İzvak Başkanı Ali Erten: Kulüplerle Yerel Yönetim Arasında Köprü Olacağız - Haberler
Haberi Paylaş

İzvak Başkanı Ali Erten: Kulüplerle Yerel Yönetim Arasında Köprü Olacağız

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
İzvak Başkanı Ali Erten: Kulüplerle Yerel Yönetim Arasında Köprü Olacağız

İzmir'de eski adıyla İzmirgücü Spor Vakfı, yeni adıyla İzmir Spor Kulüpleri Birliği ve Geliştirme Vakfı'nın (İZVAK) başkanlığına seçilen Ali Erten, kulüplerle yerel ve merkezi yönetim arasında köprü olacaklarını söyledi.

İzmir'de eski adıyla İzmirgücü Spor Vakfı, yeni adıyla İzmir Spor Kulüpleri Birliği ve Geliştirme Vakfı'nın (İZVAK) başkanlığına seçilen Ali Erten, kulüplerle yerel ve merkezi yönetim arasında köprü olacaklarını söyledi. Geçtiğimiz aylarda faaliyetlerine son verilmesi kararlaştırıldıktan sonra yeni bir yapılanmayla tekrar ayağa kalkan İZVAK'ta Erten, "Kulüplerden ihtiyaçları konusunda görüş alarak dosya haline getirerek gerek yerel yönetimler gerekse de merkezi yönetime sunacağız" dedi.

Karşıyaka'nın eski başkanlarından olan Erten, önceliği kente yapılacak yeni statlar konusunda çalışmaya vereceklerini anlatırken, stat sıkıntısının İzmir genelinde hissedildiğini söyledi. Erten, "Karşıyaka, Göztepe ve Alsancak Stadı biran önce hayata geçmeli. Başbakanımız Binali Yıldırım İzmirli. Statlar için kendisinin kararlılığının kente fayda sağlayacağına inanıyorum. Kulüpler artık sportif rekabetin dışında ortak çıkarlar için bir araya gelebilir" diye konuştu. - İzmir

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title