İzmit Belediyesi Meslek Kursları Kayıtları Başladı

İzmit Belediyesi Meslek Kursları Kayıtları Başladı

İzmit Belediyesi ile İzmit Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün İşbirliğinde Faaliyetlerini Sürdüren Meslek Edindirme ve El Yeteneğini Geliştirme Kurslarına Kayıtlar Başladı

İzmit Belediyesi Meslek Kursları Kayıtları Başladı

İzmit Belediyesi ile İzmit Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün işbirliğinde faaliyetlerini sürdüren meslek edindirme ve el yeteneğini geliştirme kurslarına kayıtlar başladı..

Belsa Plaza B blok 8. kattaki kültürevleri birimi başta olmak üzere, muhtarlıklar, Hanımeli Kültür Merkezi, Alikahya Hizmet Binası, Yuvam Akarca?daki Necip Fazıl Kısa Kürek Kültür Merkezi ve Akmeşe'deki belediye hizmet binasına da başvurular yapılabilecek.

Kurslar için başvuru süresi 20 Ekim'de sona eriyor. Hafta içi her gün mesai saatleri içerisinde, müracaatlar kabul edilebilecek.

Bu yıl 41 kültürevinde, 280 sınıfta, 52 farklı branşta toplam 5000 kursiyerin eğitim alması planlanıyor. Mesleki ve sosyal - kültürel kurslar yanında örgü, kırkyama, makine nakış, el nakış, mefruşat, mum yapımı, ahşap boyama, çinicilik, yağlıboya resim, ebru, dantel anglez, iğne oyası, giyim, keçe nakış, ahşap rölyef gibi el yeteneği kurlarına yine ağırlık verilecek.

Kuaförlük, Türk ve Osmanlı usulü yemek kursu, bilgisayar işletmenliği, Autocad, bilgisayarlı muhasebe, corel, photoshop gibi günümüzde geçerliliği olan alanlarda eğitimler devam edecek. Yabancı dil, enstrüman ve diksiyon kursları da vatandaşların, özellikle de gençlerin yoğun ilgisini çekecek gibi görülüyor. Ücretsiz yararlanılacak kurslar için daha detaylı bilgi almak isteyenler 318 00 70 ve 311 68 66 numaralı telefonlardan yetkililere ulaşabilecekler.

(NEC-ÜNS) - KOCAELİ