İzmit: Kocaeli'de Trafik Kazası: 4 Ölü

İzmit: Kocaeli'de Trafik Kazası: 4 Ölü

İzmit D-100 Karayolu'nda Meydana Gelen Trafik Kazasında Aynı Aileden 4 Kişi Hayatını Kaybetti.

İzmit: Kocaeli'de Trafik Kazası: 4 Ölü

İzmit D-100 Karayolu'nda meydana gelen trafik kazasında aynı aileden 4 kişi hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, Yozgat'tan döndüğü öğrenilen Faruk Yılmaz (36) idaresindeki 34 ZD 8370 plakalı otomobil, D-100 Karayolu ile TEM Otoyolu yol ayrımını geçtikten hemen sonra karar değiştirip D-100'den otoyola girmek için geri manevra yaptı ve arkadan gelen Sedat Balcıoğlu idaresindeki 41 LY 827 plakalı TIR büyük bir hızla bu araca çarptı. Çarpmanın şiddeti ile otomobil, TIR ve bariyer yol ayrım direği arasına sıkıştı. İçinde 5 kişinin bulunduğu otomobilin büyük bir bölümü TIR'ın altında kalırken, aracın üzerine dev tabela direği devrildi. Araçta sıkışan Faruk Yılmaz itfaiye ekipleri tarafından sıkıştığı yerden ağır yaralı olarak çıkartılırken, araç içinde kalan Faruk Yılmaz'ın eşi Münşat(35) çocukları Muammer (11), Medine (10) ve Saliha (5), TIR ve demir direğin altında kalarak hayatını kaybetti.

Olay yerine gelen vinçlerle ilk olarak otoyol yön tabelalarının bulunduğu dev direk aracın üzerinden kaldırıldı. TIR'ın altında kalan araç içindeki cenazelere ulaşmak için demir profil yüklü TIR, çekicilerle havaya kaldırıldı. İtfaiye ekipleri, tamamen ezilen aracın içinden 4 kişinin cesedini büyük uğraşlar sonucu çıkardı.

Eşi ve çocuklarını kaybeden Faruk Yılmaz, İzmit Devlet Hastanesi'nde ameliyata alınırken, kazayı hafif yaralı olarak atlatan TIR sürücüsü Sedat Balcıoğlu, polis tarafından gözaltına alındı. Olaydan sonra bayram tatili dönüşü nedeniyle yoğun trafik olan D-100 Karayolu'nda trafik bir süre aksadı.

Kaza ile ilgili soruşturma sürüyor.

Kaynak: İHA