İzmir: Taciz İddiasıyla Yargılanan Eski Öğretmen Tutuklandı

İzmir: Taciz İddiasıyla Yargılanan Eski Öğretmen Tutuklandı

 Iha052c4e8-asa/15-ara-0c16-a246- Taciz İddiasıyla Yargılanan Eski Öğretmen Tutuklandı- Öğrencilerine Taciz Ettiği İddiasıyla Yargılanan ve Daha Sonra Ortadan Kaybolan Eski Öğretmen Yakalanarak Tutuklandı- B.h.ç.'nin Çine İlçesi'nde Henüz Faaliyete Geçmeyen Bir Kız Öğrenci Yurdu Açtığı Ortaya Çıktı( Fotoğraflı)İzmir(iha) - Muğla'nın Milas İlçesi'ne Bağlı Pinar Köyü'nde Dört Yı...

İzmir: Taciz İddiasıyla Yargılanan Eski Öğretmen Tutuklandı

IHA052C4E8-ASA/15-ARA-0C16-A246

- TACİZ İDDİASIYLA YARGILANAN ESKİ ÖĞRETMEN TUTUKLANDI

- ÖĞRENCİLERİNE TACİZ ETTİĞİ İDDİASIYLA YARGILANAN VE DAHA SONRA ORTADAN KAYBOLAN ESKİ ÖĞRETMEN YAKALANARAK TUTUKLANDI

- B.H.Ç.'NİN ÇİNE İLÇESİ'NDE HENÜZ FAALİYETE GEÇMEYEN BİR KIZ ÖĞRENCİ YURDU AÇTIĞI ORTAYA ÇIKTI

(FOTOĞRAFLI)

İZMİR(İHA) - Muğla'nın Milas İlçesi'ne bağlı Pinar Köyü'nde dört yıl önce öğretmenlik yaptığı ilköğretim okulunda kız öğrencilere cinsel tavizde bulunmak suçundan yargılanıp, 28 yıl 30 ay hapis cezasına çarptırılan eski öğretmen, Aydın'ın Kuyucak İlçesi'nde yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, 2002 yılında Milas'ın Pinar Köyü'ndeki ilköğretim okulunda 2. sınıf öğretmenliğini yapan B.H.Ç. (45), kız öğrencilerin sıralarında oturduğu, bacaklarına ve cinsel organlarına dokunduğu, erkek öğrencileri sınıftan çıkartarak kalan kız öğrencilere cinsel organını gösterdiği iddiasıyla, 8 yaşındaki S.Y.'nin annesi N.Y.'nin şikayetiyle gözaltına alınmıştı. Ayrıca 2002 yılında 12 yaşında olan S.A. isimli bir kıza tacizde bulunduğu belirlenirken, 8 yaşlarındaki G.A., D.Ö. ve F.A. isimli öğrencilerin velileri de B.H.Ç.'den şikayetçi oldu.

Milas Asliye Ceza Mahkemesi'nde tutuksuz yargılanan ve T.C.K.'nın 417,415/2 ve 80. maddelerinden 5 kez ayrı ayrı olmak üzere 28 yıl 30 ay hapis cezasının kesinleşmesiyle ortadan kaybolan İzmir'in eski vali yardımcılarından M.F.Ç.'nin oğlu olan eski öğretmen B.H.Ç, Aydın'ın Kuyucak İlçesi'nde yakalanarak cezaevine gönderildi.

İzini kaybettirmek için Kuyucak İlçesi'ne yerleşen B.H.Ç.'nin Çine İlçesi'nde henüz faaliyete geçmeyen bir kız öğrenci yurdu açtığı ortaya çıktı.

Milli Eğitim Bakanlığı Disiplin Kurulu tarafından meslekten ihraç edilen ve 2 kez evlenip boşandığı öğrenilen B.H.Ç., İzmir Emniyet Müdürlüğü İnfaz Büro Amirliği ekiplerince 10 günlük bir çalışma sonucu yakalanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: İHA