JANET YELLEN HABERLERİ

Janet Yellen haber, Janet Yellen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Janet Yellen - 16.03.2021
Avrupa veri öncesi yüksek açıldı
Borsalarda yatırımcılar ayrıca, Birleşik Krallık Maliye Bakanı Rishi Sunak ve ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'in, iki ülkenin gelecekteki olası işbirliklerine ilişkin görüşmelerini de yakından izledi.
Janet Yellen - 09.03.2021
Janet Yellen - 09.03.2021
PİYASALAR-BIST100 yüzde 0.77 artışla başladı, dolar 7.71 lirada
TSKB'nin günlük bülteninde, küresel piyasalarda risk iştahının Pazartesi günü karışık geliştiğine işaret edilerek, şöyle denildi: "Az sayıdaki makroekonomik veri akışı dünya ekonomisindeki toparlanmanın yeni yılın başında da sürdüğüne işaret ederken, riskli varlıklarda karışık bir görünüm hakimdi. Basına bir açıklamada bulunan ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, 1,9 trilyon dolarlık mali destek paketinin enflasyona neden olacak kadar büyük olmadığını düşündüğünü söyledi.
Janet Yellen - 09.03.2021
Brent petrolün varili 68,38 dolar
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen dün yaptığı açıklamada, destek paketinin ülke ekonomisinin canlanması için yeterli kaynak sağlayacağını, gelecek yıl tam istihdama dönülmesine yardımcı olacağını söyledi.
Janet Yellen - 09.03.2021
Küresel piyasada izlenen karışık seyir
Öte yandan, dün ABD Hazine Bakanı Janet Yellen gerçekleştirdiği bir röportajda, enflasyon ile ilgili soruları yanıtladı.
Janet Yellen - 09.03.2021
New York borsası karışık seyirle kapandı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, MSNBC'ye verdiği röportajda, ekonomik destek paketinin enflasyona neden olmayacağını savundu.
Janet Yellen - 08.03.2021
ABD Hazine Bakanı Yellen, Kovid-19 kaynaklı krizin kadınlar üzerindeki etkisinin trajik olduğunu söyledi
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının neden olduğu krizin kadınlar üzerindeki etkisinin "trajik" olduğunu belirterek, iş gücü piyasası koşullarının iyileştirilmesi için çağrıda bulundu.
Janet Yellen - 08.03.2021
Son dakika haberi | ABD Hazine Bakanı Yellen, ekonomik destek paketinin enflasyona neden olmayacağını savundu
Son dakika ekonomi haberi... ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkilerine yönelik 1,9 trilyon dolarlık ekonomik destek paketinin enflasyonda hızlı artışa neden olacağına ilişkin endişeleri reddetti.
Janet Yellen - 02.03.2021
IMF Başkanı Georgieva: "G20'den yeni özel çekme hakkı tahsisi üzerinde çalışmak için devam sinyali aldık"
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen da G20 toplantısı öncesinde kaleme aldığı mektupta, "IMF'ye yeni SDR tahsis edilmesi, düşük gelirli ülkelerin çok ihtiyaç duyduğu sağlık ve ekonomik toparlanma çabalarını kolaylaştırmak için likiditeyi artırabilir.
Janet Yellen - 28.02.2021
ABD/Yellen: $1.9 trilyonluk paketin geçişini alkışlıyorum
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD Temsilciler Meclisi'nin, Başkan Joe Biden'ın 1.9 trilyon dolarlık Covid-19 yardım paketini onaylamasını alkışlayarak karşıladığını vurguladı.
Janet Yellen - 25.02.2021
ABD Hazine Bakanı Yellen: "Aşılama küresel ekonomiye sağlanabilecek en güçlü teşvik"
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını kontrol altına almanın güçlü bir ekonomik toparlanma için önemli olduğunu belirterek, hızlı ve gerçekten küresel bir aşılama programının ekonomiye sağlanabilecek en güçlü teşvik olduğunu ifade etti.
Janet Yellen - 25.02.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, salgını kontrol altına almanın güçlü bir ekonomik toparlanma için önemli olduğunu belirterek, hızlı ve gerçekten küresel bir aşılama programının ekonomiye sağlanabilecek en güçlü teşvik olduğunu ifade etti.
Janet Yellen - 25.02.2021
Analistlerden borsa yatırımcılarına "temkinli olunmalı" uyarısı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde'ın sürece dair izlemede olduklarını bildirdiğini aktaran Paksoy, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın son konuşmasının enflasyon beklentileri dışında çok fazla detay içermese de, Fed'in mart ayı toplantısının şimdiden çok önemli hale geldiğini ifade etti.
