JANET YELLEN HABERLERİ

Janet Yellen haber, Janet Yellen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Janet Yellen - 19.01.2021
Petrol fiyatları yükseldi, altın yatay
"Bugün ise Janet Yellen'ın yapacağı sunumda özellikle 1.
Janet Yellen - 19.01.2021
Küresel piyasalar Yellen'ın sunumuna odaklandı
Küresel piyasalar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında aşılama çalışmalarına karşın artan vaka sayıları ve teşvik paketi fiyatlamalarıyla karışık bir seyir izlerken, bugün ABD'de Hazine Bakanı olması beklenen Janet Yellen'ın yapacağı sunum takip edilecek.
Janet Yellen - 19.01.2021
Son dakika haberleri: Petrol fiyatları ABD yardım paketi desteğinde yükseldi
ABD'nin seçilmiş Başkanı Joe Biden'ın Hazine Bakanlığı'na önerdiği Janet Yellen'in, Kongre üyelerine, yeni yardım paketini onaylamadıkları durumda, dünyanın en büyük ekonomisinde durgunluğun daha da uzun süreye yayılabileceği uyarısı yapmaya hazırlanıyor.
Janet Yellen - 19.01.2021
ABD Hazine Bakanı olması beklenen Yellen, ekonomi için "daha fazla destek" çağrısında bulunacak
ABD başkanlığına seçilen Joe Biden'ın 20 Ocak'ta göreve gelmesiyle ABD Hazine Bakanı olması beklenen Janet Yellen, Senato'nun Finans Komitesi'nde yapacağı konuşmada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkilerine karşı hayata geçirilecek bir sonraki destek paketinin daha...
Janet Yellen - 09.12.2020
Son dakika haberleri: Post-hegemonik dünyada ABD ve Biden yönetiminden beklentiler
Bu konular içinde Biden'ın erken siyasi meşruiyet temeli olarak kullanabileceği en önemli unsur, Kovid-19 salgınıyla ilgili olarak Trump yönetiminin dağınık, sistemsiz ve iç çelişkilerle dolu performansını unutturacak bir başlangıç yapmak olacak. Ardından pandemi döneminin ABD ekonomisinde oluşturduğu ağır tahribatın hafifletilmesi ve artan işsizlik oranlarının aşağıya çekilmesi için uygulanacak makro-ekonomik politikalar önem kazanacak. Bu bağlamda Clinton döneminden itibaren ekonomi yönetiminde çeşitli görevler alan ve FED Başkanlığı da yapan Janet Yellen'ın hazine bakanı olarak önerilmesi, bu konuda da tecrübeli ve saygın isimlerle yol alınmak istendiğini ortaya koyuyor.
Janet Yellen - 01.12.2020
ABD başkanlığına seçilen Biden ekonomi ekibini tanıttı
NEW ABD, başkanlığına seçilen Joe Biden, Hazine Bakanlığına eski ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'ı getireceğini açıkladı.
Janet Yellen - 01.12.2020
30 Kasım 2020 Haberleri
30 Kasım 2020 Manşet Haberleri.
Janet Yellen - 30.11.2020
Son dakika haberleri: ABD başkanı seçilen Joe Biden Hazine Bakanını açıkladı
Son dakika haberleri: ABD başkanı seçilen Joe Biden'ın ABD Merkez Bankası (FED) eski Başkanı Janet Yellen'i Hazine Bakanlığı'na önerdi.
Janet Yellen - 30.11.2020
Son dakika haber: Biden, Hazine Bakanlığına eski Fed Başkanı Yellen'ı seçtiğini duyurdu
Bir son dakika haberine göre NEW ABD Başkanlığına seçilen Joe Biden, eski ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'ın Hazine Bakanı adayı olduğunu doğruladı.
Janet Yellen - 30.11.2020
Petrol ve altın fiyatları düştü
Troy Kıymetli Madenler'in günlük bülteninde, altının son dört ayın en düşüğünde olduğuna işaret edilerek şöyle denildi: "ABD seçim belirsizliğinin geride kalması, aşı iyimserliği, enflasyon beklentilerinde geri çekilme derken altın dört ayın ardından 1,800 dolar/onsun altına geri geldi. Geçtiğimiz hafta aşı haberleriyle başlayan iyimserlik, Başkan Donald Trump'ın yenilgiyi kabullenmesi, eski Fed Başkanı Janet Yellen'ın Hazine Bakanlığı'na getirilmesiyle sürdü.
