Jandarma'dan Kaçakçılık Operasyonu

Jandarma'dan Kaçakçılık Operasyonu

Adana İl Jandarma Komutanlığı, Akdeniz kıyı şeridinde akaryakıt, mülteci, insan kaçakçılığı ile yasak avlanmaya karşı yürütülen önleyici çalışmalara devam ediyor.

Jandarma'dan Kaçakçılık Operasyonu

2013'ta başta Kaçakçılık ve Kara Avcılığı Kanununa muhalefet olayları başta olmak üzere bölgede 48 olaya müdahale edildi. Söz konusu olaylarda 54 zanlıya kanuni işlem yapıldı.

Yasadışı faaliyetler yönünden hassas olan Karataş ilçesi sahilindeki faaliyetler İl Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri ortaklaşa düzenleniyor. Bot Komutanlığı'na bağlı zodyaklarla alanın ihbarlar anında değerlendiriliyor. Timler, Karataş'ın Tuzla Beldesi civarındaki Seyhan Nehri'nde şüpheli tekne gibi deniz araçları üzerinde müşterek uygulama yapıyor.

İl Jandarma Komutanlığı'nda yapılan açıklamada, uluslararası gelişmelere bağlı hareketlenen Akdeniz sahil şeridinin güvenliği sağlanması yönündeki ortak çalışmaların karadan ve denizden süreceği bildirdi. Açıklamaya göre, Adana sahil şeridinin güvenliğine dönük olarak keşif ve gözetleme unsurları ile devriye ekipleri ile istihbarı çalışmalara ağırlık verilecek.