JANET YELLEN HABERLERİ

Janet Yellen haber, Janet Yellen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Janet Yellen - 14.12.2017
İlk Kadın Federal Rezerv Başkanı Janet Yellen Görevden Ayrılıyor
Federal Rezerv Sistemi başkanı olarak görev yapan ilk kadın Janet Yellen, görevinden ayrılıyor.
Janet Yellen - 14.12.2017
Yurt İçi Piyasalar Tcmb'ye Odaklandı
Toplantı sonrası düzenlenen basın konferansında, son faiz artırımını ve ekonomik gelişmeleri değerlendiren Fed Başkanı Janet Yellen, FOMC'nin, politika faizini yüzde 1,25-1,50 aralığına çıkarma kararını, "kademeli sıkılaştırmanın güçlü istihdam piyasasını koruyacağı ve enflasyonu yüzde 2'ye dönmesini sağlayacağı gerekçesiyle aldığını" kaydetti.
Janet Yellen - 14.12.2017
TCMB, ECB, BOE...
Fed'in beklendiği gibi faizleri artırdığı, buna karşın gelecek yılın faiz artışı tahminlerine dokunmadığı, Başkan Janet Yellen'in bitcoinden enflasyon görünümüne kadar birçok konuya değindiği basın toplantısının ardından Hazine tahvillerindeki ralli ile beraber USD değer kaybetmiş ve majörlere karşı da gerilemiştir.
Janet Yellen - 14.12.2017
Fed Başkanı Yellen Son Basın Konferansını Düzenledi
ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen, "FOMC, politika faizini yüzde 1,25-1,50 aralığına çıkarma kararını, kademeli sıkılaştırmanın güçlü istihdam piyasasını koruyacağı ve enflasyonu yüzde 2'ye dönmesini sağlayacağı gerekçesiyle aldı"Yellen, Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC)...
Janet Yellen - 13.12.2017
Fed Faiz Oranını Artırdı, Beklentilerini Değiştirmedi
Bildiriye göre, 9 FOMC üyesi, faiz oranını 25 baz puan artırarak yüzde 1,25 - 1,50 aralığına yükseltme kararını 2'ye karşı 7 oyla aldı. Faiz oranının sabit tutulmasını tercih eden Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari ve Chicago Fed Başkanı Charles Evans'ın muhalif tarafta yer aldığı bildirildi. Fed Başkan Janet Yellen liderliğindeki son toplantıda yapılan bu faiz artışı, Fed'in bu yılki üçüncü faiz artırımı olarak kayıtlara geçti.
Janet Yellen - 13.12.2017
New York Borsası "Enflasyon" Sonrası Yükselişle Açıldı
New York borsası, kasım ayına ilişkin enflasyon verilerinin ardından güne yükselişle başladı. Açılışta, Dow Jones Sanayi Endeksi 14,77 puan (yüzde 0,06) artışla 24.519,57 puana ve Standard & Poor's 500 Endeksi 2,86 puan (yüzde 0,11) kazançla 2.666,97 puana çıkarak rekor tazeledi.Nasdaq Teknoloji Endeksi de 18,09 puan (yüzde 0,26) primle 6.880,41 puana yükseldi. Bu arada, ABD'de bu sabah açıklanan verilere göre, Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), kasımda beklenti paralelinde aylık yüzde 0,4 ve yıllık yüzde 2,2 arttı. Çekirdek TÜFE ise aylık bazda yüzde 0,1 ve yıllık yüzde 1,7 artarak beklentinin altında gerçekleşti. Analistler, piyasaların günün geri kalanında ABD Merkez Bankasının (Fed) bu yılki son toplantısından çıkacak kararlara odaklanacağını belirtiyor. Bankanın faiz kararı ve ekonomik projeksiyonları, iki günlük toplantının tamamlanmasının ardından TSİ 22: 00'de açıklanacak. Fed Başkanı Janet Yellen'in görevinden ayrılmadan önceki son basın konferansı ise TSİ 22: 30'da başlayacak.
Janet Yellen - 13.12.2017
ABD'de Tüfe Beklentiyi Karşıladı
Enflasyon verilerinin, Fed'in bugün alacağı faiz kararını ise etkilemeyeceği öngörülüyor. Bankanın faiz kararı ve ekonomik projeksiyonları, iki günlük toplantının tamamlanmasının ardından TSİ 22: 00'de açıklanacak. Fed Başkanı Janet Yellen'in görevinden ayrılmadan önceki son basın konferansı ise TSİ 22: 30'da başlayacak.