Janet Yellen - 25.11.2020
Altın hafif toparlandı, petrol yatay
Troy Kıymetli Madenler'in analizinde, altının dört ay sonra 1,800 dolara döndüğüne işaret edilerek, şöyle denildi: "Altın, uzun süredir tutunduğu destekler kırılınca dört ayın ardından 1,800 dolar/ons seviyesine geri döndü.  "Aşı haberleriyle başlayan iyimserlik, Başkan Donald Trump'ın yenilgiyi kabullenmesi ve eski Fed Başkanı Janet Yellen'ın Hazine Bakanlığı'na getirilmesiyle sürdü.
Janet Yellen - 24.11.2020
BIST100 yüzde 0.68 artışla başladı, dolar 7.94 lirada
TSKB'nin günlük analizinde, küresel piyasalarda risk iştahının "iyimser bir seyir" izlediğine işaret edilerek, şöyle denildi: "Bazı ülkelerde Covid-19 vaka sayılarında artışın hız kesmesinin yanında aşı geliştirme çalışmaları konusundaki olumlu haberler ve ABD başkanlık seçim sürecinde belirsizliklerin azaldığına yönelik işaretlerle risk iştahı dünü pozitif tamamladı.  "Oxford Üniversitesi ve AstraZeneca tarafından geliştirilen aşının Covid-19'a karşı yüzde 90 oranında etkili olduğu açıklanırken, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus son dönemdeki haberleri uzun ve karanlık tünelin ucundaki ışığın daha da parlaklaşması olarak tanımladı.  "Aynı zamanda ABD Başkanı Donald Trump yeni seçilen başkan Joe Biden'ın yönetime geçişi için gerekli prosedürlerin başlatılmasının önünü açarak seçim sonuçlarına yönelik belirsizlikleri azalttı.  "Basında yer alan habere göre, Joe Biden ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bir önceki başkanı Janet Yellen'ı Hazine Bakanı olarak ataması bekleniyor.
Janet Yellen - 24.11.2020
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,68 artışla 1.323,16 puandan başladı.
Janet Yellen - 23.11.2020
Biden'ın Hazine Bakanlığına eski FED Başkanı Yellen'ı getirmesi bekleniyor
NEW ABD başkanlığına seçilen Joe Biden'ın, Hazine Bakanlığı görevine eski ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Janet Yellen'ı getirmesi bekleniyor.
Janet Yellen - 06.08.2019
Fed eski başkanlarından "Fed için bağımsızlık" çağrısı
The Wall Street'te, Paul Volcker, Alan Greenspan, Ben Bernanke ve Janet Yellen'in imzalarıyla yayınlanan ortak açıklamada, "Bizler Fed Yönetim Kurulu'nun eski başkanları olarak, Fed ve başkanın bağımsız şekilde, ekonominin çıkarı için en iyi olan şekilde ve siyasi baskılar olmadan hareket etmesine izin verlimesi gerektiğine inanıyoruz" çağrısı yaptılar.
Janet Yellen - 04.07.2019
Lagarde'nin koltuğuna en büyük aday BoE Başkanı Carney
Lagarde'nin IMF'teki koltuğuna adaylık konusunda şans verilen diğer isimler ise, Hindistan MB eski Başkanı Raghuram Rajan, İngiltere  eski Maliye Bakanı George Osborne ve Fed eski Başkanı Janet Yellen.
Janet Yellen - 26.03.2019
Piyasalar – Dolar 5.67 Lira, Euro 6.31 Lira, Sterlin 7.37 Lirada
ABD Merkez Bankası (Fed) eski Başkanı Janet Yellen, ABD tahvil piyasaları getiri eğrisinin terse dönmesinin, her zaman yaklaşan bir resesyonu ya da küçülmeyi haber vermediğini vurguladı.
