Jaguarlı Çeteye Gözaltı

Jaguarlı Çeteye Gözaltı

Bursa'da Gerçekleştirilen Çete Operasyonunda 15 Kişi Gözaltına Alındı. Operasyonda 1999 Yılında Bülent Ersoy'un Eski Eşi Cem Adler'i İzmir Karşıyaka'da Sol Bacağından Tabancayla Yaralayan ve Kendisine Borcu Olanları Beyzball Sopasıyla Dövdüğü Belirlenen Çete Elebaşısı 44 Yaşındaki Sadettin Pasha da Ele Geçirildi.

Jaguarlı Çeteye Gözaltı

Bursa'da gerçekleştirilen çete operasyonunda 15 kişi gözaltına alındı. Operasyonda 1999 yılında Bülent Ersoy'un eski eşi Cem Adler'i İzmir Karşıyaka'da sol bacağından tabancayla yaralayan ve kendisine borcu olanları beyzball sopasıyla dövdüğü belirlenen çete elebaşısı 44 yaşındaki Sadettin Pasha da ele geçirildi. Pasha'nın Jaguar marka otomobil kullanması nedeniyle 'Jaguar' adı verilen operasyonda gözaltı sayısının artabileceği kaydedildi.

Bir ihbarı değerlendiren polis, Bursa kent merkezinde çek senet tahsilatı yaptığı belirlenen, 'adam yaralama' ve 'çete kurmak' gibi suçlardan sabıkası bulunan 'Erzurumlu Arap Sado' lakaplı Sadettin Pasha'yı, 4 ay önce izlemeye aldı. Pasha'nın, merkez Osmangazi İlçesi sınırlarındaki Uluyol Caddesi'nde bir yıkama yağlama servisi işlettiğini de belirleyen polis, savcılıktan alınan izinle ev ve işyerine eş zamanlı baskın düzenledi. Baskında Pasha ile birlikte biri kadın 14 adamı da gözaltına alındı.

Yıkama yağlama servisinde inceleme yapan polis, Sadettin Pasha'nın işyerinin yan tarafına gizli bir oda yaptırdığını ve burada kendisine borcu olanları beyzball sopasıyla dövdüğü belirlendi. Baskında, beyzball sopası ile birlikte 6 tabanca, 2 pompalı tüfek ve çok sayıda bıçak da ele geçirildi. Soruşturma sürüyor.

Bülent CİVANOĞLU- Nail KAHRAMAN/BURSA, (DHA)