İzmit: Kocaeli'de Bir Lisenin Müdür Yardımcısı Darp Edildi

İzmit: Kocaeli'de Bir Lisenin Müdür Yardımcısı Darp Edildi

Kocaeli'de Bir Lisenin Müdür Yardımcısının, Bir Kız Öğrencinin Devamsızlığının Arttığı Konusunda Ailesini Uyardığı İddiasıyla Darp Edildiği Belirtildi.

İzmit: Kocaeli'de Bir Lisenin Müdür Yardımcısı Darp Edildi

Kocaeli'de bir lisenin müdür yardımcısının, bir kız öğrencinin devamsızlığının arttığı konusunda ailesini uyardığı iddiasıyla darp edildiği belirtildi.

Edinilen bilgiye göre, Alikahya Beldesi'nde bulununan Sabancı Anadolu Teknik Lisesi öğrencilerinden S.A. isimli kız öğrencinin devamsızlığı artınca Müdür Baş Yardımcısı Murat Ersoy, öğrencinin ailesini arayarak devamsızlık konusunda uyarıda bulundu. Geçen yıl da devamsızlık nedeniyle sınıfta kaldığını kaydettiği öğrencinin benzer bir durumda kalmaması için ailesine haber verildiğini söyleyen Murat Ersoy, "S.A. isimli kız öğrencinin ailesi, devamsızlığı konusunda aranınca, öğrenci durumu erkek arkadaşına anlatıyor. O da kızarak benim odama geldi ve biranda bana saldırdı. Araya giren öğretmen arkadaşlarım beni kurtardı. Kafamda ve ayağımda şişlikler oluştu. Kendisinden şikayetçiyim" dedi. Murat Ersoy'un 10 gün iş göremez raporu aldığı öğrenildi.

Müdür Baş Yardımcısı Murat Ersoy'u darp ettiği ileri sürülen B.Ö. isimli genç ise, şikayet üzerine gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kaynak: İHA