Janet Yellen - 31.10.2018
Kriptopara – Yellen'ın Açıklamalarıyla En Büyük 10'un 6'sı Düştü
– ABD Merkez Bankası (Fed) eski Başkanı Janet Yellen'ın Bitcoin'in kullanışlı bir tasarruf aracı olmadığını söylemesinin ardından kripto para birimleri piyasasının en yüksek hacimli 10 kripto para biriminden altı tanesi düştü.
Janet Yellen - 15.10.2018
Trump'ın Yorumları Fed'in İcraatlarını Değiştirmez"
Eski ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen, ABD Başkanı Donald Trump'ın para politikasına yönelik eleştirilerini mantıksız bulduğunu belirterek, "Başkan Trump'ın yorumlarının Fed'in icraatlarını değiştireceğini sanmıyorum.
Janet Yellen - 12.10.2018
Eski Başkan Yellen Fed'in Politikalarını Savundu
ABD Merkez Bankası (Fed) eski Başkanı Janet Yellen, ABD Başkanı Donald Trump'ın "Fed'in çıldırdığı" yönündeki açıklamaları sonrasında Fed Başkanı Jerome Powell yönetimindeki Fed politikalarını savundu.
Janet Yellen - 21.03.2018
Bıst 100 Günü Yükselişle Kapattı…
BUGÜN NE BEKLİYORUZ? KRİTİK FED TOPLANTISI BEKLENİYOR… 2018 yılının fiyatlamasında oldukça önemli role sahip olacak 21 Mart FOMC toplantısı ile birlikte, önemli fiyat değişimlerinin olabileceğini düşünüyoruz. Özellikle yıl içerisindeki faiz adımlarını gidişatını belirleyecek nokta tahminler ve ABD ekonomisine dair gelecek revizyonlar oldukça önemli. 13 Aralık 2017'de verdiği revizyonlarda 2018 yılı için faiz medyanını yüzde 2.125, 2019 (yüzde 2.688) seviyesinde bırakmış ve 2018 yılı için 3 faiz artırımına işaret etmişti. Ancak bu medyan eğer Mart ayı toplantısında yukarı kaydırılırsa ek bir faiz artırımı geleceğine dair beklenti fiyatlanmaya başlayacaktır. Ayrıca büyüme ve enflasyona dair yapabileceği olası yukarı yönlü revizyonlar doların güçlenmesine neden olabilir. İşsizlik oranındaki düşüşün etkisine ve ücret artışındaki toparlanmanın önemine vurgu yapmaya devam edeceğini düşünüyoruz. Aynı zamanda çekirdek PCE ve çekirdek TÜFE gibi önemli verilerin stabil seyrine nasıl yorum yapacakları da önemli olacak. Enflasyonda güçlenme beklenmesi durumunda faiz artırım beklentileri 4'e çıkabilir. Ancak kademeli bir şekilde faiz artırımı yapılacağı söylemi mutlaka ön planda tutulmaya devam edilecektir. Bir önceki FED başkanı Janet Yellen da dün yapmış olduğu açıklamalarda kademeli faiz artırımı vurgusunu elden bırakılmaması gerektiğini ifade etti.
Janet Yellen - 27.02.2018
Fed Başkanı Powell Açıklaması
Powell'ın ABD Kongresi'nde Fed Başkanı olarak yapacağı ilk para politikası sunumunun metni yayınlandı. Powell'ın selefi Janet Yellen'a teşekkürü ile başlayan sunum metninde, Amerikan ekonomisinin Yellen döneminde güçlendiğini ve Fed'in parasal normalleşmeye başladığını vurgulandı.
Janet Yellen - 27.02.2018
Fed Düeti: Ben Bernanke Janet Yellen ile Röportaj Yapacak
– ABD Merkez Bankası (Fed) eski Başkanı Ben Bernanke, görevi süresince ABD işsizliğini 17 yılın en düşük düzyine gerilettiği belirtilen eski Fed Başkanı Janet Yellen ile röportaj yapacak.
Janet Yellen - 06.02.2018
St. Louis Fed Başkanı Bullard'dan Piyasalara Uyarı Açıklaması
"Fed'in politikasında kayda değer değişiklik beklemiyorum" St.Louis Fed Başkanı Bullard, ayrıca Fed'in yeni Başkanı Jerome Powell'ın para politikasında seleflerinden farklı bir yol izlemeyeceğini ifade etti. "Fed'in politikasında kayda değer bir değişiklik olmasını beklemiyorum" diyen Bullard, Powell'ın eski Fed başkanları Janet Yellen ve Ben Bernanke gibi veriler doğrultusunda hareket edeceğini sözlerine ekledi.
