İzmit'te İnternet Üzerinden Banka Dolandıran 2 Kişi Yakalandı

İzmit'te İnternet Üzerinden Banka Dolandıran 2 Kişi Yakalandı

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü Ekipleri, İnternet Üzerinden Bankaları Dolandırarak Hesaplarına Para Geçiren 2 Şahsı Gözaltına Aldı.

İzmit'te İnternet Üzerinden Banka Dolandıran 2 Kişi Yakalandı

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, internet üzerinden bankaları dolandırarak hesaplarına para geçiren 2 şahsı gözaltına aldı.

Edinilen bilgiye göre, Dinçer U. isimli şahıs, İstanbul'da bilgisi olmadan hesabından bir başka hesaba havale yapılması üzerine Cumhuriyet Savcılığı'na başvurdu. Bunun üzerine Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü Bilişim Suçları Birimi hareke geçti. Şikayette bulunan şahsın hesabından havale yapılan hesaba ulaşan ekipler, şahsı yeni bir havalesi geldiğini söylerek bankaya çağırdı. Mehmet K. isimli şahıs, para çekmek için geldiği bankada gözaltına alındı.

Mehmet K, verdiği ifadesinde, parayı kendisinin çekmediğini, banka kartını bir arkadaşına verdiğini söyleyince, Mehmet K.'nın telefonla parayı çeken arkadaşıyla irtibat kurması sağlandı. Havalenin yapıldığı hesabın sahibi Mehmet K. ile parayı çeken Harun K. Demiryolu Caddesi üzerinde bir pastahanede buluştukları sırada ekipler baskın yaparak, Harun K.'yı gözaltına aldı. Şahısların interaktif bankacılık yöntemiyle girdikleri hesapları boşaltarak paraları kendi hesaplarına aktardığı iddia edildi. Her 2 şahıs bilişim yoluyla dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla adli makamlara sevk edildi.

(GA-MŞ-SN-SN-Y)