Jandarmadan Fuhuş Çetesine Darbe

Jandarmadan Fuhuş Çetesine Darbe

Hatay İl Jandarma Komutanlığı Ekiplerince Fuhuş Çetesine Yönelik İstanbul ve Hatay'da Gerçekleştirilen Eş Zamanlı Operasyonlarda, Aralarında Yabancı Uyruklu Kadınların da Bulunduğu 23 Kişi Gözaltına Alındı.

Jandarmadan Fuhuş Çetesine Darbe

Hatay İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince fuhuş çetesine yönelik İstanbul ve Hatay'da gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda, aralarında yabancı uyruklu kadınların da bulunduğu 23 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Hatay İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, İstanbul ile Hatay'ın İskenderun ve Belen ilçelerinde eş zamanlı operasyonlar düzenledi. Liderliğini "Tuğçe" kod adlı S.E. ile M.B. adlı kişilerin yaptığı organize fuhuş çetesi elemanları yakalanarak gözaltına alındı. Operasyon kapsamında; İstanbul'da 2 yabancı uyruklu kadın ile 1 Türk erkek, Hatay'da da 9'u yabancı uyruklu 10 kadın ile 10 erkek gözaltına alındı.

Operasyonlarda; bir miktar esrar, cinsel gücü artırıcı hap, 2 tabanca, 3 pompalı tüfek, 1 bilgisayar, çok sayıda cep telefonu, 6 lüks otomobil ile 1 motosiklet ele geçirildi. Operasyon kapsamında 3 kişinin arandığı, tahkikatın sürdürüldüğü bildirildi.

(AS-MT-ÖK-Y)