çıktı.
Janet Yellen - 05.10.2017
ABD'de Faiz Artışı Beklentisi ve Jeopolitik Risklerle Dolar 3.57 Lira
ABD Merkez Bankası'nın (Fed) Aralık'ta faiz artışı yapacağı beklentilerinin güç kazanması ve Kuzey Irak referandumu sonrası gelişmelerin yarattığı jeopolitik risklerle yönünü yukarıya çeviren dolar yeniden 3.57 liranın üzerine çıktı.
Janet Yellen - 05.10.2017
Küresel Piyasalar Pozitif Seyrini Sürdürüyor
ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen, dün akşam yaptığı konuşmada, para politikalarına değinmezken, Fed Başkan Yardımcılığı koltuğunu 13 Ekim'de bırakacak olan Stanley Fischer, bankanın uyguladığı faiz politikasını uygun bulduğunu belirterek, "Faiz oranının enflasyonun üzerine çıktığını görmek istiyorum.
Janet Yellen - 04.10.2017
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı
Analistler, ABD Merkez Bankası (Fed) Janet Yellen'ın bu akşamki konuşmasının piyasaların odak noktasında bulunduğunu belirterek, yarın ABD'de fabrika siparişleri başta olmak üzere açıklanacak makroekonomik verilerin takip edileceğini ifade etti.
Janet Yellen - 04.10.2017
Borsa, Günün İlk Yarısında Yükseldi
Analistler, öğleden sonra ABD'de hizmet sektörü Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) ve ADP özel sektör istihdam verisi ile ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'ın konuşmanın takip edileceğini belirterek, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 105.
Janet Yellen - 04.10.2017
Avrupa Borsaları
Analistler, bugün akşam saatlerinde ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen ile Avrupa Merkez Bankası Başkanı (ECB) Mario Draghi'nin yapacağı konuşmaların yatırımcı kararları üzerinde etkili olabileceğini belirterek, Avro Bölgesi'ne yönelik açıklanacak perakende satışlar ile hizmet sektörü Satınalma Yöneticileri Endeksi verilerinin takip edileceğini kaydetti.
Janet Yellen - 04.10.2017
Altının Gramı Güne Yükselişle Başladı
Memiş, ABD Merkez Bankası Başkanı Janet Yellen'ın bu akşam yapacağı konuşmanında da takip edilecek diğer gündem maddesi olduğunu bildirdi.
Janet Yellen - 04.10.2017
Borsa Güne Yükselişle Başladı
Analistler, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'ın bu akşam yapacağı konuşmanın yatırımcıların odak noktasında olacağı belirterek, bugün yurt içinde reel efektif döviz kuru, yurt dışında ise Avrupa ve ABD'de hizmet sektörü Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) başta olmak üzere açıklanacak verilerin takip edileceğini söyledi.
Janet Yellen - 04.10.2017
Dolar/tl Güne Düşüşle Başladı
Analistler, bugün yurt içinde reel efektif döviz kuru, yurt dışında ise hizmet sektörü PMI ile ABD'de açıklanacak özel sektör istihdam verilerinin, akşam saatlerinde ABD Merkez Bankası Başkanı Janet Yellen ve Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi'nin yapacakları konuşmaların takip edileceğini belirtti.
Janet Yellen - 04.10.2017
Viop'ta Endeks Kontratı Güne Yükselişle Başladı
Analistler, bugün Avrupa ve ABD'de açıklanacak hizmet sektörü Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri başta olmak üzere yoğun veri trafiğinin takip edileceğini belirterek, bu akşam ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'ın konuşmasının bekleneceğini ifade etti.
Janet Yellen - 04.10.2017
Küresel Piyasalar Yellen'ın Konuşmasına Odaklandı
Küresel piyasalar pozitif seyrini sürdürürken, bugün ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'ın yapacağı konuşma ve yoğun veri trafiğinin yatırımcıların odak noktasında olacağı belirtiliyor.
Janet Yellen - 04.10.2017
Fed Başkan Adayları, ADP, ISM-H
ABD Başkanı Donald Trump'ın danışmanları, konu hakkında bilgiye sahip yedi kaynağa göre, Fed'e başkanlık yapması için önerdikleri adayların nihai listesini başkana sundu ve araştırmayı sonlandırdı. Bu adaylar şimdiki başkan Janet Yellen, Kevin Warsh, Gary Cohn, Jerome Powell.
Janet Yellen - 02.10.2017
Minneapolis Fed Başkanı Kashkari Açıklaması
Kashkari'nin bu yorumları, Fed Başkanı Janet Yellen'in görüşlerine katılmadığını ortaya koydu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Janet Yellen Haberleri | Janet Yellen Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Janet Yellen haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Janet Yellen kimdir, hayatı ve biyografisi. Fed Başkanı Yellen'e Kamu Ahlakı Ödülü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.4.2021 11:25:20. #1.16#
title