Janet Yellen - 24.02.2021
Analistlerden kripto paralar için yatırımcılara "temkinli ve mesafeli" olunması uyarısı
"Oldukça spekülatif bir varlık" Dijital para fiyatlarındaki sert dalgalanmalar, küresel çapta birçok kurum ve kuruluşun yanı sıra ekonomi yetkililerinin de dikkatini çekti. Yatırımcıların mağdur olmaması için çağrıda bulunan yetkililere, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde de katıldı.
Janet Yellen - 24.02.2021
Fed / Powell: ABD'nin dijital parada ilk olması gerekmiyor
The New York Times'a konuşan ABD Hazine Bakanı Janet Yellen da, ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin, dijital doların finansal kapasitesinin araştırılmasına ilişkin araştırmaları desteklediğini söyledi.
Janet Yellen - 22.02.2021
New York borsası düşüşle açıldı
Ayrıca, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, The New York Times tarafından düzenlenen bir video konferans etkinliğinde bugün yaptığı açıklamada, düşük faiz ortamı nedeniyle daha fazla mali alanın olduğunu ve bunun kullanılmasının düşünülmesi gerektiğini söyledi.
Janet Yellen - 22.02.2021
Küresel piyasalar, ABD'nin destek paketi ve Powell'ın sunumuna odaklandı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, geçen hafta yaptığı açıklamada ekonomik destek paketinin geçirilmesinin önemini yineleyerek, "Gelecek birkaç hafta içinde bu paketin yasalaşmasında ilerleme görmeyi umuyoruz.
Janet Yellen - 20.02.2021
New York borsası karışık seyirle kapandı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın ekonomik destek paketine ilişkin açıklamalarının ardından cuma gününe yükselişle başlayan endeksler, gün içerisinde karışık bir seyir izledi.
Janet Yellen - 19.02.2021
Avrupa borsaları yükselişle kapandı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın ekonomik destek paketine ilişkin dün yaptığı açıklamaların ardından Avrupa'da da endeksler pozitif bir seyir izledi.
Janet Yellen - 19.02.2021
Son dakika haber | New York borsası yükselişle açıldı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın ekonomik destek paketine ilişkin dün yaptığı açıklamaların ardından endeksler pozitif bir seyir izledi.
Janet Yellen - 19.02.2021
Yellen: ABD kripto para piyasalarını düzenlemeyi planlıyor
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD hükümetinin, düzenleyici sorumluluklara uyduklarından emin olmak için kripto para piyasa kuruluşlarına ilişkin düzenleme yapabileceğini söyledi.
Janet Yellen - 19.02.2021
VİOP'ta endeks kontratı güne yükselişle başladı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında vaka artış hızı yavaşlasa da mutasyon riski ve ekonomilerin toparlanmasına yönelik endişeler nedeniyle liderlerin vereceği mesajların önemine dikkati çeken analistler, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'in ABD'deki teşvik paketine yönelik olumlu açıklamalarının piyasalardaki aşağı yönlü hareketleri kısıtladığını bildirdi.
Janet Yellen - 19.02.2021
Küresel piyasalar, yoğun haber ve veri gündemine odaklandı
Öte yandan bugüne kadar piyasaların yakıtı olarak dikkati çeken ABD'de hayata geçirilmesi planlanan ekonomik destek paketi ile ilgili dün akşam bir değerlendirme yapan ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Kovid-19 salgınının olumsuz etkilerine yönelik büyük bir ekonomik destek paketinin geçirilmesinin önemli olduğunu belirterek, "Önümüzdeki birkaç hafta içinde bu paketin yasalaşmasında ilerleme görmeyi umuyoruz.
Janet Yellen - 19.02.2021
BIST100 yüzde 0.33 artışla başladı, dolar 6.99 lirada
TSKB'nin günlük bülteninde, küresel piyasalarda risk iştahındaki kırılgan gelişmenin sürdüğü vurgulanarak, şöyle denildi: "Gelişmiş ekonomilerde açıklanan makroekonomik veriler karışık bir görünüm sunarken, riskli varlıklar satış baskısı altında kalmaya devam ediyor. ABD'de inşaat izinleri beklentilerden güçlü gelse de konut başlangıçları ve 13 Şubat'ta biten haftanın işsizlik maaşı başvuruları zayıf bir tablo ortaya koydu.  "ABD'deki mali paket konusunda henüz bir ilerleme kaydedilemezken, Hazine Bakanı Janet Yellen büyük bir mali destek paketine olan ihtiyacın sürdüğünü hatırlattı.
