İznik Kardeş İlçe Gölcük'ü Ağırladı

İznik Kardeş İlçe Gölcük'ü Ağırladı

10.11.2014 12:03 | Son Güncelleme: 10.11.2014 12:03
İznik Kardeş İlçe Gölcük'ü Ağırladı

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın'ın daveti üzerine Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve Belediye Meclis üyeleri İznik'e çıkarma yaptı.


İznik Belediye Başkanı Osman Sargın'ın daveti üzerine Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve Belediye Meclis üyeleri İznik'e çıkarma yaptı.

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve Meclis Üyelerini İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hıştıroğlu, AK Parti İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersek, Belediye Meclis Üyeleri Öner Erim, Ahmet Yıldırım, İsmail Pencik, Dündar Koyutürk, İskender Şen ve İznik Kent Konseyi Genel Sekreteri Havva Çandar Hanım Eller Çarşısında karşılayarak ağırladı.

İznik Belediyesinin ilk Kardeş Belediyesi olan Gölcük Belediyesinin Kültür Gezisine Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, Gölcük Belediyesi Meclis Üyeleri ve eşlerinin yanı sıra Gölcük İznikliler Dernek Başkanı Hasan Basri Başbay ve yönetimi ile Gölcük basının katılımı ile gerçekleşti.
Belediye Başkanı Osman Sargın ve Belediye Meclis Üyeleri eşliğinde, Belediye Meclis Üyesi Öner Erim rehberliğinde ilçenin tarihi eserleri olan Yeşil Camii, Seyh Kutbettin, Eşrefzade Camii, Osmanlı'nın ilk tek kubbeli camisi Hacı Özbek ve Süleyman Paşa Medresesi, İznik Çini Fırınları Kazı alanı, İkinci Murat Hamamı, Ayasofya Camii, Abdulvahap tepesi, İstanbul Kapı ve 1. Murat Hamamını ziyaret edildi.

Belediye Başkanı Osman Sargın Günün anısına Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş'e İznik Çinisi Fincan takımı hediye ederken Mehmet Ellibeş ise Başkan Sargın'a Çerçeveli pano resim hediye etti. İznik Belediye Meclis Üyesi Ahmet Yıldırım ise Belediye Başkanı Ellibeş'e taşlanmış deriden namazlılık hediye etti.
Belediye Başkanı Osman Sargın yaptığı açıklama da"Öncelikle kardeş ilçemiz Gölcük Belediye Başkanı ve Belediye Meclis Üyelerini ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. İki Belediye arasında gerçekleştirilen dostane girişimler ve karşılıklı fikir alış verişleri ilçemizin tanıtımına önemli katkı sağlayacaktır. Bu İznik Gezisini ortaklaşa düzenleyen Gölcük Belediyesi ve Gölcük İznikliler Derneğine teşekkür ediyorum. İznik Tarihi ve doğası ile adeta cennet köşelerinden bir yer. Dört Medeniyete Başkentlik yapmış bir ilçedir. Süleyman Şah'ın, Osmangazi'nin ve en Önemlisi Eşrefoğlu Rumi'nin İznik'ine tüm Gölcüklü hemşerilerimizi davet ediyoruz" dedi.

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve Belediye Meclis Üyeleri Kardeş ilçemize yaptığımız Kültür Gezisinden çok memnun kaldıklarını belirterek, karşılık dostlukların artarak ve her alanda devam edeceğini belirttiler. Belediye Başkanı Osman Sargın Gölcük Belediye Meclisinde grubu bulunan AK Parti ve CHP Meclis üyelerine Çini takdim etti.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İznik Kardeş İlçe Gölcük'ü Ağırladı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 02:25:00. #1.14#
title