Izmir - Ramazan'da Israfa Karşı Simitli Ayranlı Iftar

Izmir - Ramazan'da Israfa Karşı Simitli Ayranlı Iftar

Ramazan'da israfa karşı simitli ayranlı iftarİZMİR'de, Ege Toplumsal Düşünce Derneği (Ege TODD) simit, ayran, hurma ve sudan oluşan menüsüyle bir iftar yemeği verdi.

Ramazan'da israfa karşı simitli ayranlı iftar

İZMİR'de, Ege Toplumsal Düşünce Derneği (Ege TODD) simit, ayran, hurma ve sudan oluşan menüsüyle bir iftar yemeği verdi. Yaklaşık 300 kişinin katıldığı yemek, yapılan çay servisiyle sona erdi.

Ege TODD, bugün İzmir Güzelbahçe'deki dernek binasında düzenlediği 'Ümmet İftarı' etkinliğinde davetlilere iftar yemeği verdi. Davetliler, ezanın okunmasıyla birlikte tabaklarına aldıkları simit, ayran, hurma ve su ile oruçlarını açtı. Yağmur nedeniyle zor anlar yaşayan misafirlere yemekten sonra çay servisi yapıldı. 5 yıldızlı otellerde verilen iftar yemeklerinin israfa sebep olduğunu ve Ramazan'ın ruhuyla uyuşmadığını söyleyen Ege TODD Başkanı Cem Kavur, Derneğimizin bugün şatafat ve gösterişten uzak olarak verdiği bu yemek aynı zamanda bir empati kültürünü oluşturmayı amaçlamaktadır. Birileri 5 yıldızlı otellerde oruçlarını açarken, birileri de kuru ekmekle iftar yapmak zorunda kalıyor. Amacımız, bu adaletsizliğe vurgu yapmaktır dedi. Aliağa, Bergama, Bornova gibi ilçelerden de iftara katılmak için gelen davetliler olduğunu belirten Kavur, bu etkinliği her Ramazan Ayı'nda tekrarlayacaklarını söyledi.

İftar yemeği, yapılan çay servisinin ardından son buldu.