Janet Yellen - 13.12.2017
Küresel Piyasalar Fed Kararlarına Odaklandı
Analistler, 0,25 baz puanlık faiz artışının piyasalarda fiyatlandığını belirterek, gözlerin karar metnindeki noktasal grafik ve ekonomik beklentilerde olacağını kaydetti. Noktasal grafiğin, FOMC üyelerinin 2018 yılına ilişkin faiz artırım beklentilerini gösterdiğini ifade eden analistler, karar sonrası Fed Başkanı Janet Yellen'ın açıklamalarının da takip edileceğini bildirdi.
Janet Yellen - 05.12.2017
Fed'in Başkan Adayı Powell Senato'daki Ön Oylamayı Geçti
Siyaset ve hukuk alanlarında eğitim gören Jerome Powell, Fed'in yaklaşık 40 yıldır "ekonomi derecesine sahip olmayan tek başkanı" olma özelliğini de taşıyacak. Bankaya 1978'den sonra başkan olan Paul Volcker, Alan Greenspan, Ben Bernanke ve Janet Yellen'ın ekonomi alanında doktora dereceleri bulunuyordu.
Janet Yellen - 30.11.2017
Gündeme Dair
USD, dün gün içinde beklentilerin üzerinde açıklanan 3Q17 GSYH büyümesi ve Fed Başkanı Janet Yellen'ın açıklamaları neticesinde desteklenen bir görüntü içerisinde oldu.
Janet Yellen - 30.11.2017
Küresel Piyasalar Karışık Seyrediyor
Dün ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen, ABD Kongresi Ortak Ekonomi Komitesi'nde yaptığı sunumda, "Federal fonlama (politika faizi) oranındaki kademeli artışların, sağlıklı bir iş gücü piyasasının sürdürülmesi ve enflasyonun yüzde 2 civarında istikrara kavuşması için uygun olacağını öngörüyoruz.
Janet Yellen - 30.11.2017
Trump'tan Fed'e Bir Aday Daha
Goodfriend, adaylığı Senato tarafından onaylanması halinde Fed'in Yönetim Kurulunda ekonomi doktorasına sahip iki kişiden biri olacak. Fed Başkanı Janet Yellen'in ayrılmasının ardından 4 koltuğun boş kalacağı 7 kişilik Yönetim Kurulunda ekonomi doktorasına sahip diğer isim Fed Guvernörü Lael Brainard.
Janet Yellen - 29.11.2017
Fed Başkanı Yellen Açıklaması
ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen, "Federal fonlama (politika faizi) oranındaki kademeli artışların, sağlıklı bir işgücü piyasasının sürdürülmesi ve enflasyonun yüzde 2 civarında istikrara kavuşması için uygun olacağını öngörüyoruz.
Janet Yellen - 29.11.2017
New York Borsası Karışık Açıldı
New York borsasında endeksler, büyüme rakamlarının ardından güne karışık bir seyirle başladı. Açılışta, Dow Jones Sanayi Endeksi 48,02 puan (yüzde 0,20) kazançla 23.884,73 puana ve Standard & Poor's 500 Endeksi 1,75 puan (yüzde 0,07) artışla 2.628,79 puana yükselerek rekor tazeledi. Öte yandan, Nasdaq Teknoloji Endeksi 5,07 puan (yüzde 0,07) düşüşle 6.907,36 puana geriledi. Her üç endeks de dün Cumhuriyetçilerin vergi tasarısının ABD Senatosu Bütçe Komitesinde kabul edilmesinin ardından rekorla kapanmıştı. Bu arada, ABD'de bu sabah açıklanan verilere göre, ülke ekonomisi, üçüncü çeyrekte yüzde 3,3 büyüyerek son 3 yılın en iyi performansını kaydetti. Analistler, piyasaların günün geri kalanında ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'in Kongre'de yapacağı sunumun yanı sıra vergi reformuna ilişkin gelişmeler ve Fed'in Bej Kitap raporunu takip edeceğini belirtiyor.
