İzmir Üniversitesi'nden Proje

İzmir Üniversitesi'nden Proje

İzmir Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi öğrencileri, İzmir Kalkınma Ajansı’nın (İZKA)’nın desteğiyle sürdürülen "Yaşayan Laboratuvar Olarak Kent" projesi kapsamında çalışmalarına başladı.

İzmir Üniversitesi'nden Proje
13.05.2015 15:10 | Son Güncelleme: 13.05.2015 15:10

İzmir Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi öğrencileri, İzmir Kalkınma Ajansı'nın (İZKA)'nın desteğiyle sürdürülen "Yaşayan Laboratuvar Olarak Kent" projesi kapsamında çalışmalarına başladı.

İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA)'nın Bilgi Toplumuna Dönüşüm ve Bilgi İletişim Teknolojileri Mali Destek Programları kapsamında desteklenen İzmir Üniversitesi'nin "Yaşayan Laboratuvar Olarak Kent" projesi Mimarlık ve Mühendislik öğrencilerine yaşam içinde öğrenme olanağı sunuyor. Urla Belediyesi, IBM Türk, Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme A.Ş. (DEPARK), İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi A.Ş. (İZTEKGEB), Türkiye Bilişim Derneği ve Ege Bölgesi Bilişim Sanayicileri Derneği (EBİLSAD) desteği ile çalışmaları devam eden proje için 100 kadar öğrenci, Urla'ya giderek gözlem, anket ve görüşmeler yaptı. Belirlenen gereksinimler ve bu gereksinimlere ilişkin kavramsal tasarım için Mimarlığa Giriş ve İnsan Odaklı Tasarım dersleri kapsamında bir çalıştay yapan öğrenciler, geliştirdikleri yenilikçi fikirleri 'Sürdürülebilir Urla' başlığı altında sundu. - İZMİR

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title