İzmir: Polisten Kaçan Sürücü Dehşet Saçtı

İzmir: Polisten Kaçan Sürücü Dehşet Saçtı

İzmir'in Konak İlçesi Yenişehir Semtinde Polisten Kaçan, Hırsızlık ve Sahtecilikten Sabıkalı Olduğu Belirtilen Ehliyetsiz Sürücü, Dehşet Saçtı. Bir Belediye Otobüsüyle Çarpıştıktan Sonra Yakalanan Sürücü, Gözaltına Alındı. Kazada Otomobille Çarpışan Belediye Otobüsü İse Yolda Yürüyen Anneyle Oğluna Çarptı. Olayda 1 Kişi Hayatını Kaybetti, 3 Kişi Yaralandı.

İzmir: Polisten Kaçan Sürücü Dehşet Saçtı

İzmir'in Konak İlçesi Yenişehir semtinde polisten kaçan, hırsızlık ve sahtecilikten sabıkalı olduğu belirtilen ehliyetsiz sürücü, dehşet saçtı. Bir belediye otobüsüyle çarpıştıktan sonra yakalanan sürücü, gözaltına alındı. Kazada otomobille çarpışan belediye otobüsü ise yolda yürüyen anneyle oğluna çarptı. Olayda 1 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde Yenişehir'de devriye gezen Yunus ekipleri, durumundan şüphelendikleri 47 PB 654 plakalı otomobile dur ihtarında bulundu. Otomobilin sürücüsü polisin ikazına uymayarak hızla kaçmaya başladı. İzini kaybettirmek isteyen sürücü, Hamam Sokağı Ülkü Sineması Kavşağı'nda geldiğinde, Gürçeşme Caddesi'nden gelmekte olan ve İşçievleri Gümrük seferini yapan 35 CSA 88 plakalı Aydoğan Dora (48) yönetimindeki belediye otobüsüne çarptı. Belediye otobüsü ise yolda yürümekte olan Aytaç Uğur (26) ve annesi Gülhan Sevinç Uğur'a (51) çarptı. Direkle otobüs arasında sıkışan Aytaç Uğur ve anne G. Sevinç Uğur, AKS ekipleri tarafından kurtarılarak ambulansla Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Kazada bacakları parçalanan Aytaç Uğur, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kazada ayrıca, otobüs şoförü Aydoğan Dora ile yolcu olarak bulunan ve bir otelde çalıştığı öğrenilen Mert Unudan (31) da hafif şekilde yaralandı. Sabıkalı ve ehliyetsiz olduğu bildirilen otomobilin sürücüsü Emin Yavuz (23) da gözaltına alındı.

Annesiyle birlikte fotoğraf çektirmeye gittikleri öğrenilen Aytaç Uğur'un işletme fakültesi mezunu olduğu ve iş bulamadığı için babasının yanında dönercilik yaptığı öğrenildi.

Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.