Janet Yellen - 29.11.2017
Borsa Günün İlk Yarısında Yükseldi
Analistler, öğleden sonra Almanya'da enflasyon, ABD'de büyüme başta olmak üzere açıklanacak veriler ile ABD Merkez Bankası Başkanı Janet Yellen'in Kongre Ortak Ekonomi Komitesi'nde yapacağı sunumun takip edileceğini bildirdi.
Janet Yellen - 29.11.2017
Borsa Güne Yükselişle Başladı
Bugün yurt içinde veri gündeminin zayıf olduğunu belirten analistler, yurt dışında ise Avro Bölgesi'nde Tüketici Güven Endeksi, Almanya'da enflasyon, ABD'de büyüme başta olmak üzere açıklanacak veriler ile ABD Merkez Bankası Başkanı Janet Yellen'in Kongre Ortak Ekonomi Komitesi'nde yapacağı sunumun takip edileceğini bildirdi.
Janet Yellen - 29.11.2017
Dolar/tl Güne Düşüşle Başladı
Analistler, yurt içinde veri akışının sakin olduğunu, yurt dışında ise ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'in Kongre Ortak Ekonomi Komitesi'nde yapacağı sunum ve ABD büyüme verisi başta olmak üzere açıklanacak makro verilerin takip edileceğini belirtti.
Janet Yellen - 29.11.2017
Viop'ta Endeks Kontratı Güne Yatay Başladı
Dün 126.850 puana kadar gerilemesinin ardından kayıpların bir kısmının telafi edilmesiyle endeks kontratı, önceki kapanışa göre yüzde 2,3 azalışla 127.100 puandan kapanmıştı. Analistler, bugün yurt içinde veri akışının sakin olduğunu, yurt dışında ise ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'in Kongre Ortak Ekonomi Komitesi'nde yapacağı sunum ve ABD büyüme verisi takip edileceğini belirtti.
Janet Yellen - 29.11.2017
Küresel Piyasalar Yellen ve ABD Büyümesini Bekliyor
Küresel piyasalarda ABD vergi reformu ve Kuzey Kore'nin balistik füze denemesine ilişkin gelişmelerinin etkisiyle volatil bir seyir izlenirken, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'in Kongre Ortak Ekonomi Komitesi'nde yapacağı sunum ve ABD büyüme verisi takip edilecek.
Janet Yellen - 28.11.2017
Fed'in Başkan Adayı Powell'dan Faiz Açıklaması
Dolar değer kazandı Senato Bankacılık Komitesi'nde 2,5 saat süren oturumu değerlendiren analistler, Powell'ın selefi Janet Yellen'in yolunda ilerleyeceği ve statükoyu korumaya çalışacağına yönelik beklentileri teyit ettiğini belirtiyor.
Janet Yellen - 28.11.2017
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı
Analistler, yarın yurt içinde veri akışının sakin olduğunu, yurt dışında ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'ın konuşması, Fed Bej Kitap raporu ile ABD'de büyümesinin takip edileceğini belirterek, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 101.
Janet Yellen - 28.11.2017
Fed'in Başkan Adayı Powell Açıklaması
Fed, Powell'ın adaylığı kapsamında ABD Senatosu'nda yapacağı sunumun metnini yayınladı. Powell, adaylığını oylayacak senatörlere hitaben hazırladığı metinde, Fed'in tam istihdam ve fiyat istikrarı hedeflerine ulaşmaya çalışırken, aynı zamanda bağımsız ve partiler üstü statüyü korumak için elinden gelen herşeyi yapacağını taahhüt etti. Sunumunda, Fed'in politikalarını mümkün olduğunca öngörülebilir kılmaya çalışacağını kaydeden Powell, buna karşın bankanın politika esnekliğini ortaya çıkabilecek belirsizlikler nedeniyle her zaman korunması gerektiğinin altını çizdi. "Faiz oranlarının biraz daha yükselmesini bekliyoruz" Powell, Fed'in liderliğinde kademeli sıkılaştırmayı devam ettireceğine işaret eden sunumunda, şu ifadelere yer verdi: "Onaylanırsam, meslektaşlarımla birlikte, ekonominin tam anlamıyla toparlanmasına doğru kaydettiğimiz süregelen iyileşmeyi desteklemeye gayret göstereceğim. Amacımız, güçlü iş gücü piyasasını korurken, enflasyonun hedefimize doğru kademeli olarak yukarıya çıktığını görmek. Faiz oranlarının biraz daha yükselmesini ve bilançomuzun kademeli olarak küçülmesini bekliyoruz. " Ülkedeki finansal sistemin sağlam ve etkin kalması için federal ve yerel yönetimlerle iş birliği kuracağını ifade eden Powell, Fed'in temel reformları korurken, regülasyonlardan kaynaklanan yükün azaltılması için uygun adımları değerlendireceğini bildirdi. Demokratlar, Powell'ı sıkıştırabilir Fed'in Başkan adayı Powell, TSİ 18: 00'de başlayacak sunumunun ardından senatörlerin sorularını cevaplayacak. Analistler, Powell'ın bu bölümdeki açıklamaların piyasalar için daha önemli olabileceğini belirtiyor. Ayrıca, Trump'ın mevcut Fed Başkanı Janet Yellen'ı yeniden aday göstermemesinden memnun olmayan Demokratların, Powell'ı özellikle finansal regülasyonlar ve siyasi baskı konularında sıkıştırması bekleniyor.
