İzmir ve Manisa İçin Orman Yangını Uyarısı

İzmir ve Manisa İçin Orman Yangını Uyarısı

Meteorolojik Koşullar Nedeniyle İzmir ve Manisa'daki Orman Alanlarında Yangına Hassas Koşullar Oluştuğu Belirtildi ve Orman Alanlarına Giriş ve Çıkışın Yasak Olduğu Konusunda Vatandaşlar Uyarıldı.

İzmir ve Manisa İçin Orman Yangını Uyarısı
26.06.2008 21:04 | Son Güncelleme: 26.06.2008 21:04

Meteorolojik koşullar nedeniyle İzmir ve Manisa'daki orman alanlarında yangına hassas koşullar oluştuğu belirtildi ve orman alanlarına giriş ve çıkışın yasak olduğu konusunda vatandaşlar uyarıldı.

İzmir Orman Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, son meteorolojik verilere göre, müdürlük sorumluluk alanındaki İzmir ve Manisa'daki orman alanlarında, şu an için 2 Temmu'a dek sürmesi beklenen yangın açısından yüksek riskli döneme girildiği bildirildi.

Yangın açısından yüksek risk taşıyan orman alanlarına 19 Mart tarihinden itibaren giriş ve çıkışların yasaklandığı hatırlatıldı.

Vatandaşlardan orman yangınlarına karşı hassas olmaları, orman ya da kırsal alan yangınına yol açacak her türlü anız, artık ve çöplük ateşi yakmamaları, izin verilen alanlar dışında piknik yapmamaları ve bu alanlarda da ateşsiz pikniği tercih etmeleri istendi.

Kaynak: AA

title