İzto'da Meslek Komiteleri Toplantısı

İzto'da Meslek Komiteleri Toplantısı

15.03.2007 19:24 | Son Güncelleme: 15.03.2007 19:24
İzto'da Meslek Komiteleri Toplantısı

İzmir Ticaret Odası (İzto) Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı'nda Konuşan İzto Başkanı Ekrem Demirtaş, Siyasetin Yeni Yüzlere İhtiyacı Olduğunu Belirterek, "Yeni Dönemde Milletvekili Sıralarında İşalemi ile Bütünleşen Yeni Yüzler Olsun İstiyoruz" Dedi. Demirtaş, Yaptırım Gücü Olan Kişileri Siyasi Arenada Görmek İstediklerini Belirtti.

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı'nda konuşan İZTO Başkanı Ekrem Demirtaş, siyasetin yeni yüzlere ihtiyacı olduğunu belirterek, “Yeni dönemde milletvekili sıralarında işalemi ile bütünleşen yeni yüzler olsun istiyoruz” dedi. Demirtaş, yaptırım gücü olan kişileri siyasi arenada görmek istediklerini belirtti.

İZTO Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı'nda konuşan Demirtaş, “Daha önce de söylediğimiz gibi İzmirli milletvekillerinin yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Ama bizler artık yaptırım gücü olan yeni yüzlerin milletvekili olmalarını istiyoruz. Büyük kitleleri temsil edenler gelsin. Yıllarca İzmiri temsil edip kendi çapının dışına çıkmayan, işalemi ile temas kurmayan siyasiler bir kenarda dursun. İş alemiyle bütünleşen yeni yüzler görmek istiyoruz. Bakanlık yapabilecek potansiyelde insanları görmek istiyoruz. O koltuklarda yıllarca oturmuş olanlar yine meclise girmek istiyor. Fakat bunun hangi ankete, veriye dayandırıldığı bilinmiyor” diye konuştu.

Demirtaş, yapılan anket çalışmalarında geçmişte siyasette görev yapmış bazı isimlerin yeniden sunulmaya çalışıldığına dikkat çekerek, asıl gündeme gelmesi gereken kişilerin ilk sıralarda yer alamadığını, geride bırakıldığına savundu.

Basında yer alan bazı anket çalışmalarına da değinen Demirtaş, bu çalışmaların hangi araştırmalara dayandırılarak yapıldığının bilinmediğini aktardı. Demirtaş, “Basınımıza da bu konuda büyük görev düşmektedir. Bu çalışmalar yönlendirmeden başka bir şey değildir” diye konuştu.

İZTO'nun bir Araştırma Merkezi kurduğunu belirten Demirtaş, bir bilim adamının başkanlığında 4 kişilik bir kadro oluşturulduklarını söyledi. Demirtaş merak edilen tüm konuların araştırmalarının bu merkezde yapılabileceğini belirterek, “Temel sosyal ve kültürel problemler hakkında geriye dönük olmak üzere araştırmalar yapılacaktır. Çalışmalarımız örnekleme metoduyla binlerce denekten veri alınarak gerçekleştirilecek. İlk araştırma sonuçları bir ay içinde gelir. Sadece siyasi ve kültürel eğilim değil mesleki konulardaki araştırmaları da içerecektir” dedi. Toplantıda İZTO Finans Danışmanı Halil Soydan Anadolu yaklaşımı, İZTO Genel Sekreteri Tunç Soyer ise EXPO konusunda komite ve meclis üyelerine bilgi verdi. EXPO sunumu üzerine konuşan İZTO Meclis Başkanı Necip Kalkan ise, İZTO'nun kurum olarak EXPO organizasyonunun İzmir'de yapılacağına inandığını belirterek, “İZTO'nun EXPO'nun peşinden bu kadar koşmasının sebebi, 2040-2050 yıllarının İzmir'ini İzmir halkına 2015 yılında yaşatabilmektir. Biz en büyük hedefimiz budur” dedi.

(EY-YK)

15.03.2007 19:15 TSİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İzto'da Meslek Komiteleri Toplantısı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.9.2020 03:39:06. #1.14#
title