İzmir: Şirket Haberleri

Garanti Bankası'nın İzmir'deki tarihi binası, Türkiye'nin 6 ayrı noktasındaki binalarla ile birlikte eşzamanlı olarak aydınlatıldı. İzmir'deki binanın aydınlatılması töreninde konuşan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Adnan Memiş, "60. yılımız vesilesiyle, geçmişte olduğu gibi geleceğe de ışık tutmayı hedefleyen bir dizi projeyi hayata geçiriyoruz. Bu nedenle, yıldönümümüzün başlangıcını 'ışık' ile sembolize etmek istedik" dedi.

İzmir: Şirket Haberleri

Garanti Bankası'nın İzmir'deki tarihi binası, Türkiye'nin 6 ayrı noktasındaki binalarla ile birlikte eşzamanlı olarak aydınlatıldı. İzmir'deki binanın aydınlatılması töreninde konuşan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Adnan Memiş, "60. yılımız vesilesiyle, geçmişte olduğu gibi geleceğe de ışık tutmayı hedefleyen bir dizi projeyi hayata geçiriyoruz. Bu nedenle, yıldönümümüzün başlangıcını 'ışık' ile sembolize etmek istedik" dedi.

Garanti Bankası'nın İzmir Fevzipaşa Bulvarı'ndaki tarihi binasının ışıklandırmasının açılışında Genel Müdür Yardımcısı Memiş, İzmir Bölge Müdürü Hakan Kulakçı, Güney Ege Bölge Müdürü Turan Güner ev sahipliği yaparken, Vali Yardımcısı Mustafa Özer, İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Rektörü Prof. Dr. Atilla Sezgin, Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Türkmenoğlu, iş dünyasının temsilcileri ve bankanın çok sayıda müşterisi hazır bulundu. Açılış töreni kokteyl ile başlarken, konuklar Genel Müdür Yardımcısı Adnan Memiş ve diğer banka yöneticileri tarafından karşılandı. Törende konuşan Genel Müdür Yardımcısı Memiş, önce konuklara bankanın tarihçesi ve taşıdığı misyon hakkında bilgi verirken, bugüne kadar düzenlenen etkinlikleri de sıraladı. Garanti Bankası'nın bugün 10 bini aşkın çalışanı, yurtiçindeki 450, Lüksemburg, Malta ve KKTC şubeleriyle 6 milyona yaklaşan müşterisine hizmet verdiğinin altını çizen Memiş, bankasının eğitim ve kültüre yönelik çalışmalarına da değinerek, "Bütün bunları yapmaktaki amacımız, mümkün olan en çok sayıdaki insana 'bilgi' götürmek, bilgiyle geleceğe 'ışık' tutmaktı. Çünkü birikimlerimizi paylaşarak ne kadar çok insanı aydınlatabilirsek, geleceği o kadar hızlı yakalayabiliriz. Ve şimdi bir adım daha ileri gidiyoruz" diye konuştu.

Garanti Bankası'nın 60. yılı vesilesiyle, geçmişe olduğu kadar geleceğe de ışık tutmayı hedefleyen bir dizi projeyi hayata geçirdiklerini belirten Memiş, "Bu nedenle, yıldönümümüzün başlangıcını 'ışık' ile sembolize etmek istedik. Bankamızın, bu binada olduğu gibi, 6 ilimizdeki toplam 7 şubesi, tarihi binalarda faaliyet gösteriyor. İstanbul'da Galata ve Bahçekapı, Ankara Ulus, Eskişehir, İzmir, Mersin ve Samsun şubeleri. Binalarımızı 'ışık'landırarak, aydınlatma yaklaşımımızı sembolize etmesini arzu ettik. Ayrıca, kentin güzelleşmesine bir nebze olsun katkıda bulunmayı ve benzer projeler için örnek teşkil edebilmeyi amaçladık. Ve çok önem verdiğimiz bu projeli, sizlerle birlikte başlatmak istedik" şeklinde konuştu.

TÜRKİYE'NİN 3. BÜYÜK ÖZEL BANKASI

Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Adnan Memiş, konuşmasında, "Şu anda, tüm tarihi şubelerimizde, diğer genel müdür yardımcısı arkadaşlarımın ev sahipliğinde birer davet düzenleniyor. Güneşin batıp havanın kararmasına paralel olarak, sırasıyla binaların ışığı yakılıyor. Mersin, Samsun, Ankara ve Eskişehir'de ışıklar yakılmış. Şimdi sıra bizde. Daha sonra sırasıyla İstanbul Bahçekapı ve Galata'daki binaların ışığı yakılacak. Proje kapsamında, İstanbul'daki Genel Müdürlük binamız da aydınlatılacak" dedi. Genel Müdür Yardımcısı Memiş'in konuşması ardından, İzmir'deki binanın aydınlatılması davetlilerin de katılımıyla butona basılarak gerçekleştirildi. Işıkların yanmasının ardından şampanya patlatıldı. Garanti Bankası'nın İstanbul Zincirlikuyu'daki Genel Müdürlük binasının ise yarın Yönetim Kurulu Başkanı Ferit F. Şahenk ve Genel Müdür Ergun Özen tarafından aydınlatılacağı bildirildi.

1946 yılında Ankara'da 103 ortağın katımıyla anonim şirket olarak kurulan Garanti Bankası, 1983 yılında tamamen Doğuş Grubu bünyesine katıldı. 1990'lı yıllardan itibaren önemli bir büyümeye imza atan Garanti, 24.4 milyar dolarlık aktif büyüklüğüyle (30 Eylül 2005 tarihi itibariyle) Türkiye'nin en büyük 3. bankası konumuna ulaştı. Doğuş Grubu ile dünya devi General Elektrik, 23 Eylül 2005 tarihinde stratejik ortaklık anlaşması imzalayarak, Garanti Bankası'nın eşit ortaklık haklarına sahip oldu. Halen 10 bini aşkın çalışanıyla, yurtiçinde 450 ve yurtdışındaki Lüksemburg, Malta, KKTC şubeleriyle kurumsal, ticari, KOBİ ve bireysel müşterilerine çok yönlü finansal hizmetler sunuyor. Hollanda'da Garanti Bank International ve Rusya'da Garanti Bank Moscow isimli bankaları aracılığıyla faaliyet gösteren Garanti, Çin'de temsilciliği bulunan ilk Türk bankası olma özelliğine de sahip.