İzmirli Doktorun Büyük Başarısı!

İzmirli Doktorun Büyük Başarısı!

Dünyaca ünlü saç ekim otoriteleri bağımsız bir organizasyon olan dört günlük Workshop için İstanbul'da toplandı.

İzmirli Doktorun Büyük Başarısı!

ASMED Kurucu Ortağı Dr. Koray Erdoğan'ın evsahipliğinde gerçekleşen 3. Akdeniz FUE Workshop Çalıştayında, saç ekimi alanında uzmanlaşmış 6 kıta 42 ülkeden 200 doktor bir araya geldi. Hedef, İzmir ve dünya şehirlerinde hızla yayılmak.

3. Akdeniz FUE Workshop'u dünyada ilk defa olarak sponsor desteği olmadan üstlenen ve başarılı bir ev sahipliği yapan İzmirli Dr. Koray Erdoğan Türkiye'nin saç ekimi alanında dünyada marka ülke olduğunu, kendisine saç ekimi için gelenlerin büyük kısmını yabancıların oluşturduğunu söyledi. Uluslararası kimliği, bağımsız yapısı ve bugüne kadar saç cerrahisi ile ilgili düzenlenen workshop'lar içerisinde en fazla akademisyen ve katılımcı sayısıyla öne çıkan "3. Akdeniz FUE Workshop" buluşması saç ekimi alanında dünyanın önde gelen 11 doktor ve akademisyenini bir araya getirdi.

Uluslararası toplantıda hazır bulunan, FUE tekniğinde dünyanın sayılı doktorları arasında gösterilen Dr. Koray Erdoğan, Uluslararası Saç Restorasyon Birliği Komiteleri ve Amerikan Cerrahlar Üniversitesi Onur Üyesi Dr. James A. Harris, saç ekiminde dünyanın saygın isimlerinden İspanyol Dr. Jose Lorenzo, Uluslararası Saç Cerrahisi ve Dermatoloji Cerrahi Organizasyonları'nın aktif üyesi İsrailli Dr. Alex Ginzburg ve ABHRS'nin (American Board of Hair Restoration Surgery-Amerikan Bilimsel Programı) Bilimsel Program Başkanı ve FUE tekniği öncülerinden Amerikalı Dr. Robert True önemli açıklamalar yaptı.

Erdoğan "Sponsor desteği almadan uluslarası bir organizasyona imza attık"

FUE saç ekimi tekniğinde geliştirdiği özel yöntemle uluslararası başarıya imza atarak saç ekimi forumlarında saygın bir yer edinen Dr. Koray Erdoğan, ev sahipliğini yaptığı Workshop'ta Türkiye'nin saç ekiminde marka ülkelerden biri olduğuna dikkat çekti. Erdoğan, "Türkiye, sağlık turizminde lider olmaya aday bir ülke. Ardışık teknik adını verdiğim yöntemle donor bölgesi daha az zarar görüyor. Ayrıca daha çok saçın kontrollü bir şekilde çıkması sağlanıyor. Bana saç ekimi için müracat edenlerin yüzde 96'sı yabancı. Ülkemizde nicelik kadar niteliğin de ne kadar önemli olduğunu vurgulayabilmek adına 3. Akdeniz FUE Workshop organizasyonunu düzenlemeye aday oldum. Hazırlıkları iki yıl süren organizasyon, saç ekiminin bütün tekniklerini içeren ve farklı teknikteki dünyaca tanınmış doktorların katıldığı ilk workshop olma özelliğine sahip. Bu kadar geniş katılımı, hiç bir uluslararası kuruluşun desteğini almadan başaran ilk çalıştayın ülkemizde olması da bizim için ayrı bir gurur kaynağı oldu" şeklinde konuştu.

Motorlu FUE Tekniği'nin deneyimli ismi

ABHRS, ISHRS (International Society of Hair Restoration Surgery-Uluslararası Saç Restorasyon Birliği) Komiteleri ve Amerikan Cerrahlar Üniversitesi Onur Üyesi Dr. James A. Harris, "Robotik cerrahinin v eve motorlu FUE'nin en deneyimli doktorlarından biri olarak, bu kadar geniş kapsamlı organizasyonun Türkiye'de başarıyla düzenlenmesini memnuniyetle karşılıyor ve devamının gelmesini umut ediyorum" dedi.

Son gelişmelerin paylaşıldığı organizasyon doktorların ufkunu açtı

Dünya çapında bir çok workshop ve konferanslara konuşmacı olarak katılarak deneyim ve tekniklerini paylaşan İspanyol Dr. Jose Lorenzo ise, saç ekimindeki en son tekniklerin ve gelişmelerin konuşulduğu organizasyonun, deneyimli doktorlara ve sektörün genç doktorlarına çok değerli katkılarda bulunduğunu açıkladı.

Akdeniz FUE Workshop'un direktörü olarak Türkiye'de bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren, uluslararası saç cerrahisi ve cerrahi organizasyonların aktif üyesi İsrailli Dr. Alex Ginzburg, "Bugüne kadar düzenlenmiş workshoplar'ın en kalabalık ve en iyi organizasyonu olan 3. Akdeniz FUE Workshop'unu düzenleyen ve muhteşem ev sahipliği ile bizleri ağırlayan Dr. Koray Erdoğan'a ve ASMED Kliniği'ne teşekkür ediyor, evimizdeymişçesine ilgilenen ASMED personelinin herbirini tek tek kutluyorum" dedi.

Operasyonlarda son teknoloji kullanıldı

FUE Tekniği'nin öncülerinden olan Amerikalı Dr. Robert True ise sakal vücut kılı transplantosyonu ile ilgili deneyimlerini paylaştığı toplantıda, ABHRS Başkanı olarak bulunduğunu ASMED Kliniği'nde en son teknolojilerin kullanıldığı operasyonlara girdiklerini ifade etti.

CANLI SAÇ EKİMİ OPERASYONLARI

Workshop süresince bilgi ve deneyimlerini aktaran doktorlar, FUE ve FUT tekniklerindeki son yenilikleri ve gelişmeleri, farklı FUE aletleri, graft yerleştirmesi, bireysel teknikler gibi detayları paylaştı. ASMED Kliniği'nde canlı cerrahi gözlem imkanı sağlandığı katılımcılar, ASMED'te farklı ameliyathanelerde yapılan ameliyatları ve saç ekimi operasyonlarını hazırlanan odalardaki ekranlardan izlediler.