Janet Yellen - 27.11.2017
New York Borsası Yatay Açıldı
Analistler, yatırımcıların bu hafta ABD Merkez Bankası (Fed) Başkan adayı Jerome Powell ve mevcut Fed Başkanı Janet Yellen'in Kongre'de yapacağı konuşmalar ve vergi reformuna yönelik oylamanın yanı sıra yoğun veri akışını yakından takip edeceğini belirtiyor.
Janet Yellen - 27.11.2017
Gündeme Dair
Küresel piyasalarda DXY, geçtiğimiz hafta Fed Başkanı Janet Yellen'in «güvercin» tonda açıklamaları ve Thanksgiving'den dolayı ara verilen vergi reformu görüşmeleri nedeniyle gerilemiştir.
Janet Yellen - 22.11.2017
Fed Tutanakları Yayınlandı
Piyasalar, koltuğunu yakında devredecek Fed Başkanı Janet Yellen'in son kez basın konferansı düzenleyeceği bu toplantıda faiz artırılmasına yüzde 91,5 ihtimal veriyor.
Janet Yellen - 22.11.2017
Dolar/tl Rekor Tazeledi
Analistler, yurt içinde tüketici güven endeksi, yurt dışında ABD'de haftalık işsizlik başvuruları, Michigan tüketici güven endeksi verileri, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'in konuşması ve Fed toplantı tutanaklarının takip edileceğini belirtti.
Janet Yellen - 21.11.2017
Küresel Piyasalar Pozitife Döndü
ABD'de, Senato'nun vergi tasarısını bu hafta içinde oylaması beklenirken, veri gündeminin zayıf olduğu haftanın ilk işlem gününde Dow Jones endeksi yüzde 0,31, S&P 500 endeksi yüzde 0,13 ve Nasdaq endeksi yüzde 0,12 değer kazandı. Dün Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, zorunlu sağlık sigortasının iptal edilmesine yönelik maddenin vergi reformu tasarısından çıkarılabileceği belirtilirken, ayrıca ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen, halefi Jerome Powell'ın göreve başlamasını takiben Fed'in Yönetim Kurulu'ndan ayrılacağını açıkladı.
Janet Yellen - 20.11.2017
Fed Başkanı Janet Yellen, Halefi Jerome Powell'ın Göreve Başlamasını Takiben Fed'in Yönetim...
Fed Başkanı Janet Yellen, halefi Jerome Powell'ın göreve başlamasını takiben Fed'in Yönetim Kurulu'ndan ayrılacağını açıkladı.
Janet Yellen - 14.11.2017
Merkez Bankası Başkanları Frankfurt'ta Bir Araya Geldi
Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen, İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Mark Carney ve Japonya Merkez Bankası (BoJ) Başkanı Haruhiko Kuroda, ECB tarafından Almanya'nın Frankfurt kentinde düzenlenen "Politikanın merkezinde: Merkez bankası iletişiminin zorlukları ve fırsatları" konulu panelde bir araya geldi.
Janet Yellen - 14.11.2017
Borsa Günün İlk Yarısında Yükseldi
Analistler, öğleden sonra ABD'de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) ile Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) düzenlediği konferansta başta ABD Merkez Bankası Başkanı Janet Yellen ve ECB Başkanı Mario Draghi olmak üzere konuşma yapacak merkez bankaları başkanlarının açıklamalarının takip edileceğini bildirdi.
