İzzet Baysal Sağlık Günleri Başladı

İzzet Baysal Sağlık Günleri Başladı

Bolu Belediyesi ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi (Aibü) İşbirliği ile Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri Tarafından 04-15 Şubat 2008 Tarihleri Arasında İzzet Baysal Sağlık Günleri Adı Altında Sağlık Taraması Yapılacak.

İzzet Baysal Sağlık Günleri Başladı

Bolu Belediyesi ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) işbirliği ile Tıp Fakültesi Öğretim üyeleri tarafından 04-15 Şubat 2008 tarihleri arasında İzzet Baysal Sağlık Günleri adı altında sağlık taraması yapılacak.

Vatandaşlardan hiçbir şekilde muayene ücreti talep edilmeyeceğini belirten Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, "Halkımız tarafından sağlık günleri yeterli oranda ilgi görür ve talep olursa, her yıl aynı uygulamayı yapacağız. İki hafta boyunca, her gün için ayrı bir branştan poliklinik hizmeti verilecek. Muayene esnasında herkese gerekli olan hemogram, sedim, açlık kan şekeri gibi tahliller yapılıp anında sonuç alınabilecek. Geniş kapsamlı tetkikler için ise kan alınıp sonuçlar öğleden sonra verilecek. Bunların dışında muayene esnasında gerekli görülen ileri tetkik, tahlil gibi işlemler için ilgili bölümlerle görüşülerek en uygun zamana randevular alınacak ve hastalara gerekli açıklamalar yapılacak. Muayene esnasında, o günkü ilgili branştan bir öğretim üyesi ve yeterli sayıda araştırma görevlisi, hemşire, memur ve hizmetliden oluşan ekip hazır bulunacak. Resmi işlemler için gerekli olan ekipman tamamlanarak poliklinikte hazır bulundurulacak" dedi.

(CG-AK)

05.02.2008 19:34 TSİ