Jandarmadan Fuhuş Operasyonu
Haberler » Güncel » Haber

Jandarmadan Fuhuş Operasyonu

Fuhuş Yapanlar Evde, Yaptıran Tünelde Yakalandı.

Jandarmadan Fuhuş Operasyonu

Arnavutköy'de, vatandaşların şikayetiyle başlatılan fuhuş operasyonunda, yabancı uyruklu kadınların da aralarında bulunduğu 11 kişi gözaltına alındı. Fuhuş yaptırdığı iddia edilen zanlının, evinin altına kazdığı tünelde yakalandığı belirtildi.

İstanbul'daki fuhuş ve uyuşturucu operasyonu öncesinde jandarma komutanlığı birimlerine ulaşan ihbar ve şikayet başvurularında bazı kadınların zorla fuhuş yaptırıldığı, pasaportlarının ellerinden alındığı ve borçlandırılarak çalıştırıldıkları ileri sürüldü.

Soruşturma başlatan jandarma ekipleri, daha önce aynı bölgede yaşanan bazı fuhuş ve yaralama olaylarından da yola çıkarak soruşturmasını genişletti. Elde edilen bilgilere göre Doğu bloku ülkelerinden Türkiye'ye yüksek maaşlı işlerde çalışma vaadiyle getirilen yabancı uyruklu kadınların zorla fuhuş yaptırıldıkları belirlendi. Kadınların Arnavutköy, Avcılar ve Küçükçekmece'deki bazı otel ve pansiyonlara yerleştirildikleri tespit edildi.

Jandarmanın tespitlerine göre 2008 yılında yaşanan iki ayrı yaralama olayının da takip edilen kişilerle ilgili olduğu tespit edildi. Harekete geçen jandarma ekipleri, Arnavutköy'de 7 ev ve 3 pansiyonda, Küçükçekmece ve Avcılar'da da 3 adrese operasyon yaptı. Akşam saat 21.00 sıralarında başlayan operasyonda H.T ile E.T'nin aralarında bulunduğu 11 şüpheliyi gözaltına alan ekipler, 2 adet ruhsatsız tabanca, 12 adet mermi, bir kuru sıkı tabanca, 420 gram gram esrar, 150 gram tütünle karışık esrar, yabancı uyruklu kadınlara ait 5 pasaport, 33 bin 160 TL, 9 bin 235 ABD Doları ve 6 adet dekont ele geçirildi.

Arnavutköy'de şebekenin önde gelen isimlerinden E.T'nin evinin alt kısmındaki tünelde yakalandığı belirtildi. Tünelin olası bir baskın durumunda kaçmak için hazırlandığı kaydedildi. Tünelde yapılan incelemede iki ayrı yönü bulunan tünelin birinin denize doğru diğerinin farklı bir yöne doğru kazıldığı tespit edildi.

Jandarmada sorgulanan şüphelilerden 7 yabancı uyruklu kadın, Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden H.T ve E.T. ile birlikte M.T ve C.U tutuklanarak cezaevine gönderildi.