Janet Yellen - 14.11.2017
Avrupa Borsaları
Analistler, Almanya, İngiltere ve İspanya'daki siyasi gelişmeler ile Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) düzenlediği konferansta başta ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen ve ECB Başkanı Mario Draghi olmak üzere bugün konuşma yapacak merkez bankaları başkanlarının açıklamalarının takip edileceğini bildirdi.
Janet Yellen - 14.11.2017
Dolar/tl Güne Yükselişle Başladı
Avrupa Merkez Bankasının (ECB) düzenlediği konferansta başta ABD Merkez Bankası Başkanı Janet Yellen ve ECB Başkanı Mario Draghi olmak üzere konuşma yapacak merkez bankaları başkanlarının açıklamalarının da izleneceğini aktaran analistler, teknik açıdan dolar/TL'de 3,8450 seviyesinin destek, 3,90'ın direnç konumunda bulunduğunu dile getirdi.
Janet Yellen - 14.11.2017
Borsa Güne Yatay Başladı
Analistler, Avrupa Merkez Bankasının (ECB) bugün düzenlediği konferansta başta ABD Merkez Bankası Başkanı Janet Yellen ve ECB Başkanı Mario Draghi olmak üzere konuşma yapacak merkez bankaları başkanlarının açıklamalarının piyasaların yönü üzerinde etkili olacağını kaydetti.
Janet Yellen - 14.11.2017
Viop'ta Endeks Kontratı Güne Düşüşle Başladı
Analistler, bugün Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) düzenlediği konferansta, başta ABD Merkez Bankası Başkanı Janet Yellen ve ECB Başkanı Mario Draghi olmak üzere konuşma yapacak merkez bankaları başkanlarının açıklamaları ile yoğun veri akışının takip edileceğini belirterek, endeks kontratında 134.
Janet Yellen - 14.11.2017
Küresel Piyasalar Yoğun Haber ve Veri Akışına Odaklandı
Avrupa tarafında, Almanya, İngiltere ve İspanya'daki siyasi gelişmeler piyasalar üzerinde baskı oluşturmaya devam ederken, bugün Avrupa Merkez Bankasının (ECB) düzenlediği konferansta başta ABD Merkez Bankası Başkanı Janet Yellen ve ECB Başkanı Mario Draghi olmak üzere konuşma yapacak merkez bankaları başkanlarının açıklamaları takip edilecek.
Janet Yellen - 08.11.2017
Fed Başkanı Yellen'e Kamu Ahlakı Ödülü
ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen, halkın güveninin para politikasının başarısı açısından önem taşıdığını belirterek, "Fed'in para politikasını doğru uygulamadaki etkinliği, halkın onun çıkarına çalıştığımıza güvenmesine bağlı" dedi.
Janet Yellen - 07.11.2017
Cumhuriyetçilerden Powell'ın Fed Başkanlığı İçin Destek
Powell'ın mevcut Fed Başkanı Janet Yellen'in şubat başında bırakacağı başkanlık koltuğuna oturma hakkını kazanması için Senato'dan 51 "evet" oyu alması gerekiyor.
Janet Yellen - 06.11.2017
New York Fed Başkanı Dudley Emekliliğe Ayrılıyor
Açıklamada görüşlerine yer verilen Fed Başkanı Janet Yellen, 2008 finansal kriz ve sonrasında Dudley'nin FOMC'ye olan katkılarına teşekkür ederek, "Onun katkıları sayesinde Amerikan ekonomisi daha güçlü ve finansal sistem daha güvenli.
Janet Yellen - 03.11.2017
Trump, Fed Başkanı Adayını Açıkladı
Finans piyasalarının uzun zamandır merakla beklediği, 'ABD Merkaz Bankası (FED)Başkanı'nın kim olacağı sorusu sonunda yanıtını buldu. ABD Başkanı Donald Trump, FED Başkanlığı görevine, FED Yönetim Kurulu üyelerinden Jerome Powell'ı aday gösterdi. Bir asırlık FED tarihinin ilk kadın başkanı olan Janet Yellen'in Şubat ayında görev süresi dolacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Janet Yellen Haberleri | Janet Yellen Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Janet Yellen haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Janet Yellen kimdir, hayatı ve biyografisi. Yellen, Brookings Enstitüsünde Çalışacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.4.2021 11:26:43. #1.15#

title