İznik Ultra Maratonu Tarihi Kent Koşusu ile Sona Erdi

Bu yıl beşincisi düzenlenen İznik Ultra Maratonu’na Türkiye ve yurt dışından binlerce sporcu katılırken, 5 Kilometrelik “Tarihi Kent Koşusu”na ise 325 sporcu katıldı.

İznik Ultra Maratonu Tarihi Kent Koşusu ile Sona Erdi

Bu yıl beşincisi düzenlenen İznik Ultra Maratonu'na Türkiye ve yurt dışından binlerce sporcu katılırken, 5 Kilometrelik "Tarihi Kent Koşusu"na ise 325 sporcu katıldı.


İznik Ultra Maraton yarışları tamamlandı. 15-17 Nisan arasında 5. kez düzenlenen yarışa 22 ülkeden binlerce sporcu katıldı. Sporcular, 136, 85, 50 ve 15 km'lik parkurları koşarken, etkinlik sonunda 5 km'lik "Tarihi Kent Koşusu" ile son buldu.


İznik Ultra Maratonun'undaki yarışlarda 136 kilometrelik koşuda şampiyonluğu 17 saat 10 dakika 9 saniye ile 3 Nolu göğüs numarası ile Aykut Çelikbaş elde ederken, 29 nolu göğüs numarası ile Mehmet Arslan 17 saat 30 dakika 38 saniye ile ikinci, 1 nolu göğüs numarası ile Faruk Kar 17 saat 48 dakika 42 saniye ile üçüncü oldu.


5 Kilometrelik "Tarihi Kent Koşusu"nda 2014 göğüs numarası ile Kamil İnak birinci, 2272 göğüs numarası ile Eren Beki İkinci, 2204 göğüs numarası ile Selim Öz üçüncü oldu. Bayanlarda ise 2177 nolu göğüs numarası ile Dilara Demir birinci, 2006 nolu göğüs numarası ile Serpil Semercioğlu İkinci, 2003 nolu göğüs numarası ile İnci Döndas üçüncü oldu.


İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, ödül töreninde yaptığı konuşmada, "2017 yılında İznik Ultra Maratonu'nun 5 kilometrelik "Tarihi Kent Koşusu"nu iki sur arasında gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim. İznik'te koşan herkes, Roma, Bizans, Selçuklu, Osmanlı eserlerini görerek ve dokunarak koşacak. Bu ruhu içinde yaşayacaklar. Herkese katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.


Beş yıl boyunca İznik Ultra Maratonu'na katılanlara organizasyon sahibi Caner Odabaşoğlu tarafından İznik çini plaketi verildi. Ayrıca destek veren resmi kurumlara da İznik Çini plaketi takdim edildi. - BURSA

Kaynak: İHA