İzmir: Proje Okulu Bu Defa Avrupa'ya Açılıyor
Haberler » Yerel » Haber

İzmir: Proje Okulu Bu Defa Avrupa'ya Açılıyor

Geçen 2 Yıl Süresince Sosyal, Kültürel ve Bilimsel Bir Çok Projeye İmza Atan, Eğitim Öğretim Faaliyetlerini Çağdaş Bilimsel Projeler Çerçevesinde Gerçekleştiren Eserkent İbrahim Kavur İlköğretim Okulu Bu Defa da Avrupa'ya Açılıyor. Comenius Okul Ortaklıkları Projesi Kapsamında Avrupa Birliği Ülkelerinden İngiltere. İspanya, İtalya ve İsveç'teki İlköğretim Seviyesindeki Okullar ile 'Energetıc ...

İzmir: Proje Okulu Bu Defa Avrupa'ya Açılıyor

Geçen 2 yıl süresince sosyal, kültürel ve bilimsel bir çok projeye imza atan, eğitim öğretim faaliyetlerini çağdaş bilimsel projeler çerçevesinde gerçekleştiren Eserkent İbrahim Kavur İlköğretim Okulu bu defa da Avrupa'ya açılıyor. Comenius Okul ortaklıkları projesi kapsamında Avrupa Birliği ülkelerinden İngiltere. İspanya, İtalya ve İsveç'teki ilköğretim seviyesindeki okullar ile 'Energetıc Lınks' (Güçlü Bağlar) adı altında ortak proje gerçekleştirmek üzere çalışmalarına büyük bir hızla devam eden Eserkent İbrahim Kavur İlköğretim okulu, idarecileri, öğretmenleri,öğrencileri ve velileriyle birlikte ülkemizin tarihini, kültürel yapısını proje ortağı olduğu Avrupa ülkelerinin öğretmen ve öğrencilerine tanıtacaklar.

Hala hazırda okullar ve öğrenciler arasında internet yoluyla iletişim devam ettiği belirtildi. İlk aşamada projede ortak olan ülkelerin okul yöneticileri ve proje koordinatör öğretmenleri 16-21 Ocak 2007 tarihinde İngiltere'nin Londra şehrindeki Green Meere Primary okulunu ziyaret edecekler. Bu ziyarete kendi okullarını ve aynı zamanda ülkemizi temsilen Okul Müdürü Latif Susuz, Müdür Yardımcısı Cabbar Akpınar, Proje Koordinatör Öğretmeni Lokman Doğmuş ve İngilizce Öğretmeni Nilda Börü Seyhan katılacaklar. Okul Müdürü Latif Susuz yapacakları bu ziyaretle ilgili, "Amacımız Türkiye'nin tarihsel, kültürel değerlerini en iyi şekilde okul ortaklarımıza tanıtmak, öğretmek ve karşılıklı kültür etkileşimini sağlamaktır. Güzel Türkiye'mizin güzel insanlarını her yönüyle en iyi şekilde anlatmaktır. Eminim ki bu ziyaret sonunda hem biz ortak okullarımızdan hem de onlar bizden çok şey öğrenecekler" dedi.

(YK)