Janet Yellen - 05.02.2018
Fed'in Yeni Başkanı Powell, Görevine Başladı
WASHINGTON (AA) – ABD Merkez Bankasının (Fed) yeni Başkanı Jerome Powell, görevine resmi olarak başladı. Fed'den yapılan yazılı açıklamada, Powell'ın bankanın Washington'daki merkezinde düzenlenen yemin töreniyle başkanlık görevini devraldığı bildirildi. Yemin törenini, ABD Başkanı Donald Trump'ın atadığı ilk Fed üyesi olan Randal Quarles'in yönettiği kaydedilen açıklamada, Powell'ın 4 yıllık görev süresinin bugün itibarıyla başladığı ifade edildi. Fed'in 16. Başkanı olan 65 yaşındaki Powell, yaptığı yazılı açıklamada, "Amerikalılara hizmet etme imkanına sahip olmaktan onur ve şeref duyuyorum" ifadelerini kullandı. Powell'ın görevi süresince 2012'den beri birlikte çalıştığı halefi Janet Yellen'in yolunu izleyerek kademeli para politikasını sürdürmesi bekleniyor.
Janet Yellen - 02.02.2018
Yellen, Brookings Enstitüsünde Çalışacak
ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'in, görevini tamamlamasının ardından ülkenin önde gelen düşünce kuruluşlarından Brookings Enstitüsünde görev alacağı bildirildi.
Janet Yellen - 31.01.2018
New York Borsası Yükselişle Açıldı
Fed Başkanı Janet Yellen'in gelecek ay görev süresinin tamamlanmasından önce gerçekleşen son Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısından faiz artırım kararının çıkması beklenmiyor.
Janet Yellen - 31.01.2018
Küresel Piyasalar Fed Kararlarına Odaklandı
ABD'de dün pay piyasalarında satış baskılarının etkisini artırması ile yüzde 1'i aşan düşüşler görüldü. Bugünkü FOMC kararları öncesinde ABD 10 yıllık tahvil faizleri yüzde 2,7349 ile Nisan 2014'ten bu yana en yüksek seviyesine çıkarken, dolar endeksi 89,0-89,6 dar bandındaki dalgalı seyrini devam ettirdi. Dün Dow Jones endeksi yüzde 1,37, S&P 500 endeksi yüzde 1,09 ve Nasdaq endeksi de yüzde 0,86 değer kaybetti. Analistler, dün başlayan ve kararları bugün açıklanacak, Janet Yellen'ın başkanlığındaki son FOMC toplantısından faiz değişikliği beklemiyor.
Janet Yellen - 24.01.2018
Küresel Piyasalar İmalat Sanayi Verilerine Odaklandı
ABD Senatosu, dün Başkan Donald Trump'ın ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanlığına aday gösterdiği Jerome Powell'ı onayladı. Fed'in yeni başkanı olmaya hak kazanan Powell'ın, yemin ettikten sonra mevcut Fed Başkanı Janet Yellen'in yerini alması bekleniyor.
Janet Yellen - 18.01.2018
Fed Başkanı Adayı Powell'a, Senato Bankacılık Komitesinden İkinci Kez Onay
Bankaya 1978'den sonra başkan olan Paul Volcker, Alan Greenspan, Ben Bernanke ve Janet Yellen'ın ekonomi alanında doktora dereceleri bulunuyordu.
Janet Yellen - 19.12.2017
Finansal Piyasalarda 2017 Böyle Geçti
TCMB, Türk lirası depoları karşılığı döviz depoları piyasasının açılmasına karar verdi. 18 Ocak Fed Başkanı Janet Yellen, politika faizini 2019'un sonuna kadar yılda birkaç kez artırmayı öngördüklerini söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Janet Yellen Haberleri | Janet Yellen Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Janet Yellen haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Janet Yellen kimdir, hayatı ve biyografisi. BIST100 yüzde 0.53 yükseldi, dolar 7.45 lirada.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.4.2021 12:49:30. #1.15#

title