İzmir YARSAV Dedi
Haberler » Güncel » İzmir YARSAV Dedi - Haber

İzmir YARSAV Dedi

İzmir'de En Çok Oyu Yarsav'ın Destekleği Tosunoğlu Aldı.

İzmir YARSAV Dedi

Türkiye genelinde görev yapan hakim ve savcılar, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) yeni üyelerini belirlemek üzere sandık başına gitti. İzmir'de en fazla oyunu YARSAV'ın desteğini alan İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Güngör Tosunoğlu aldı.


Ankara'nın listesinde yer alan Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İbharim Okur 255 oyla ikinci sırada yer alırken İzmir'den 7. Asliye Hukuk Mahmesi Hakimi Ali Öztürk, 248 oyla üçüncü sırada yer aldı. YARSAV'ın desteklediği Sincan Hakimi Osman Kaçmaz'ın İzmir'de 204 oy alması ise dikkat çekti.


İzmir'de görev yapan hakim ve savcılar, sabahın 08.00'den itibaren adliye binasına gelerek oy kullanmaya başladı. İzmir'de seçmen listesinde ismi bulunan 548 adli hakim ve savcıdan 534'ü oyunu kullanırken 14 kişi oyunu kullanmadı. İdari yargıda ise listede ismi bulunan 54 kişinin tamamı sandık başına gitti. İzmir Adliye Sarayı'na adli yargı mensupları için 6, idari yargı içinse 1 sandık kuruldu. HSYK üyeliği için aday olan bazı isimler, oy kullanılan salonun girişinde oy vermeye gelen seçmenleri karşılayarak sohbet etti.


Öğle saatlerinde oyunu kullanan İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Emin Özler, "Yargıda ilk defa böyle bir seçim oluyor. Hayırlı olsun" diye konuştu. HSYK üyeliğine aday olan hakim ve savcılarla sohbet eden Başsavcı Özler, oy sayımı bitene kadar adliye binasından ayrılmadı. İl Seçim Kurulu Başkanı Yılmaz Durmaz da, sayım işlemi tamamlanana kadar adliyede kaldı.


Oy kullanma işlemi 17.00'de son bulurken oy sayımına geçildi. İzmir'de en fazla oyunu YARSAV'ın desteklediği adaylardan olan İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Güngör Tosunoğlu aldı. YARSAV'ın listesinde yer alan Sincan Hakimi Osman Kaçmaz da 204 oyla İzmir'de en fazla oy alan isimler arasına girdi. İzmirli hakim ve savcıların en fazla ol verdiği ikinci isim ise 255 oyla Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İbharim Okur oldu. Okur'u 248 oyla İzmir 7. Asliye Hukuk Mahmesi Hakimi Ali Öztürk izledi. İzmir'deki idari yargı seçimlerinde ise en çok oyu Emin Ayhan Çarıkçı aldı. Çarıkçı 29 oy alırken, bu ismi 26 Resül Yıldırım izledi.

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler