İzmirli Erik Üreticilerinden Silifkeli Meslektaşlarına Ziyaret

İzmirli Erik Üreticilerinden Silifkeli Meslektaşlarına Ziyaret

Silifke Erik Üreticileri Birliği, İzmir'in Ödemiş İlçesinde Yeni Kurulan Erik Üreticileri Birliği'nden Gelen Çiftçi Meslektaşlarını Ağırladı.

İzmirli Erik Üreticilerinden Silifkeli Meslektaşlarına Ziyaret

Silifke Erik Üreticileri Birliği, İzmir'in Ödemiş ilçesinde yeni kurulan Erik Üreticileri Birliği'nden gelen çiftçi meslektaşlarını ağırladı.

Silifke Erik Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Göktaş ve Başkan Yardımcısı Mustafa Beceren, İzmirli çiftçilere erik üretiminin yoğun olduğu Keben ve Sabak köyleri ile Keben Köyü'nün Değirmendere Mahallesi'ndeki erik bahçelerini gezdirdi.

Düzenlenen toplantıya katılan Silifke İlçe Tarım Müdürü Yusuf Gün ve Ödemiş Erik Üreticileri Birliği Başkanı Şerif Uyar ile üreticiler, bölgedeki erik rekoltesi hakkında bilgilendirildi.

Birlik Başkanı Mustafa Göktaş, "Örtü altı sera yetiştiriciliğinde gelinen bu noktayı asla yeterli görmüyoruz. Sektörümüzde baş döndürücü bir hızla ilerleyen gelişmelere ve teknolojiye göre kendimizi mutlaka güncelleyerek daha üst düzeylere ulaşma amacında olmalıyız. Bu kapsam da üretim yapan Faruk Doğan ve Zeynel Topçu gibi bilimsel üretim yapan üyelerimizin sayılarının artmasını arzu ediyoruz. Standartlara göre üretim yapan çiftçi sayımız ne kadar çok olur ise, aile ve ilçe ekonomimiz de o kadar katkımız güçlü olur. El ve gönül birliği yaparak daha güzel hedeflere yürürken, birliğimiz de inşallah ülkemizdeki diğer üretici kardeşlerimize referans bir kuruluş olmaya devam edecektir." dedi.

Ödemiş Erik Üreticileri Birliği Başkanı Şerif Uyar ise, Silifke'nin böyle bir birliğe sahip olmasını çok önemli bulduklarını açıkladı. Kendi kurmuş oldukları birliğin de faaliyetlerinde, Silifke'yi referans alacaklarını söyleyen Başkan Uyar, düzenlenen gezinin yeni ve farklı ufuklar için güzel bir açılım olduğunu ifade etti. (CİHAN)