İznik'te Açılış Günü

İznik'te Açılış Günü

AK Parti Grup Başkan Vekili Faruk Çelik, İznik'te Kapalı Spor Salonu, Atatürk Caddesi, Çevre Yolu ve Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nun Açılışına Katıldı.

İznik'te Açılış Günü

AK Parti Grup Başkan Vekili Faruk Çelik, İznik'te Kapalı Spor Salonu, Atatürk Caddesi, Çevre Yolu ve Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nun açılışına katıldı.

Açılışlar öncesi belediye bahçesi önünde halka seslenen Çelik, "Bugün burada AK Parti iktidarında yapılan dört yeni hizmeti açacağız. İlki 1.5 trilyon harcanarak yapılan ve ilçedeki eğitim öğretimin yükünü hafifleten Cumhuriyet İlköğretim Okulu. Her bir sınıfını 30 mevcutlu hale getirerek özel okulları andırmakta. Bursa'da ise 4.5 yıl içerisinde 60-70 mevcutlu sınıflarımızı 40'a çekmeyi başardık. Kimileri konuştu, ama başaramadı. Biz yapmaktan yanaydık ve yaptık. 4 milyon YTL harcayarak 1972'lerden beri sorun olan Çevre Yolu'nu hizmete soktuk. Türkiye'de bir benzeri daha olmayan modern Adliye Sarayı'nı 2 trilyon harcayarak İznik'te inşa ettik. Üniversite dendi, belediye başkanımız arsa tahsis etti. Kaymakamımızla birlikte halk bir bütün oldu. Biz de devreye girerek yandaşçılardan değil, halktan yana düşüncesiyle İznik Meslek Yüksek Okulu'nun bitirilmesi için kalan 600 bin YTL'yi temin edip meseleyi hallettik. İlçenin tarihi dokusunu yeniden ayağa kaldırmak için harekete geçtik ve bunu da başardık. Çok sayıda eserimiz restore edildi. İznik'e bugüne kadar 9-10 milyon YTL para akışı sağladık. Bunların hepsi 4.5 yıllık AK Parti döneminde oldu. Bu hizmetler sadece İznik'e yapılmadı, Türkiye'nin her yerinde yapıldı. Kimin oy verip vermediğiyle uğraşmadık. Her yere hizmet götürdük. Ay yıldızlı bağrağımızn altında yaşayan her Türk, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır" dedi.

"BECEREMEDİNİZ"

Marmara Bölge'sinde zeytin üretimi ile geçimini sağlayan çiftçinin bağlı olduğu Marmarabirlik'i tenkit eden Faruk Çelik, "AK Parti iktidara geldiğinde Marmarabirlik'in devlete olan 160 milyon YTL'sini silerek birliğin yükünü hafilettik. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, birliğe, 'Üreticiyi mağdur etmeyin. Senin görevin malı almak. İyi fiyata pazar bulup satmaktır' demesine rağmen, bunlar ne yaptı? Zeytin üreticisinin ürününe kota koydu. Sen asli işlerinle uğraşmıyorsun, kusura bakma. Sen birliğin başkanıysan o dertle dertleneceksin. Uyguladıkları politikayı seçime bahane edip şimdi de hükümeti şikayet ediyorlar. Bu işi yapamıyorsanız, çiftçi sizi almasını bilir" diye konuştu.

Faruk Çelik ve beraberindeki heyet, açılışların daha iyi bir noktadan görülebilmesi için 400 metre rakımlı Bayraklı Abdulvahap Tepesi'ne çıktı. Kuş bakışı İznik'e bakan partililer, daha sonra dört ayrı noktadan ateşlenen paraşütlü havai fişekle açılışı gerçekleştirdi. Açılış sonrası heyet muhtarları dinledi.

(HA-MŞ)

11.07.2007 18:45 TSİ

Kaynak: İHA