Sahte Paraları Piyasaya Sürecek 3 Kişi , Çatıda Paraları Yok Etmeye Çalışırken Yakalandı

Sahte Paraları Piyasaya Sürecek 3 Kişi , Çatıda Paraları Yok Etmeye Çalışırken Yakalandı

İstanbul'da sahte para basarak vatandaşı dolandırmaya çalışan 3 kişi düzenlenen operasyonla yakalandı. Üzerlerinden 332 bin TL ve 2 bin 300 dolar çıktı.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, sahte para basarak vatandaşı dolandırmaya çalışan 3 kişiyi düzenlediği operasyonla yakaladı. Operasyonlarda piyasaya sürülmek üzere hazır bekletilen yaklaşık 400 bin TL ele geçirilirken, jandarmanın şok baskınları kameralara da yansıdı. Zanlının jandarmaya yakalanmamak için sahte paraları evin çatısına attığı görüldü.

SAHTE PARAYI PİYASAYA SÜRECEKLERDİ

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, piyasaya yüklü miktarda sahte para sürme hazırlığında bulunan "Bitlisli Y" lakaplı M.A.'nın Bağcılar'daki evine şok bir operasyon düzenledi. M.A.'nın kaçması için zaman kazanmaya çalışan aile, Jandarma ekiplerini konuşarak oyalamaya çalıştı. Bu esnada, balkondan kaçmaya çalışan M.A. kıskıvrak yakalandı. Yakalanan şüphelinin üzerinden sahte 20 TL'ler çıktı.

JANDARMA ÇATIDAKİ POŞETİ FARK ETTİ

Paranın geri kalanını aramaya başlayan Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerinin dikkatini, yan binanın çatısındaki bir poşet çekti. Ekiplerin çatıdan indirdiği poşetin içerisinden; piyasaya sürülmeye hazır halde ve değeri yaklaşık 71.000 TL olan 3 bin 533 adet sahte 20 TL'lik banknotlar çıktı. Sahtecilikten tutuklanarak cezaevine gönderilen şahsın, 20 TL'leri vatandaş tarafından dikkatle incelenmeden kullanıldığı için tercih ettiği ortaya çıktı.

332 BİN TL VE 2 BİN 300 DOLAR BULUNDU

Jandarma ekipleri Bağcılar ve Fatih ilçelerinde de zahte para operasyonu düzenledi. İki adrese yapılan eş zamanlı baskınlarda piyasaya sürülmek üzere olan 332 bin 610 TL ve 2 bin 300 ABD Doları değerinde toplam 4 bin 328 adet sahte para ele geçirildi.

Fatihte ikamet eden K.K. isimli şahsın kız arkadaşının evinde muhafaza ettiği sahte paraları yüzde 10 komisyon karşılığında İstanbul ve çeşitli illerden irtibat kurduğu şahıslara sattığı, yakalanmamak veya takip edilmeyi engellemek için trafiğin yoğun olduğu zamanlarda motosiklet kullanarak sahte paraları dağıttığı belirlendi.

Şüpheli M.A., N.U. ve K.K. isimli kişi çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: İHA