Janet Yellen - 19.02.2021
Son dakika ekonomi: ABD Hazine Bakanı Yellen'dan "ekonomik destek paketi" açıklaması Açıklaması
Edinilen son dakika gelişmesine göre ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının olumsuz etkilerine yönelik büyük bir ekonomik destek paketinin geçirilmesinin önemli olduğunu belirterek, "Önümüzdeki birkaç hafta içinde bu paketin yasalaşmasında ilerleme görmeyi umuyoruz.
Janet Yellen - 17.02.2021
ABD ekonomik toparlanmada AB ile işbirliği amaçlıyor
ABD Hazine Bakanlığı, Hazine Bakanı Janet Yellen'ın, Avrupa Birliği'ne (AB) küresel ekonomik toparlanma sürecinde işbirliği yapmak istediklerini duyurdu.
Janet Yellen - 17.02.2021
ABD Hazine Bakanı Yellen, ECB Başkanı Lagarde ile büyüme ve istihdamı teşvik edecek politika araçlarını görüştü
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde ile büyüme ve istihdamı teşvik edecek politika araçlarını görüştü.
Janet Yellen - 15.02.2021
BIST100 yüzde 0.82 artışla başladı, dolar 7.01 lirada
Küresel piyasalarda risk iştahının artmasıyla, tüm para birimleri karşısında gerileyen doların iç piyasadaki düşüşü de sürüyor.  ALB Forex'in günlük bülteninde, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın güçlü ve kalıcı bir toparlanmayı teşvik etmek için daha fazla mali destek sağlama gereğine dikkat çektiği ve G7'deki hazine bakanlarına da "Şimdi büyümenin tam zamanı" dediğine işaret edilerek, "ABD Merkez Bankası (Fed), bu yıl yapılacak stres testlerinde bankaların, işsizliğin yüzde 10'un üzerine çıktığı, ekonomik büyümenin yüzde 4.
Janet Yellen - 13.02.2021
Son dakika: New York borsası yükselişle kapandı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen da G7 maliye bakanları ve merkez bankası başkanları toplantısında yaptığı konuşmada, sağlam ve kalıcı bir ekonomik toparlanma için daha fazla mali destek sağlanmasının önemini vurguladı.
Janet Yellen - 12.02.2021
Son dakika! İngiltere'den G-7 ülkelerine ekonomik karar verme süreçlerinde çevresel öncelikleri dikkate alma çağrısı
Toplantının ardından ABD Hazine Bakanlığından yapılan açıklamaya göre ise ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Joe Biden yönetiminin küresel sorunların çözümünde uluslararası ilişkilerini derinleştirmeye ve ittifaklarını güçlendirmeye yüksek öncelik verdiğini söyledi.
Janet Yellen - 11.02.2021
Son dakika haber | ABD Hazine Bakanı Yellen: "Kripto paralar ve sanal varlıkların kötüye kullanımı büyüyen bir sorun"
Bir son dakika haberine göre ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto paralar ve sanal varlıkların kötüye kullanımının büyüyen bir sorun olduğunu belirterek, "sorumlu inovasyona" ihtiyaç olduğunu ifade etti.
Janet Yellen - 10.02.2021
New York borsası karışık seyirle kapandı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın yanı sıra toplantıya JPMorgan Chase, Walmart, Gap ve Lowe's'un yöneticileri katıldı.
Janet Yellen - 10.02.2021
ABD Başkanı Joe Biden iş insanlarıyla ekonomik kurtarma paketini görüştü
Beyaz Saray'daki Oval Ofis'te gerçekleşen görüşmeye, ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris ve ABD Hazine Bakanı Janet Yellen da katıldı.
Janet Yellen - 09.02.2021
New York borsası düşüşle açıldı
ABD Başkanı Joe Biden, ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris ve ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın söz konusu pakete ilişkin bugün iş insanları ile görüşmesi bekleniyor.
Janet Yellen - 09.02.2021
Brent petrol 60 doların üzerinde
Troy Kıymetli Madenler'in günlük bülteninde, altının yeni haftaya güçlü başladığı belirtilerek, şöyle denildi: "Altın yeni haftaya 1814 dolar/ons seviyesinden başladıktan sonra toparlanma gayesinde hareket ettiği bir seansı geride bıraktı. Altın, geçtiğimiz hafta 1800 dolar/onsun aşağısını test etmesinin ardından yeni haftaya yükseliş arzusuyla başladı. ABD 10 yıllık tahvil getirisinin 11 ayın ardından 1,20 seviyesini kaydetmesine rağmen altın, pozitifliğini bozmadan alıcılı seyrederken yükselişini önemli ölçüde enflasyon beklentilerindeki yukarı ivmeye borçlu olduğunu gözlemledik. Bu yükseliş desteğini, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın yardım paketinin senatodan geçirilmesinin istihdam piyasasının toparlanması açısından önemli olmasını savunmasından aldı.
Janet Yellen - 09.02.2021
KÜRESEL PİYASALAR-Endeksler Avrupa'da yatay, Asya'da artıda
Almanya'da açıklanan verilere göre, ülkenin dış ticaret fazlası 2020'de yıllık bazda yüzde 7.1 düştü ğü borsalarda yatırımcılar, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başekonomisti Philip Lane'in, ekonomiye ilişkin son durumun değerlendirmesini yapacağı konuşmasına odaklandı.  ABD'de, Hazine Bakanı Janet Yellen'ın konuşmasının ardından yeni rekor düzeylerde kapanan borsaları izleyen Asya-Pasifik bölgesindeki borsalar da artıda işlem görüyor.
Janet Yellen - 09.02.2021
Brent petrol 61 doları da aştı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1.
Janet Yellen - 09.02.2021
Küresel piyasalar pozitif seyrini koruyor
ABD'de ekonomik destek paketine ilişkin beklentiler ve Kovid-19 vaka artış hızının gerilemesi ile pay piyasaları rekorlara devam etti. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın, önceki gün katıldığı bir televizyon programında, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1,9 trilyon dolarlık kurtarma paketinin kabul edilmesi için Kongre'ye çağrıda bulunarak "Bu paket geçirilirse gelecek yıl tam istihdama dönebileceğimizi umuyorum.
Janet Yellen - 09.02.2021
Son dakika haber! New York borsası yükselişle kapandı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, pazar günü katıldığı bir televizyon programında, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1,9 trilyon dolarlık kurtarma paketinin kabul edilmesi için Kongre'ye çağrıda bulundu.
Janet Yellen - 08.02.2021
Son dakika haberi... New York borsası yükselişle açıldı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, pazar günü katıldığı bir televizyon programında, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1,9 trilyon dolarlık kurtarma paketinin kabul edilmesi için Kongre'ye çağrıda bulundu.
Janet Yellen - 08.02.2021
Brent petrol 60 doların üzerinde
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1.
Janet Yellen - 08.02.2021
Yellen: Yardım paketi geçerse ABD 2022'de tam istihdama döner
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1.9 trilyon dolarlık yardım paketinin Kongre'den geçmesi durumunda, ABD'de halen "derin bir çukurda" diye nitelendirdiği istihdam piyasasının toparlanacağını ve 2022 yılında tam istihdama dönüleleceğini vurguladı.
Janet Yellen - 05.02.2021
Son dakika haberleri! Küresel piyasalar ABD'nin istihdam raporuna odaklandı
Son haftalarda bazı hisse fiyatlarında görülen aşırı oynaklığa ilişkin endişeler, GameStop hisselerinin dün de yüzde 42'nin üzerinde değer kaybetmesi ile yatışsa da yatırım şirketleri ve bireysel yatırımcıları karşı karşıya getiren konu gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Dün akşam ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, piyasalarda özellikle bazı hisse senedi fiyatlarında yaşanan oynaklığı değerlendirmek üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ABD Merkez Bankası (Fed), New York Fed ile ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) başkanlarıyla bir araya geldi.
Janet Yellen - 05.02.2021
Son dakika haber: ABD Hazine Bakanlığı: Yüksek oynaklık sırasında piyasa altyapısı dayanıklıydı
Hazine Bakanlığından yapılan açıklamada, Bakan Janet Yellen'ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ABD Merkez Bankası (Fed), New York Fed ile ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonunun (CFTC) başkanlarıyla son dönemde piyasalardaki oynaklığı değerlendirmek üzere toplantı düzenlediği kaydedildi.
Janet Yellen - 05.02.2021
New York borsası yükselişle kapandı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, son dönemde piyasalarda yaşanan oynaklığı değerlendirmek üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ABD Merkez Bankası (Fed), New York Fed ile ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) başkanlarıyla bir araya geldi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Janet Yellen Haberleri | Janet Yellen Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Janet Yellen haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Janet Yellen kimdir, hayatı ve biyografisi. New York borsası düşüşle açıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.4.2021 18:16:07. #1.15#

title